UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
terraswiat
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 20, 2006 1:53 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: terraswiat »

bo to sa przesady ktore ludzie sobie wymyslaja...

widze ze w dobre miejsce trafilem... korzystajac z okazji ze pisze ten post chcialem zaprosic was do pewnej akcji (powiem wszystko adminowi serwisu jak sie zglosi) pod gg 3429648 zapraszam


--------------------------------------------------------------------------
Posty polaczone. Prosze uzywac opcji edytuj do 60 min po napisaniu posta.
A i jesli chcesz zaprosic to rownie dobrze mozna napisac do admina Ani badz Esti.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 5:00 pm przez terraswiat, łącznie zmieniany 1 raz.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Layla »

terraswiat, nam w tym temacie nie chodzi o terrarystykę i o jej istnienie. Chodzi nam tutaj o takich terrarystów, którzy odpowiadają na ogłoszenia o oddaniu gryzoni i udając miłośników szczurów/myszy, zabierają je dla węża. Spójrz na tytuł tematu...Ludzie czasem muszą oddać szczurka, z różnych przyczyn. I to jest świństwo udawać miłośnika, a wziąć darmową karmę.. O to tu chodzi...
Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Elbereth »

[quote="Layla"]Ludzie czasem muszą oddać szczurka, z różnych przyczyn. I to jest świństwo udawać miłośnika, a wziąć darmową karmę.. O to tu chodzi...[/quote]
No właśnie. Podpisuję się pod tym wszystkimi łapkami 8) .

[quote="terraswiat"]korzystajac z okazji ze pisze ten post chcialem zaprosic was do pewnej akcji (powiem wszystko adminowi serwisu jak sie zglosi) pod gg 3429648 zapraszam[/quote]
terraswiat, to może byś chociaż napisał co to za akcja. Nie wiadomo, czy chcesz zbierać pieniądze na PCK, czy świętować Dzień Strażaka :jezor2: , czy jeszcze co innego :drap: .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Yoshike »

Ja wprawdzie nie mam zamiaru rozmnażać szczurów, ale bardzo mi szkoda gryzoni na pokarm. Jeśli chodzi o branie szczura o forumowiczów to sama właśnie w poniedziałek dostanę szczurka z hodowli domowej Alisek. Nie mam nic przeciwko temu, aby przyjechała do mnie i sprawdziła jak się ma jej wychowanek, a przy okazji poznac Mike'a i nie mam nic do ukrycia [no, może oprócz wielkiego bałaganu w pokoju;d;].

Mam kolege który hoduje węża i karmi go jakimis duzymi owadami czy czymś tam, bo nie może nawet sobie wyobrazić oseska, ktorego jego wąż miałby zjeść.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

Ja, terrarystka posiadająca 2 węże, staję w odronie innych terrarystów.... Żaden szanujący się terrarysta nie wyłudza gryzoni... Większość z nas stara się również zabijać zwierzęta karmowe samemu, bo jest to mniej bolesne niż duszenie węża... Ja nie zabijam zwierzta, bo nie mam do tego sprzętu, ale kupuję mrożoną karmówkę od osoby, o której wiem, że humanitarnie [tak żeby się jak najmniej męczyły] zabija karmówkę...
Ostatnio zmieniony pn lis 06, 2006 3:31 pm przez bonsai, łącznie zmieniany 1 raz.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Layla »

[quote="bonsai"]Żaden szanujący się terrarysta nie wyłudza gryzoni[/quote]

Jednak takie przypadki się zdarzają, chodzi nam o to, by na takich ludzi uważać. Twoje postępowanie, jak wynika z tego co piszesz jest odpowiedzialne. Nie dziw się jednak, że jesteśmy wyczuleni na wyłudzenia bo naprawdę już takie rzeczy się zdarzały. Na dodatek na terrarystycznym forum były podawane metody, jak sprytnie podszyć się pod miłośnika gryzoni.
Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Elbereth »

[quote="bonsai"]Żaden szanujący się terrarysta nie wyłudza gryzoni[/quote]
Tak się składa, że osoba, która założyła na forum terrarystycznym temat o tym, jak wyłudzić gryzonie (link w pierwszym poście) jest tam moderatorem i redaktorem :? .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

Duża wiedza nie oznacza, że osoba ta nie jest zwykłym zerem... :zlosc: Z ciekawości spytam się jakie to forym było, bo niewiem.... może jest to gdzieć w temacie napisane, ale nie czytałam całego....

