czy jestes...

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

czy jestes wegetarianiem

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

jestem veganem ^_-
18
4%
nie -_-
318
73%
tak ^_^
97
22%
 
Liczba głosów: 433

Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

czy jestes...

Post autor: Matylda »

tak ale nie kazdy ma taka mozliwosc :roll:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Asiu
Posty: 217
Rejestracja: śr cze 14, 2006 9:45 am

czy jestes...

Post autor: Asiu »

[quote="mazoq"]w takim razie nie kupuje się jajek i mleka z masowych hodowli tylko od sprawdzonego, zaznajomionego rolnika ze wsi, z jedną krową i stadem kur na podwórku i ot, już nie trzeba być weganem [/quote]
Jak się zna takiego "sprawdzonego, zaznajomionego rolnika ze wsi, z jedną krową i stadem kur na podwórku" to może i się tam kupuje. Jeszcze, żeby ta wieś jakoś w przyzwoitej odległości od miejsca zamieszkania była :jezor2:

No, już trudno ;), muszę się w takim razie przyznać, że na dodatek wcale nie uważam, żeby jedzenie jajek i picie mleka było zdrowe. A już na pewno nie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu 8)
Alice Walker: „Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.”
Moje piękne dzieci: Kot, Kaziu, Motku, Holden
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

czy jestes...

Post autor: zona »

[quote="mazoq"]w takim razie nie kupuje się jajek i mleka z masowych hodowli tylko od sprawdzonego, zaznajomionego rolnika ze wsi, z jedną krową i stadem kur na podwórku i ot, już nie trzeba być weganem :jezor2:[/quote]

Ja nawet kupować nie muszę, mam dwie babcie na wsi, wczoraj miałam dostawę jajców. Krowy tyż na wsi mają (nawet odbierałam poród jednej :flex: ), ale mleka nie cierpię... Znaczy weganizm u mnie odpada, nie mam motywacji :roll:
Asiu
Posty: 217
Rejestracja: śr cze 14, 2006 9:45 am

czy jestes...

Post autor: Asiu »

[quote="zona_braunera"]ale mleka nie cierpię[/quote]
To też może być niezła motywacja ;)
Alice Walker: „Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.”
Moje piękne dzieci: Kot, Kaziu, Motku, Holden
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

czy jestes...

Post autor: Nina »

Nie jestem wegetarianką ale planuje nią zostać, ale to dopiero za rok, może dwa. Narazie mam problem z przekonaniem mojej mamy. Uważa że co to zmieni że ja nie będe jadła i że będe miała jeszcze większe problemy ze zdrowiem :|
Weganką bym nigdy nie została. Nienawidze warzyw, owoców itp. jem tylko wszystkie rodzaje serów i niektóre warzywa ( z 5 może by sie znalazło ;) )
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Juni
Posty: 534
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 11:01 am

czy jestes...

Post autor: Juni »

Ja mięsa nie jem już 10 miesięcy ;] od pierwszego stycznia. Postanowienie noworoczne. Ale nie mogłabym zrezygnować z nabiału. Kocham sery, jogurty, mleko, jajka ;)
Dyrekcja ZOO ogłasza:
Prosimy nie karmić Trolli!
Sezon polowań na Trolle rozpoczęty! 8)


***
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

czy jestes...

Post autor: Matylda »

A ja wegetarianka zostalam 11 marca 2006r i wszyscy mi mowia zreszta ja i sama to czuje, ze teraz rzadziej mnie glowa boli, wiecej sportow uprawiam(bo wczesniej mi si enei chcialo) itp.
Czarna a skad u Twojej mamy przekonanie ze ucierpi na tym twoje zdrowie?
Ostatnio zmieniony pn paź 23, 2006 9:33 pm przez Matylda, łącznie zmieniany 1 raz.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
neta
Posty: 165
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:47 pm
Lokalizacja: Poznań

czy jestes...

Post autor: neta »

a więc ja jestem już wege 2 latka^^ a mama mi wmawia że to przez tą bajkę "Aparatka" :khihi: ale to nie przez to... jajka mam od wujka jak jestem u niego to mleko też... nie jem mięsa , żelatyny ,nie nosze skór itp. jem nabiał sery itp(nie miód ) i chyba :drap: jestem zdrowa :hihi:
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

czy jestes...

Post autor: Matylda »

No wlasnie o co chodzi z miodem?? Nabial ok wszytsko rozumiem, ale przeciez pszczol sie chyba nie da zamknac w ulu, co jakis czas podrzucajac im kwiatka? Ja podobnie jak neta nie jem miesa, zelatyny, nie nosze skor, ale jem i mleko i jajka i miod, tyle ze jajka mam ze wsi, miod od wujka, no i niestety mleko, jogurty i maslo kupujemy w sklepie!!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Asiu
Posty: 217
Rejestracja: śr cze 14, 2006 9:45 am

czy jestes...

