Ścieranie zębów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

ścieranie ząbków

Post autor: limba »

:kciuki: to jest myśl ..tylko gdzie ja taką dostane :roll: i jeszcze w żółtym :roll: kolorze...śmiech smiechem a ja mam dobry kawał ściany wyżarty...dobrze ze za szafką to nie widać :nuci:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

ścieranie ząbków

Post autor: Ewqa »

Kup normalną, pomaluj na żółto i wmów szczurciom że to ściana. Ale musisz byc przekonywująca ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Emenn
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 23, 2010 10:43 am

Co na ścieranie zębów?

Post autor: Emenn »

Zastanawiam się ostatnio, co mógłym dać szczurkowi żeby sobie ścierał zęby ??? Jak narazie kupiłem mu bekonową kolbe, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby ona ścierała mu zęby. Wapno podobno szkodzi szczurom, a gałązki i kora z drzew owocowych to raczej nie osiągalne w moim miejscu zamieszkania.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co na ścieranie zębów?

Post autor: zuzka-buzka »

Bekonową? -.-
nie lepiej zrobić samemu lub kupić bardziej... "naturalną"? :)
To nieprawda, że wapno szkodzi, właśnie MUSI być w każdej klatce. ;)

A nie masz nigdzie sadu? Nie masz żadnej rodziny mieszkającej na wsi?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co na ścieranie zębów?

Post autor: Flaumel »

Gałązki możesz kupić w zoologu. Wapno jest okej. Bekonowa kolba również, ale to jest smakołyk, a nie podstawa do ścierania zębów. Wysuszony chleb też się nadaje :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co na ścieranie zębów?

Post autor: Paul_Julian »

Emenn pisze:Zastanawiam się ostatnio, co mógłym dać szczurkowi żeby sobie ścierał zęby ??? Jak narazie kupiłem mu bekonową kolbe, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby ona ścierała mu zęby. Wapno podobno szkodzi szczurom, a gałązki i kora z drzew owocowych to raczej nie osiągalne w moim miejscu zamieszkania.
Wapienko będzie dobre - jak najbardziej. Sa takie z czymś w srodku, sa pomaranczowe i sa "o smaku naturalnym". U mnie najlepiej szlo pomaranczowe, a te z czymś w srodku , to obgryzały tak, zeby dostać sie do srodka i wyjadały wszystko :D

Szczurki ścierają sobie ząbki też jedząc twardą karmę. Więc jesli dostaja dobre zdrowe jedzonko i warzywka, to same sobie ścierają zabki. Kłopot jest, jeśli dostają duzo miękkiego jedzenia albo szczurek jest chory i musi być karmiony papkami.

A czy mozesz napisać, co pisało o wapienku ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Ścieranie zębów

Post autor: sasza&masza »

Moje dziewczyny mają w klatce wapno jabłkowe :) I 2 kolby. I na tym ścierają zęby ew. jak biegają po moim pokoju to czasami zahaczą o jakiś kabelek :)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ścieranie zębów

Post autor: zuzka-buzka »

Moje sikają na wapno i go nie żrą, ale zawsze wisi. :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ścieranie zębów

Post autor: Paul_Julian »

Moje też sikały, to powiesiłem w innym miejscu. Pomogło tez wyszorowanie i powieszenie spowrotem, to trochę jeszcze gryzły, ale potem kupiłem inne.
I tak najlepsza będzie sciana, kuweta, hamak, plastikowy domek itd....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ścieranie zębów

Post autor: Flaumel »

Paul, wybacz off, ale zielonego będę jak najbardziej gnębić :D
z powrotem z powrotem z powrotem, tam jest spacja :D
I wybaczcie naprawdę, ale jeśli nie poprawiam ludzi - po dwóch tygodniach sama tworzę takie śliczne błędyyyy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Ścieranie zębów

Post autor: `naatka »

wet. polecił mi wapienka,sole i kolby.
Miały już wczesniej kolbe vitapolu ale do dupy, przez 3 tygodnie jej nie ruszyły i w efekcie czyszczenia klatki się połamała.
No więc w zoologu kupiłam im sól,wapienko no i kolbe.. zwykłą taką polską za 1,50 . Wyglądała na same ziarna i suszone maliny a nie tak jak ta vitapolu z jakąś białą pokrywką jak jakiś klej.
kolba zniknęła w 1 dzień,solę trochę poobgryzały i na tym się skończyło, a wapienko jedzą jak im sie nudzi.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ścieranie zębów

Post autor: Paul_Julian »

Vitapol jest jakiś dziwny ... Moje Vitakraftu albo nie ruszą , albo zjedzą całą w jeden dzień o_O Animalsa im czasem kupuję albo tropifit, ale i tak najbardziej ukochana do ścierania zębów jest sucha bułka albo sucha piętka od chleba.

Flaumel - "spowrotem i wogóle" to chyba moje 2 jedyne błędy, które piszę z totalnego przyzwyczajenia. Moze zapamiętam tym razem :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ścieranie zębów

Post autor: Flaumel »

Moje Vitakraftu nie ruszyły ani razu jeśli chodzi o kolby, zamiast wapienka, które było żarły długo i namiętnie ścianę, a najlepszy i tak jest wysuszony chleb razowy! :)

Paul - jest Ci wybaczone, ale poprawiać i tak będę - we własnym interesie ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ścieranie zębów

Post autor: zuzka-buzka »

Kolba KAŻDA u mnie znika w jedną noc. :P
najcześciej dostają Vitapol (jakaś jak najbardziej "zdrowa") albo Nestor z chlebem świętojańskim (ten chlebek baaardzo lubią). Zawsze daję najpierw i myszom i szczurom, ale jak mysiaste nie zeżrą (wybredne dziewczyny; wsuwają tylko ziarenka, ciasta nie ruszą) to w spadku drugą kolbę dostają szczury. :P One obgryzają potem nawet ten patyk.

A co do ścierania ząbków inaczej - dałam im dzisiaj gałęzie czereśni (wyparzone w solance, wymyte, wystrugane) i w ciągu dosłownie 2 minut zostały ścinki. :P mają strasznie długie zębiska, więc się ucieszyli z tych badyli :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ścieranie zębów

Post autor: Chyna »

Suchy pokarm jako taki ściera ząbki.
Wapienka (również "smakowe") - jak najbardziej!
Poza tym suchy chleb, najlepiej ciemny.
Szczur musi ścierać zęby i jeśli będzie tylko na "mokrej" diecie + nie zafunduje się mu w klatce wapienek to albo dobierze się do domków albo będzie sam zgrzytał zębami żeby je spiłować.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”