Herbatki ziołowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Golo
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 31, 2004 2:14 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Golo »

To dobrze przynajmniej sa zdrowe po tych ziółkach co?????
SZCZUROman
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: lajla »

wiesz ania, nabierz cherbaty do ust i pozwol zeby zlizaly Ci z warg, moze Ci zila... Floyd tez jak kiedys muc herbate dawalalm to nie pil, wiec wlasnie podalam mu z warg i potem popil troche z talerzyka, mzoe pomoze a jelsi nie to dodaj troche miodu :)
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: AniaP »

Dzięki Lajla :) Miodzik, właśnie - nie wpadłam na to! a przecież nie raz czytałam że można miodzik, ale zapomniałam że można go połączyć z herbatką ;) To pewnie dlatego ,że ja ani ziółek ani miodu nia lubię, ale myślę że moje dziewuszki się temu nie oprą, zaraz idę wypróbować :D
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: lajla »

nie ma za co ;) jeszcze mozesz wymieszac cieple mlego z herbata i miodem lub bez miodu ;)

czego mozna sie nauczyc obserujac zycie rodzinne (bo ja w takich przysmakach niegustuje ;) )
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: moni »

Szukałam wczoraj ziół, które pomagają w chorobach płuc (nie przy przeziębieniu, ale jak ktoś sobie życzy wykaz ziół stosowanych przy przeziębieniu to moge podać.).Oto co znalazłam:

-kminek zwyczajny ("odwary z owoców i ziela kminku podaje się przy dolegliwościach zarówno ukł.pokarmowego jak i oddechowego")

-dziewanna wielokwiatowa ("napar z kwiatów dziewanny przygotowany na mleku podawany jest do picia zwierzętom w chorobach ukł.oddechowego i dychawicy oskrzelowej")

-perz właściwy (odwar z kłącza perzu podaje się zwierzętom domowym z dolegliwościami dróg oddechowych")

-rumianek pospolity ("odwary z rumianku podawane są przy nieżytach ukł.pokarmowego i oddechowego)

-szałwia lekarska ("napary z liści zalecane są w chorobach dróg oddechowych")

Nic natomiast nie pisali, że pokrzywa pomaga na układ oddechowy ani u ludzi ani u zwierząt.

Napisałam to, bo choroby płuc są zaraz po nowotworach najczęściej występującymi chorobami u szczurów.Podałam te zioła, które działają u zwierząt a nie u ludzi.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: ursiulka »

to dawać jej zieloną herbate?? pierwsze słysze ale skoro pomaga przed rakiem to b3ede parzyć. Mam małe pytanko od kiedy moge dawać ta cherbatke szczuraskowi?? Bo mój ma dopiero 3 tygodnie i moim zdaniem to troche za wczesie na herbate?? jak sadzicie?? Ijak czesto i w jakich ilościach najlepiej ??
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: ursiulka »

to zielona herbate mocna im dawac?? a nie bedzie to szkodliwe jak bedzie mocna?? przecierz zielona słabo sie parzy?? :wink: To łyżeczke na głowe dziennie czy na ile szczuras ma ochote?? robic jakieś dniowe czy kilku dniowe odstępy :?:
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Beeata »

nie musisz parzyc zbyt mocnej,raczej taka jak dla dziecka ....tak mi sie wydaje
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Angua »

Ja parze dla siebie (pol lyzeczki na kubek, napój ma mieć jasną, słomkowa barwę i nie wykręcac gęby ;)), kilka łyzeczek wlewam szczurasom do poidełka i rozcieńczam troche wodą. I tak codziennie trzeba zmieniać, bo zielona herbata traci witaminki i inne pozyteczne właściwosci, kiedy stoi za długo.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: ursiulka »

ja poczekam jeszcze z tydzień(zeby miała te 5 tygodni) i zaczne jej dawać po pare lyzeczek dziennie ja juz próbuje sie przyzwyczajac do tej herbatki nawet nie jet taka zła jak mi sie spoczatku wydawało :wink:
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Herbatka z le?nych owoców i zió?

Post autor: falka »

Jest to herbatka firmy HiPP dla dzieci od szótego miesiąca życia. Sama ją piję i zastanawiałam się, czy byłaby dobra dla szczurka jako urozmaicenie picia :). Oto skład:
glukoza, sacharoza, naturalne sproszkowane soki owocowe z: czerwonych porzeczek, czarnych porzeczek, poziomek, malin, jeżyn, naturalne koncentraty z: czarnych jagód, jeżyn, wodne wyciągi z ziół: kwiat hibiskusa, owoc rokitnika, owoc głogu, liść jeżyny, liść przywrotnika, kwiat pomarańczy, regulator kwasowośc: kwas cytrynowy.

Czekam na opinię specjalisty!!!
PS. Produkowana w Szwecji, nie zawiera barwników ani sztucznych aromatów, nie zalewa się jej wrzątkiem tylko letnią lub chłodną przegotowaną wodą.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Mycha »

Myślę, że od czasu do czasu byłaby dobrym uzupełnieniem. :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: roenna »

Ja takze nie mam nic przeciwko zeby od czasu do czasu dac szczurkowi taką herbatke :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Beeata »

moim zdaniem to samo zdrowko dla szczuraska i zrodlo witaminek .Niech mu idzie na zdrowie:)))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Sandrex »

Fakt. Malinowa herbatka z jablkiem tez jest dobra, zwlaszcza wypijana z kubka wlascicielki :wink: A jak to bombastyczne wyglada jak Szysza nogami trzyma sie kubka a lapkami przednimi wylawia jablka :D przypomina pranie ryb szopa pracza. pozdrawiam.
Wake Up Little Sparrow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”