Post autor: Asiu »

Pszczół zamknąć się nie da ;) To jest podobny schemat jak z mlekiem. Pszczoła nie produkuje miodu dla człowieka, tylko dla swoich małych. Tak jak w przypadku mleka, jest to więc "kradzież" pożywienia przeznaczonego dla małych innego gatunku.

Co do samego zbierania miodu, podobno przy zadymianiu uli sporo pszczół ginie próbując bronić swoich zapasów.
Alice Walker: „Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.”
Moje piękne dzieci: Kot, Kaziu, Motku, Holden
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

czy jestes...

Post autor: zebra »

Mięsa nie jem od 5 lat, żyję, mam się dobrze i nic nie zmieni moich przekonań. :evil: Nie zamierzam popierać zorganizowanej na skalę globalną akcji torturowania i zabijania :sad2:
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

czy jestes...

Post autor: zebra »

"Ja jem mięso... moim zdaniem to naturalne, no i zdrowe...
Nie odczuwam potrzeby przejścia na wegetarianizm, skoro zwierzęta się zjadają...
a człowiek też zwierze...
'
PS. kto to vegan?"
Bawią mnie do histerycznych łez takie pytania.. Bez odbioru. Kochanie, Ty nie jesz mięsa...ty jesz zwierzę, ale jeśli twierdzisz że "ja tarzan ty Jane" .. to nie ma sensu...Cukier krzepi!
Ostatnio zmieniony śr lis 08, 2006 1:13 am przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
nev!
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 01, 2006 10:48 pm

czy jestes...

Post autor: nev! »

dla mnie mięso to podstawa diety ^^ kiedyś w ramach eksperymentu na sobie nie jadłam rok mięsa, ale wbrew moim przewidywaniom porządnie się rozchorowałam. Wnioski: jestem wszystkożerna (biorąc pod uwagę moje uzębienie) i mój organizm potrzebuje mięsa. Odżywiam się intuicyjnie, są tygodnie, kiedy nie jem mięsa, a potem nagle bierze mnie na pizzę z mięsem... albo samo mięęęęsooo...... innymi czasy dostaję napadu wielkiego apetytu na nabiał i jem cały czas serki wiejskie.

Najlepiej wsłuchiwać się w swój organizm...
I sprawdzam dokładnie to, co pisze na opakowaniach ^^

co do cierpie zwierząt... one cierpią, cierpiały i cierpieć będą. Tego sie nie zmieni. A w obliczu tego, że i rośliny odczuwają ból obieranie ziemniaków staje się koszmarem. Uwierzcie, ja wolę nie myśleć, tylko jem, to co chcę... i to, czego mój organizm w danej chwili potrzebuje.

poza tym od jakiegoś pół roku nie mogę zmusić się do jedzenia drobiu. Na pewno zwiększyli dawki hormonów i antybiotyków dla drobiu na fermach...

ostatnio same ryby jem...tyle z produktów mięsnych.
Ostatnio zmieniony śr lis 08, 2006 8:44 pm przez nev!, łącznie zmieniany 1 raz.
Asiu
Posty: 217
Rejestracja: śr cze 14, 2006 9:45 am

czy jestes...

Post autor: Asiu »

[quote="nev!"]dla mnie mięso to podstawa diety [/quote]

Pomijając całkowicie aspekty etyczne, traktując mięso jako podstawę swojej diety nie odżywiasz się zdrowo.
Dietetycy już od dawna są zgodni, że mięso, znajdujące się na czubku piramidy żywieniowej, powinno być konsumowane rzadko.

[quote="nev!"]Tego sie nie zmieni. [/quote]

Jak się nie chce to się nie zmieni.
Proponuję w takim razie nie iść na niedzielne wybory - i tak nic się w tym kraju nie zmieni... :roll:
Alice Walker: „Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.”
Moje piękne dzieci: Kot, Kaziu, Motku, Holden
nev!
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 01, 2006 10:48 pm

czy jestes...

Post autor: nev! »

a wiesz, że nie idę? serio, nie idę, może to ma jakiś z tym związek...

źle się wyraziłam, jeśli chodzi o moje stwierdzenie, że mięso jest podstawą mojej diety. Nie jem go znowu aż tak dużo... ale chodziło mi o to, że nie jestem w stanie obejść się bez jego jedzenia. Pisałam o moim epizodzie wegetariańskim, chorowałam, osłabiłam się.

kwestia osobnicza słyszałam, jednemu taka dieta służy, innemu nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”