ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: Zmiana kolorów u szczurków i odmiany kolorystyczne

Post autor: AnGi1993 »

Masz szczurki i nie wiesz o nich nic :/ ?
Twoje szczurki to są husky śliczniutkie:)
Wiem że są jeszcze albiosy i te łyse reszty też nie znam :)
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: limba »

Nie zgodze sie. To sa przesliczne agouti kapturki (hooded), takze radze na przyszlosc nie zarzucac komus niewiedzy zanim sami sie nie upewnimy.. Malutkie bardzo ale wiem z innego tematu skad je masz. Chlopcy nie powinni jasniec, kolor na pewno stanie sie bardziej intensywny.
Zaraz wrzuce stronki z opisami.


http://www.hawthorn.org.uk/varieties.asp


Najczesciej u nas wystepuja wszelkiej masci kapturki (czarne najbardziej popularne), husky (czarne, szare), jednolite zazwyczaj czarnuszki rzadziej cale agouti badz z bialymi skarpetkami i brzuszkami, albinosy. U rasowcow odmian kolorystycznych jest bardzo duzo co widac chociazby na stronce ktora podalam.


Husky to znaczenie, tak jak hooded (kaptur), berkshire (wieksza biala plamka na brzuszku) itp.
Agouti to kolor.


Temat polaczony z istniejacym.
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2007 9:31 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Atevana
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 3:40 pm

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Atevana »

Mówiąc, że nic o nich nie wiem, miałam na myśli sprawy genetyczne itp. a co do utrzymania i warunków jakie trzeba im zapewnić wiem ! :-) Nie kupię zwierzaczka jeśli nie będę wiedzieć jakie ma wymagania :-) Mam swój rozum...

Rety, jedne ciemnieją inne jaśnieją :-) Przeczytam cały temat to może mnie olśni :-)
Ale powiem, że nie wyobrażam sobie ich ciemniejszych :-) Będą wtedy czarne ! I owszem, młodziutkie 4,5 tygodnia :-) Mój poprzedni temat sporo tłumaczy, tak jak było wspomniane :-)

Trzymajcie kciuki żebym pojęła wszystko z tymi kolorami, bo mnie to strasznie interesuje :-)

Dziękuję za podłączenie do tematu
Można pogodzić miłość do gadów i gryzoni ...
Wystarczy kupić gada który gryzoni nie je!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: limba »

Nie, Twoje nie beda czarne :)
Ich kolor zrobi sie po prostu wyrazniejszy (w koncu to kolor szczurow z kanalizacji ;) ) jak np moj Imbir http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6f ... 89d54.html
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2007 9:49 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Atevana
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 3:40 pm

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Atevana »

Boże, jaką ty masz przekochaną, przemilaśną mordkę!! :-) Cudo! :-)
A w sumie nie zaglądałam moim maluchom na brzuszki :-) Może mają tam jakieś ciekawe wzorki ^^ Ale na razie boję się robić przy nich cokolwiek, bo są takie biedne, bez mamy :-(

A takie szczurki jakie ja mam są często spotykane, rzadko, sporadycznie? Jest jakaś mini statystyka na to? :-) Bo że czarno-łatkowatych jest dużo to wszyscy wiemy, ale jakiś stosunek procentowy albo coś? :-) Bo się ostatnio zastanawiałam, czemu w sklepach się widuje tylko szczurki w czarne łatki ...

I czy z jednej mamy mogą być takie jak moje i takie jaśniutkie biszkoptowe czerwono okie wąsiki? :-)
Można pogodzić miłość do gadów i gryzoni ...
Wystarczy kupić gada który gryzoni nie je!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: limba »

Podejrzewam ze Twoje chlopaczki maja biale brzusie, jak to kapturzaste:) ewentualnie jakies kropki. Biale znaczenia na brzuszkach wystepuja u selfów czyli szczurkow jednolicie ubarwionych (wtedy to juz nie self tylko np agouti berkshire) czyli jak widzisz im dalej w las tym wiecej drzew. ;)
bardzo dziekuje w imieniu Imbira, przekarze :)

Ja na genetyce slabo sie znam wiec niech ktos bardziej obeznany sie wypowie, zreszta chyba jest gdzies odzielny temat.
Co do oswajania to poczytaj sobie dzial, a takze temat przyklejony i do roboty ;)
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2007 10:39 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Atevana
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 3:40 pm

