Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: sophiya »

Wojtek0202 pisze:Ja też nie mogę mieć dwóch szczurków (mama sie nie zgodziła) ale myślę że jeśli dużo czasu będę spędzał z moim ogonkiem to nic mu sie nie stanie ;D
Proponuję zacząć lekturę tego tematu od początku. -_-'
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: erasjo »

no ja mialam najpierw 1 szczurzyce przygarnieta ze sklepu zoologicznego (byla juz dorosla)mialam ja poltora roku ponad i byla i radosna wesola i uwielbiala pieszczoty (chyba myslala ze jest czlowiekiem ) niestety juz nie zyje, teraz mam tez 1 samiczke ale akurat choruje wiec z dokupieniem towarzyszki musze poczekac az wyzdrowieje mam jednak male pytanie czy nowe towarzysto nie wplynie na nia negatywnie ?
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Buni@ »

Ja najpierw dostałam Bunię i była bardzo płochliwa nie miała do mnie zaufania :-\ a teraz lepiej nie mówić :P ADHD-owiec na max-a (ale jest oswojona tylko taki charakterek).Sali dostaliśmy później więc jest młodsza.Jezeli chodzi o

Charakterki:

-Bunia:
+ADHD na maxa :P :) :P
+Niczego sie nie boi no prawie... ::)
+Tata mówi: "jakby "dama"" "no czasem sie zdarza"(od "no" to moje słowa 8) )
+A Ja Mówie kOCHAM CIE BUNIU!!!<33

Sali nie moge opisac bo to szczurek mojej sistry więc kiedy indziej ona ją opisze
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: erasjo »

Poczytalam i zaryzykowalam

coprawda moja szczuzyce nie byla smutna ani nic w tym stylu ale bardzo ja kocham i jak to ma byc dla jej dobra to stwierdzilam ze zaryzykuje tak wiec :

moja szczuzyca bedzie miala 2 kolezanki, jeszcze nie zapoznalam ich ze soba sa w oddzielnych klatkach ale w 1 stoja pokoju .... moja mala juz malo sie przez kraty do nich nie przecisnie wyglada jak dziecko w sklepie ze slodyczami - to dobre okreslenie . Ona od malenkosci nie widziala innego szczurka i teraz widac jak bardzo jej tego brakowalo.... ok testuje i .....
biegaja razem po stoliku ( takie 70x110cm stolik :D z 2 klatkami i z ...nazwijmy to zabawkami) szczurka nie wie jak sie przy nich zachowac, weszly same do niej do klatki a ona je sledzi prawie caly czas dotykajac ich pyszczkiem, nie boja sie i nie gryza piskow zadnych tez nie ma, nowe nabytki sa mniejsza a jedna z nich totalnie malutka a moja julka niewiem czemu wchodzi na nie oO zeby nie zadeptala... ide pilnowac, ale wiecie co warto laczyc szczurki i miec wiecej niz jednego dla samego tego widoku - ta radosc w oczach i ten blysk :> ha dom wariatow ^^ az milo popatrzec :D nie sadzilam ze jej tego tak brakowalo oO
kotania3105
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 9:40 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kotania3105 »

Ja bym bardzo chciała sprawić sobie towarzysza dla mojej Tosi, ale niestety nie mogę :( :( :( Wiem że ona byłaby o wiele bardziej zadowolona gdyby miała szczurzego przyjaciela. Nawet mówiłam to mamie ale ona mówi, że nie i już. Nie chce sie jej narażać. Tak więc Tośka jest skazana na moje towarzystwo na razie. Kto wie, może kiedyś mamusia ulegnie, tylko czekam na ten moment :) :) :)
kotania3105
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 9:40 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kotania3105 »

Hurra!! Jeszcze nie wszytsko stracone. Mama rozwarza ten pomysł. Ale myślę, ze się zgodzi. Teraz tylko dochodzi pytanie z kąd wziąć szczurzycę...
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: S. »

adoptować z forum
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Babli »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... a&start=45

i dobrze uważają! Szczur samotny = szczur nieszczęśliwy. Chodzi o to że to zwierze stadne. Myśląc tak, zachowujesz się samolubnie i nieodpowiedzialnie. Jeśli nie masz warunków na 2 ogonki, nie skazuj jednego na cierpienie w samotności. Nigdy nie zastąpisz mu szczura (tej samej płci!)... Poczytaj ten temat, i ten do którego dałam Ci link.
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Basial »

Nie rozumiem czemu ludzie z SPSu uważają , że posiadając jednego ogonk robi się mu krzywdę.
Niegrzecznie to brzmi "ludzie z SPSu". Nie rozumiesz, bo nie masz zielonego pojęcia o szczurach. Nie było miłe, prawda?
Nie trzeba być członkiem SPSu, żeby dojść do tej oczywistej prawdy, że szczurek samotny to szczurek nieszczęśliwy. Każdy mądry opiekun szczura to wie.
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Babli »

Jeśli nie masz warunków po prostu nie bierz ich i tyle. To naprawdę samolubne, tak jakbyś sobie siedział w klatce zamknięty od czasu do czasu gadając z jakimś "czymś" co nawet Cię nie rozumie a ty jego.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Agata »

Gryzoń, zadam Ci teraz kilka pytań. A Ty odpowiesz na nie szczerze, dobrze?

1. Czy jesteś w stanie porozumieć się ze swoim szczurem za pomocą ultadźwięków? (Tak porozumiewają się ze sobą szczury, fascynujące, prawda?)

2. Czy jesteś w stanie poświęcić mu Swój cały czas? 24/7?

3. Czy będziesz spała ze Swoim szczurem w jednym hamaku, jadła z jednej miski, iskała go, rozsypywała razem z nim ściółkę dookoła klatki i zżerała kolejny komplet pościeli? (Ostatnie dwa przykłady to typowy przykład szczurzej rozrywki, tak, tak.)

Jeżeli odpowiedziałaś chociaż na jedno pytanie "TAK", to gratuluję.
Bo żaden (żadna - nie wiedzieć czemu, szczurami częściej interesują się kobiety) z forumowiczów, ani znanych mi zaszczurzonych osób nie jest w stanie zrobić tego, o czym traktują moje pytania.
Ale widzisz, któś jest w stanie to zrobić.
Nie kto inny, tylko drugi szczur.

Dlaczego? Bo szczur jest szczurem, a człowiek zawsze pozostanie człowiekiem. Bez względu na to jakby się starał, stawał na rzęsach, klaskał uszami - nigdy, przenigdy nie zastąpi drugiego szczura.

Szczury mam już blisko pięć lat (pięc lat minie dokładnie 29 sierpnia) i swoje widziałam, swoje wiem.
Wierz mi, że zupełnie inaczej zachowuje się samotny szczur (Dziunia), zupełnie inaczej kiedy ma towarzystwo (Koko i Kiki), mało tego, zachowuje się inaczej w zależności od wielkości stada (Lala, Mila, Nika). (Z tym ostanim stwierdzeniem nie każdy musi się zgadać, to moja osobista obserwacja, ale jestem pewna, że każdy zgodzi się z pozostałymi dwoma stwierdzeniami.)
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Babli »

Najmądrzejsza nie jestem, i wcale nie tak myślę. Zabrzmiało to dla mnie jak obraza, ale to nic.
Agata ma 100% rację. To jest po prostu niewykonalne, towarzystwo 2-giego szczura jest niezbędne. A jak ty śpisz, z reguły szczury są bardziej aktywne nocą, chociaż są wyjątki. Jak śpisz to on chce się bawić. A ty go skazujesz na katusze i cierpienie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”