[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Strupow nie ma w tych miejscach.. zrobilem zdjecia - nie wiem czy cos zobaczycie? postaralem sie jak najlepiej zrobic foty.. zaraz wrzuce na serwerek to dam namiar..

Prosze o rade..
Słonecznik daje szczurkowi.. kupilem mu ostatnia nowa paczuszke.. moze to byc od tego??
BB: 9124890
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

No to raczej pasożyty, trzeba zastosować kąpiele w środku, którego nazwe zaraz Ci podam, bo muszę sobie przypomnieć. :wink:
Ale chyba i tak będziesz musiał się wybrać do weta, żeby takowy lek zakupić. :)
Ostatnio zmieniony czw maja 12, 2005 5:35 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Słonecznik ma dużo białka a u wielu ogonów nadmiar białka objawia się drapaniem i strupkami, ale może to być grzybica - moje dziewczę drapie się też cały czas, ale nadmiar białka to nie jest, natomiast grzybica można spróbować kąpiel w nizoralu - 1/10 saszetki na pół kubka wody.
Ale najlepiej jakby wet obejrzał ogona - na tym to się przeważnie znają.
Ostatnio zmieniony czw maja 12, 2005 5:36 pm przez kitten, łącznie zmieniany 1 raz.
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: morzeszek »

ale wiesz właśnie zauważyłem że moja szczurka też sie drapie a też krmie ją karma witapol i morzliwe że ta karma ma coś w sobie nie zostało mi jej już dużo a już mam kupiona z animals ale tak zerkam na klatke i teraz cały czas sie drapie coraz wiecej fakt że ostatnio sera wiecej dostaje musze jej ograniczyć to a dawać wiecej zieleniny bo jej właśćiwie wcale nie dostaje
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Przebiałkowienie raczej jest spowodowane podawaniem nabiału, takiego jak serki, jogurt itp.

Na pasożyty zastosuj PULARYL, stosuje się go jako kąpiele - 3 razy co 3 dni. Powinno przejść, jeśli to jakcyś niechciani lokatorzy. :wink:
Ostatnio zmieniony czw maja 12, 2005 5:39 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Moje laski przestały być "obstrupkowane" jak wyjęłam z karmy słonecznik, orzechy i kukurydzę
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Czesc!

Wrzucilem 3 zdjecia na serwer, jak wyglada dokladnie to miejsce.. staralem sie zeby dzidzi naciagnela szyje i pokazala wam to jak najlepiej.. w praktyce nie jest to az tak zle.. oczywiscie ogoniast nie ma az tyle wylysialego miejsca.. to tak tylko wyglada jak naciagnela szyje..

Nie wiem czy to jest wylysiale czy tylko slina skleila wlosy..

Hmm.. moze jakies rady teraz po zobaczeniu zdjec?

Prosze o odpowiedzi i jakies rady!?

Michu

Oto foty:

http://www.republika.pl/era_heyah/dzidzi1.jpg
http://www.republika.pl/era_heyah/dzidzi2.jpg
http://www.republika.pl/era_heyah/dzidzi3.jpg
http://www.republika.pl/era_heyah/dzidzi4.jpg

Prawda ze kochany szczurek? Najkochanszy na swiecie.. najkochanszy zwierzak jakiego kiedykolwiek mialem !!
Chcialbym go troszke podleczyc zeby Dzidzuchna sie tyle nie drapala..

Zgodnie z regulaminem forum, zmieniam na linki/edit mod
BB: 9124890
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Wiesz, to wygląda nieciekawie, ale czy to jedyne miejsce, w który ma takie gołe placki?
Obrazek
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Tak to jest tylko jedno miejsce..
BB: 9124890
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

To nie mam co wiecej liczyc na jakies odpowiedzi !?
BB: 9124890
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

No jak widać reszta woli gadać na pogaduchach, niż coś Tobie zasugerować.

Ja już sama nie wiem, już napisałam Ci wyżej, co to może być, albo pasożyty, albo uczulenie.
To gołe miejsce pewnie jest spowodowane drapaniem, a strupek już zszedł.
Obrazek
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Hmm.. ale zadnego strupka nie widzialem!! Zreszta szczurzyca nie miala nigdy stupkow.. no to prosze zasugeruj mi co moge zrobic zeby troszke podleczyc szczuraka kochanego?

Mam pytanie czy odrosna szczurkowi wloski jeszcze czy nie?
BB: 9124890
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Nie miała strupków...hmmm, no to skoro się drapała, to może dlatego wydrapała sobie ten placek, na prawdę nie mam pomysłu.

Już napisałam:
albo to pasożyty i zalecam pularyl
albo alergia na coś co je, albo jest wokół niej i trzeba wyeliminować.
To powinno pomóc, zeby się nie drapała.

Ale dziwi mnie, że to tylko jedno miejsce gdzie ma ten placek, a reszta ciałka jest oki.
Wymacaj dokładnie to miejsce, czy przypatkiem nie ma tam guzka, czy narośli, tak na wszelki wypadek.

Co do włosów, to powinny odrosnąć. :)
Obrazek
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Hmm.. zaraz wymacam to miejsce czy nei ma zadnego guzka ani nic.. ale nie sadze bo jak naciaga szyje to nie ma zadnej kulki ani nic..
A tne placek jest tylko na jednym miejscu.. reszta ciałka jest oki!

Wiem ze to na pewno od drapania..bo tam sie drapie.. naciaga skore i drapie sie albo gryzie.. tak jakby ja swedziało cos :(

A powiedz mi jak stosowac ta kuracje : PULARYL'em i gdzie moge to kupic?

Pozrowionka i z gory dzieki za odpowiedzi!!
michal

PS. Alergia? Hmm.. raczej nie.. bo jedzenie mam wciz to samo.. tzn nie daje jej zadnych kokosow ani nic takiego ?!
PPS. Probowalem zatrzymac szczurka i obadac..ale ona jest taka szybka.. taka zwariowana.. nie potrafi stac w miejscu :-) Wiec doslownie przed sekundke moglem dotknac.. caly czas lata.. nie potrafie trzmac jej na rece.. bo zaraz ucieka.. lubi wariowac.. wiec guzka raczej nie ma.. nic nie wyczulem!?
BB: 9124890
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Pularyl kupuje się u weterynarza.
Stosuje się co trzy dni i daję się trzy razy. Musisz rozcięczyć ten środek w stosunku 1/100 z wodą i niestety...ale całego szczura w tym zmoczyć.
Ja brałam delikwentów do łazienki, zamaczałam wacik w roztworze i moczyłam całe futerko. Tylko postaraj się, żeby to było w miare ciepłe, będzie lepiej to znosił. jak całego zamoczysz, to przez pięć minut musisz go czymś zająć, żeby nie zlizywał. bo pięciu minutach, wytrzyj ręcznikiem, możesz użyć suszarki, jeśli się nie boi. I tak co trzeci dzień.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”