Ps. Właśnie przez takie osoby czasami wstydzę się, że jest terrarystką.... :-(
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Kagero »

jak już temat poruszany; ja z czystej ciekawości swojego czasu wertowałam fora terrarystyczne (jako, że mam pewien pociąg do węży, ale nie mam warunków) i spotkałam się z wieloma tego typu tematami.
zastanawia mnie tylko, skąd się biorą tacy ludzie, którzy wyłudzają gryzonie? żal im tych 6 złotych wydać na kupienie gryzonia tak, jak robią to uczciwi ludzie? albo jeszcze lepiej: na mielone mięso albo filet z ryby? nie potrafię (i chyba nigdy to nie nastąpi) zrozumieć, jak można czerpać przyjemność z oglądania jak jedno zwierze zabija drugie. instynkt to jedno ale ludzki egoizm i okrucieństwo to zupełnie inna sprawa.
chyba wrócę do wertowania for terrarystycznych... a nuż trafię na coś, co może się przydać?
Ostatnio zmieniony czw lis 09, 2006 12:51 pm przez Kagero, łącznie zmieniany 1 raz.
Quod me nutrit me destruit.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

Hmm... przyznam, że w polowaniu węża jest coś fascynującego... Ale na myśl, że miałabym oglądać jak wąż najpierw zabija to aż mam draszcze...
Niestety węża nie można karmiś mięsem mielonym, bo zacznie mu brakować np. wapnia. A co do karmienia filetami, to mam węża który je tylko żywe ryby... już wiele razy próbowałam z mrożonkami, filetami świerzymi itp. ale się łobuz uparł... Fakt, że niktóre węże jedzą tylko pokarm żywy...

Ps. ceny u osób hodujących gryzonie na karmę są dokładnie takie same jak w zoologikach... tylko ciężko jest dostać większą ilość karmówki na raz....
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Kagero »

To fakt: wszystko zależy też od węża. Znajomy miał pięknego pytona, który jadł wyłącznie żywe myszki (ale do tego, czy jadł je dlatego, że nie chciał jeść padliny, czy dlatego, że znajomy-pasjonat, nie doszłam). Inna sprawa, że wymienił pytona na psa (takiego procederu nie mogę zrozumieć również).
Myślę, że jeśli miałabym karmić węża żywym pokarmem, to na pewno byłaby to ryba (tak więc pozostaje jeszcze kwestia węża, który rybami się będzie żywił...). Ale ta konieczność (czy raczej prawdopodobieństwo, że będzie taka konieczność) karmienia innym zwierzęciem, bardzo mnie zniechęciła do pomysłu trzymania w domu węża. Dla mnie szczur jest kimś równie ważnym jak członkowie rodziny i nie mogę sobie wyobrazić podawania szczura (dodatkowo żywego!) swojemu wężowi na deser.
Inna jeszcze sprawa to właśnie wyłudzanie (nie kupno, wyłudzenie poprzez żerowanie na ufności osób, które traktują szczury właśnie tak jak ja) - moim zdaniem to jest i pozostanie zwyczajne oszustwo, kradzież i mierzenie w uczucia drugiego człowieka. Już lepszym sposobem byłoby założenie niewielkiej hodowli domowej, jeśli już chce się karmić węża nie płacąc za gryzonie (wszak węże często nie jedzą). Nic nie poradzę na to, że tacy ludzie (wyłudzacze) są, chociaż bardzo bym chciała - no ale niestety świata nie zmienię (konia z rzędem temu, kto by mógł...).
Ostatnio zmieniony czw lis 09, 2006 1:15 pm przez Kagero, łącznie zmieniany 1 raz.
Quod me nutrit me destruit.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: limba »

bonsai, pierwszy post tego tematu [quote="LuLu"]wlasnie zobaczylam na forum gryzoniowym...
az mi slow brak:
http://www.terrarium.com....pic.php?t=58044[/quote]

Tematu juz chyba nie ma, ale adres forum jest.
Ostatnio zmieniony czw lis 09, 2006 1:19 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Kagero »

limba, tematu już nie ma bo ktoś, zdaje się z naszego forum, władował się tam i go usunęli (temat znaczy).
ale chyba warto byłoby co jakiś czas kontrolować, czy coś podobnego się gdzieś tam nie dzieje... chociaż to też i dodatkowa praca, zwłaszcza dla osób, których to nie interesuje (ja może jak na coś trafię, to dam znać komuś na priv, bo zdaje się, że coś się zmieniło odnośnie podawania tego typu linków - nie pamiętam dokładnie, musiałabym znowu przeczytać).
Ostatnio zmieniony czw lis 09, 2006 1:24 pm przez Kagero, łącznie zmieniany 1 raz.
Quod me nutrit me destruit.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

Sama mogę kontrolować... Jestem na tamtym forum równie często jak na tym, bo jest to jedno z najlepszych terrarystycznych forów... Ale odkąd tam się pojawiłam i zaczełam czytać o wężach jeszcze nie widziałam tematu o wyłudzaniu gryzoni...
Obiecuję dać znać, jeżeli tylko coś takiego jeszcze raz zauważę...

Ps. po spradzeniu daty 1 posta w tym temacie stwierdziłam, że nic niewiedziałam, bo o wężacg czytam dopiero od maja....
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Kagero »

ja jestem tylko okazjonalnie, jak mam czasem czas poczytać. w sumie nie mam potrzeby, żeby być na bieżąco, bo nie mam węża. jak tylko możesz przeszukiwać forum i coś znajdziesz, to takie linki chyba do administracji na priv trzeba kierować. nie jestem teraz pewna, czy ta zmiana w regulaminie to nie było to, co zostało zamieszczone na tydzień jako temat przyklejony a później przemieszczone w inne miejsce...
w każdym razie jak zdarzy mi się posiedzieć trochę na forum, to też będę szukać postów pod kątem wyłudzania właśnie.
Quod me nutrit me destruit.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”