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Atevana »

Jeśli chodzi o oswajanie, to czytałam już sporo ale myślę, że dam im tak czy inaczej czas na oswojenie się z całą sytuacją :-) Co do odmian to "WOW" i "Ojej" :-) Ja chyba przyjmę, że są po prostu szczurki kolorowe i tyle :-)

A co do odmian barwnych, to mam nieodparte wrażenie, że te które są jednolitego koloru są troszkę mniej ufne niż te w plamki ^^ Nie wiem czemu tak mi się wydaje ale tak mi się wydaje i już :-) Są jakieś teorie na temat tego, czy odmiana barwna x jest bardziej agresywna od odmiany barwnej y ? :-)
Można pogodzić miłość do gadów i gryzoni ...
Wystarczy kupić gada który gryzoni nie je!
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Vella »

[quote="Atevana"]
A co do odmian barwnych, to mam nieodparte wrażenie, że te które są jednolitego koloru są troszkę mniej ufne niż te w plamki ^^ Nie wiem czemu tak mi się wydaje ale tak mi się wydaje i już :-) Są jakieś teorie na temat tego, czy odmiana barwna x jest bardziej agresywna od odmiany barwnej y ? :-)
[/quote]
Co do tych szczurków jednolitych i plamiastych to masz rację - wydaje Ci się Obrazek

Ja szczury jednobarwne preferuję, i akurat tak się też złożyło, że moje jednobarwne były mądrzejsze, spokojniejsze, bardziej przywiązane i bardziej kochane (może to przez mój stosunek do nich?) niż moje kaptury i huskulce, ale nie wyciągałabym z tego aż tak daleko idących wnosków.
A teorii co do tego jak kolor czy kształt uszu wpływa na charakter jest mnóstwo. Pewnie tyle ilu osobników szczurami zainteresowanych Obrazek
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Atevana
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 3:40 pm

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Atevana »

Fajny komentarz Vella :-) Dzięki za wyjaśnienia :-)

A może ta teoria o tym, że kolorowe jednolicie są bardziej nieoswojone, bo wyglądem przypominają te dzikie, a plamiaste kojarzą się z udomowieniem ? :-) Coś w tym na pewno jest :-)
Można pogodzić miłość do gadów i gryzoni ...
Wystarczy kupić gada który gryzoni nie je!
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: yss »

mam pytanie, może głupie. bo zdawało mi się, że wiem - a okazało się, że się mylę.

jakiego koloru oczy mają albinosy? pink czy ruby?
jakiego koloru oczy mają beżyki? czy jest u nich szansa na pink?
:)
ten się nie myli, kto nic nie robi
lahjabanse
Posty: 121
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:02 am
Kontakt:

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: lahjabanse »

yss,
Albinosy mają wyłącznie oczy pink.
Czarne oczka mają Black eyed white.
Ivory mają oczka czarne, ale nie są identyczne jak BEW.
Pearl również czarne oczy.
A beżyki - cóż, to zależy jakie beżyki.
Topaziki dark ruby, silver fawn oczka red, beige od pink do dark ruby, amber red przy czym akurat beżyki można łatwo odróżnić. Gorzej białaskami z czarnymi oczami, choć pewnie to tylko złudzenie i w praktyce byłoby łatwo.

Choć przyznam się szczerze, że w różnych krajach różnie podają :>
Ostatnio zmieniony czw maja 03, 2007 11:39 am przez lahjabanse, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: yss »

kurczę :) a ja sądziłam, że albinosy mają ruby. całe życie człowiek się uczy :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Paweł69 »

yss twoje alby mają pink czy ruby?
przyjrzyj się uważnie, bo mi się wydaje, że moi chłópcy mają ruby ( czerwień złamana brązem), ale to może złudzenie :)
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: yss »

paweł no sęk w tym, że w takim świetle pokojowym mają ciemne oczka :) a np ustawione pod odpowiednim kątem względem lampy mają widoczny róż w oczach, czyli jednak chyba pink. ale dziwne, bo kiedyś była rozmowa o wrażliwości na światło czerwonych oczek i mowa była o tym, że albinosy mają ruby i cierpią od światła, ale jeszcze gorzej mają oczka pink - stąd była moja nagła wątpliwość :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
lahjabanse
Posty: 121
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:02 am
Kontakt:

RE: Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: lahjabanse »

Albinos to inaczej PEW = Pink eyed white :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”