Dieta ciężarnych i karmiących

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Balladynka
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 17, 2010 8:37 pm

Re: Dieta ciężarnych i karmiących

Post autor: Balladynka »

to dobrze,że nie dałam mleka :)
Dzisiaj dostała pokarm jak zwykle i zjadła , dostała jogurt który wyrzuciłam ,bo nie jadła i serek wiejski którego też nie ruszyła :( spróbuje z tymi gerberkami mam nadzieję ,że się uda.
Jakbym wiedziała,że jest w ciąży to bym wcześniej zapytała, ale to była niespodzianka ;)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta ciężarnych i karmiących

Post autor: Kameliowa »

Bo bo smaczne jest to mleko, nie ukrywajmy :p
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
fenomenalna
Posty: 121
Rejestracja: pt mar 06, 2009 10:51 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dieta ciężarnych i karmiących

Post autor: fenomenalna »

Czyli zbierając to wszystko do kupy to należy podawać:
- gotowane mięso (ale jakie jest najbogatsze w białko?)
- mleko dla niemowląt (a co z mlekiem dla młodych kociąt?)
- wapno
- karmę dla psów lub kotów bez barwników
- jajka

No dobra ale jak dawkować żeby nie przesadzić, jakie jest mniej więcej zapotrzebowanie na białko?
Jak nie przegiąć z ilością ale też zapewnić dostatecznie dużo? Nie ma nigdzie na ten temat konkretnych danych zamiast domniemań?
Spieed
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 07, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Dieta ciężarnych i karmiących

Post autor: Spieed »

A ja jeśli mógłbym was prosić by ktoś w jednym poście napisał co jest wskazane i w jakich dawkach a co nie dla takiej szczurzycy. Bo szczerze mówiąc patrze na wasze opinie i nie bardzo wiem do czego się stosować. Ponadto od siebie dodam że moja DeeDee wczoraj wsunęła całą pokrywkę serku z jogobelli jabłkowo-cynamonowego i że zauważyłem że bardzo jej to smakuje.
Moje szczurki to Dexter, Hugo,Pasibrzuch,Doktorek,Dzikus,Freddy,Eddy,Chojrak
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dieta ciężarnych i karmiących

Post autor: greenfreak »

W skrocie: jedzenia zawsze pod dostatkiem i zwiekszony udzial bialka w diecie. Smakowych jogurtow nie dawaj czesto - maja w sobie jednak za duzo chemii. Wybieraj naturalne, niezbyt tluste. Powinna sie ucieszyc z gerberka i sinlacu, troche nutri drinka tez mozesz jej dac - to ostatnie jest bardzo slodkie, wiec na pewno jej posmakuje. Nie nalezy tez przesadzac. Ciaza to nie choroba, ona potrzebuje teraz bogatszej diety (szczegolnie w bialko - budulec), ale jako podstawe na spokojnie zostaw jej zwykla karme dobrej marki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”