Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: zyberka »

Nie polecam kolb firmy AS (kupione w schlekerze), wzięłam z ciekawości, nie mają zadnych sztucznych barwników ale jest na nich praktycznie samo ziarno, do tego są pakowane jedynie w kartonik. Cena 3,60 bodajże
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: dolby_surround »

Ostatnio, do zakupu opakowania Rat Nature ("z taką ceną mógłby pan dorzucić coś gratis!") sprzedawca dodał mi kolby Vitapolu - brokułowe. Trochę się skrzywiłam, ale darowanemu koniowi.. bla bla. Gdy otworzyłam opakowanie w domu, to się zdziwiłam, bo wyglądają bardzo naturalnie i pachną bardzo zachęcająco (jak brokuły od Herbal Pets). Małe uwinęły się z jedną w ciągu jednej nocy. Powiem szczerze jestem miło zaskoczona.
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: valhalla »

Hmm, nie słyszałam o brokułowych kolbach z Vitapolu. Może to coś nowego, jak te karmy Premium Line? To by tłumaczyło lepszą jakość :)

Ja znów powiesiłam JR Farma, ale nikt nie je, bo główny amator kolb żyje na nutridrinku i gerberku obecnie :(
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Rajuna »

W Krakowie jest na Lenartowicza mały sklepik zoologizny, gdzie można kupić kolby mające jakies 25-30cm, grubości kiełbasy i kosztujące kolo 10-15zł O.o ale moim zdaniem są lepsze niż 'zwykłe' kolby po 2zł, bo jesli biore pistacjową - to są tam pistacje, pestki dyni, fasolki mung, etc. Jeśli biorę kokosową - to jest tam kokos, fistaszki, biały słonecznik, ryż dmuchany, etc. Nie jedna baza z ziarna i jeden-dwa składniki inne (i nagle mamy kolbe jogurtową, jajeczną, warzywną, miodową, owocową - które poruszają wyobraźnie człowieka, a nie podniebienie szczura :>), tylko faktycznie każdy rodzaj ma zupełnie inne składniki. Całość jest osadzona na jakimś wapienku czy czymś takim. Moje miziaki nie są amatorami kolb, ale te duże sobie skubią, natomiast małe wiszą nietknięte (kupiłam na próbę to i to, żeby widzieć co lubią :P)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
rudablondynka
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 06, 2011 2:56 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: rudablondynka »

Moja szczuraska uwielabia owocowe kolby z vitapolu, próbowałam różne smaki, różnych firm, ale tylko ta zostaje pożarta do samego drewienka :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Izold »

rudablondynka pisze:Moja szczuraska uwielabia owocowe kolby z vitapolu, próbowałam różne smaki, różnych firm, ale tylko ta zostaje pożarta do samego drewienka :)
Szczurów powinno być dwójka. Tej samej płci.


Ja kolby kupowałam, i kupiłam jakąś wczoraj, taką bez firmówkę. Wypięły się, poturlały w kąt klatki. Robi teraz za fotel, i za toalete. przemiło.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Afera »

Kupiłam wczoraj kolby z vitapolu koktajlowe. Długo wybierałam, oglądałam różne smaki vitapolowe i powiem szczerze jestem bardzo miło zaskoczona, na niemalże każdej kolbie są naturalne składniki, a wcześniej jak były o smaku truskawki to były tylko czerwone chrupki, a teraz są prawdziwe suszone owoce, to samo na tych koktajlowych. Orzechy różne, siemię lniane, słonecznik, pszenica, płatki corn flakes. Podoba mi się. :) Jak rozpakuję zrobię fotki, na razie jedzą VL crispy sticks.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
MarMar
Posty: 70
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 2:21 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: MarMar »

My dziś doczekaliśmy się właśnie na crispy sticks Versele Laga - ulubiony pan ze sklepu przywiózł z hurtowni dwa rodzaje "dla szczurów" (specjalnie szukał :D !): ryż&warzywa i popcorn&orzechy. Wyglądają fajnie, pachną bardzo przyjemnie. Nasi panowie chętnie się "przyssali"... Zobaczymy co dalej ;)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: gosja1 »

Wczoraj odebrałam zamówienie z animalii, a że panowie nie jedli wcześniej kolb VL to powiesiłam popcornowo-miodową. I chyba smakuje, chociaż zainteresowanie trochę mniej niż ulubioną serową z Vitapolu ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: olka_p »

moim ogonom najczęściej kupuję kolby vitapolu. najpierw znika kolba, potem dopiero żarcie z michy. ;p ostatnio skusiłam się na VL ryż&warzywa, ale również odniosłam wrażenie, że chętniej wcinają vitapolowskie.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: mini »

Przyznam, że jestem zadowolona z kolb Vitapolu, a nie spodziewałam się takiej oceny z mojej strony ;) Kupiłam dlatego, że zaczęto je chwalić i faktycznie: Zapakowane w folię, którą cieżko rozerwać :P Kupiłam kokosowe i faktycznie, są wręcz całe w tym kokosie, takich dużych płatkach. To co mnie jeszcze zaskoczyło i to w sklepie to ich wybór, jest w czym przebierać ;)
No i Paskudom smakuje - 1h i kolby nie ma :D
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: gosja1 »

No właśnie ja nie rozumiem jak to możliwe, że karmy Vitapolu to takie badziwie, a te kolby są całkiem fajne ;) Moje ogonki lubią dużo smaków.
Teraz zajadają się kolbą orzechową dla chomika z Vitakraftu :) Bardzo im smakuje.
A kolba VL w końcu została zjedzona. Jak ją rozdłubały, to zaczęła im się podobać.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: dusiaczek »

ja moim kupowałam Vitapol i Animals, wczoraj w sklepie widziałam te z Vitacraftu i wyglądają bardzo smacznie (opakowanie było otworzone) więc jak sie jedne skończą to kupię te.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: valhalla »

Skoro i kolby z Vitapolu się poprawiły, to chyba kupię na próbę, bo na razie zamówień z zooplusa nie robię i chcę coś bardziej dostępnego od JR Farm.

Które są najsmaczniejsze? :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Idekk »

moje szaleją za orzechową i miodową. znikają zanim zdążę zrobić sobie śniadanie ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”