[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Elf »

U mojej Ash właśnie takie dusznosci i głeboki czkawkowy oddech okazał sie być zapaleniem płuc. Dziś jest 8 dzień leczenia wiec to stan przewlekły. Jest leczona enrofloksacyną ale naprawde bardzo jej pomaga. Zastanawiam sie jak długo to jeszcze potrwa, czy Ash z tego wyjdzie. Też nie mam siły już, bo do tego wszystkiego zrobiła jej sie martwica w miejscu po rance, gdzie ja siostry ugryzły. Na szczescie ładnie sie goi, ale zwazywszy na osłabienie organizmu to pewnie troche potrwa.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: PALATINA »

Doskonale Was rozumiem.
Przechodziłam przez te cholerne płucka już cztery razy!
W tej chwili akurat nie ma pogorszenia. Od 2-3 miesięcy szczury nic nie dostają. Duszność jest, ale dość mała (ponoć nic z tym sie nie da zrobić -tak mówi dr Bielecki, ale można z tym zyć).
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Elf »

To znaczy, ze da sie wyleczyć stan zapalny ale pozostaje ten oddech szybki?
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: krwiopij »

czasami po zapaleniu pluc zostaja stale zmiany w plucach... utrudniaja one oddychanie, a niestety nic nie da sie z nimi zrobic... na szczescie szczurki dosc dobrze sobie z nimi radza i moga spokojnie prowadzic swoje szczurze zycie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: moni »

Jest jakiś sposób,żeby jej ulżyć?Widać,że się męczy.Siedzi ze zwieszoną głową w dół.Widać,że tak lżej się jej oddycha.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: krwiopij »

nie brzmi za wesolo... :( eszwa tez czasami tak robi, ale generalnie po antybiotykach jest lepiej i znow zrobila sie dosc aktywna... moze kofi pomoglyby inhalacje? eszwik oddycha po nich znacznie latwiej...

tutaj pisza: 'However, chocolate is a natural broculator- it helps open the airways if a rat cannot breathe.'... moze wiec jogurt z kawalkami czekolady? eszwa za nim przepada... kawaleczki normalnej czekolady tez dostaje...

zobacz jeszcze to: What can i do to help?...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Szczurek
Posty: 102
Rejestracja: wt cze 01, 2004 5:56 pm

Choroba???????????

Post autor: Szczurek »

Czy jeżeli mój szczur ma przyśpieszony oddech i ma katar ,psika to co to może być? :?:
Ostatnio zmieniony pt wrz 10, 2004 1:22 pm przez Szczurek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowienia odemnie!
I od ogonka!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: krwiopij »

'horoba' nie jest to z pewnoscia... niestety 'choroba' prawdopodobnie to jest... to moze byc zapalenie pluc... trzeba bylo poprosic weterynarza, zeby zbadal zwierzaka, kiedy bylas na wizycie z powodu chorej lapki... lepiej wybierz sie z malym jeszcze raz, bo zapalenie pluc to powazna sprawa i trzeba jak najszybciej zaczac leczenie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Szczurek
Posty: 102
Rejestracja: wt cze 01, 2004 5:56 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Szczurek »

Oki tylko jeszcze jedno pytanko jeżeli on czasami ma taką chrypke dziwną moze znaczyć ze jest przeziembiony?
Pozdrowienia odemnie!
I od ogonka!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: krwiopij »

prawde mowiac, to _swiadczy_ o tym, ze jest przeziebiony... przynajmniej przeziebiony - byc moze jest sporo powazniej chory... koniecznie idz z nim do dobrego weterynarza...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: ESTI »

Proszę, jak zakładasz temat, to chociaż w tylule pisz poprawnie, bo później trudno znaleźć przez opce - szukaj. ;)
Ja nie mówię, że pisze zawsze poprawnie ortograficznie, ale...

Obrazek
Obrazek
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: moni »

Kurcze nic się nie zmieniło, a wręcz jest gorzej.Pojadę jutro może do dr Wojtyś.Wątpie czy coś może jeszcze pomóc skoro nawet steryd nie pomaga.Mam nadzieję,że nie muszę się szykować na najgorsze.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
gangrena
Posty: 122
Rejestracja: sob sty 24, 2004 9:48 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: gangrena »

nie chcę straszyć, ale u Regi taka duszność okazała się być uciskającym ją od środka nowotworem, niestety na jaw wyszło to jak już przerzuty się poajwiły...
radzę zrobić prześwietlenie...

))-:
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: moni »

Byłam u dr Wojtyś.Dla Kofi ratunku już nie ma.Musi z tym żyć.Ale nie będzie to długie to życie.Jej stan gwałtownie się pogarsza.Nie działają żadne leki, które u większości szczurów załatwiaja sprawę.
Wymogłam na dr Wojtyś podanie jeszcze innego antybiotyku.Przez 4 dni będe chodziła z nią na zastrzyki.Jeżeli to nie pomoże to pójde na rtg, żeby zobaczyć czy to aby nie jest nowotwór.
Jest mi źle.Nie chce jej stracić.Jest za młoda.Ma dopiero niecałe półtora roku.
Nie wiem jak mogę jej ulżyć.Dr zaleciła inhalacje dla poprawy oddychania, bo ma z tym duże problemy.Ale co jeszcze mogę zrobić?
Decyzję o uśpieniu podjąć będe musiała wtedy jak przestanie jeść i całe swoje siły będzie wykorzystywała na usiłowanie oddychania.Apetyt na razie ma, ale jest on coraz mniejszy.Tak bardzo nie chce jej stracić.
:cry: :cry: :cry: :cry:
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: ESTI »

Moni, moim zdaniem dawałabym jej pożyć dotąt aż je i jest w miarę ruchliwa.

Jeśli nie ma apetytu, wolniej się rusza i jest osowiała, to nie ma co...najważniejsza jest ona...nie może cierpieć.

Wiem, że Ci strasznie smutno i przykro, ale myśl o niej, to priorytet. I umilaj jej te chile, dawaj smakołyki, bądż przy niej...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”