[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

ESTi dziekuje Ci bardzo za staly kontakt i za wszystkie Twoje rady!!

Jestem Ci na prawde bardzo wdzieczny.. mam pytanie.. w jakiej cenie waha sie sie PULARYL? Czy jesli szczurek polize futerki od PULARYLu to moze mu zaszkodzic, czy raczej nie? Ogladałem przed chwilka szczurka szyje no i nie wiem czemu (tzn dobrze ze tak jest) ale juz nie ma placka.. wiec musiał sobie wtedy to polizac i tak koszmarnie wygladalo!?

Jak dlugo mam go moczyc w PULAYLu?
BB: 9124890
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

to zabawne, akurat dziś odpowiadałam w podobnym temacie, a tu nie zajrzałam :)
http://www.szczury.org/viewtopic.php?t=6052
moim zdaniem to jednak może być nadmiar białka (wiem, wiem, już mam obsesję :P), bo właśnie przebiałczenie powoduje łysienie w miejscach, w których powstają krostki, ale powinieneś zauważyć też maleńkie strupki, reszta w podanym wyżej temacie :)

aha, no i chciałam jeszcze dopisać, że nie wydaje mi się, żeby to były pasożyty, bo skąd? ani z sianka, ani od innych zwierzaczków... zresztą świerzb wygląda dużo gorzej, a wszy czy inne robactwo chyba da się zauważyć, więc na raziewstrzymaj się z chemią :) pozdrawiam!
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Ooo dziekuje Ci falka bardzo bardzo mocno! Podnioslas mnie na duchu.. tez wykluczam robactwo i swierzb.. pasozyty - hmm nie wiem skad? Szczurek nie ma kontaktu z innymi zwierzetami! A ode mnie pasozytu nie dostal :P Hiii..

No ale nasuwa sie pytanie! Dlaczego sie tak drapie i skad to cos na szyji!?
Z chemia sie wstrzymam - wporzadku!

Ale moze jakas rada albo chociaz wyjasnienie skad moglo wziazc sie to drapanie?
Dzisiaj juz sie mniej drapal (wieczorem) hmm..
BB: 9124890
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Pasożyty niestety przenoszą się nawet poprzez jedzenie, które kupujesz...właśnie takie suche dla zwierząt...a nawet przez ściułkę sporadycznie.

Ja też jestem zdania, że nie ma co faszerować malucha, jeśli pewności nie ma, że to robaczki. :wink:

Trza teraz oglądać i patrzeć na ogona, czy się drapie mniej czy więcej.

Tylko jedno mnie zastanawia, jak szczuras mógł sobie wylizać placek pod szyją... :|
Przecież jego język nie ma takiego zasięgu...obejrzyj go dokładnie jeszcze raz.
Obrazek
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Szczuras naciagał sobie skóre rekami i lizał.. starałem zrobic foto jak włąsnie lizał sobie ta skore.. ale ni emogłem uchwycic.. a jak uchwycilem to nie było widac.. hmm

No wiec jaka propozycja dlaczego moze sie drapac? Jaka Wasza diagnoza:)?
BB: 9124890
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

Dałam odnośnik do tematu - tam jest wszystko :) http://www.szczury.org/viewtopic.php?t=6052

ESTI - Iset właśnie przednimi łapkami chwytała za skórę pod szyją i jakby się myła, ale to pewnie dlatego, że ją swędziało, wyglądało to komicznie, jakby chciała ścągnąć sobie golf :P, i robiła to długo przed pojawieniem się wyraźnych krostek, więc myślałam, że tak się myje :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Nisia »

A z ciekawości. Jakiej ściółki używasz? Bo moje od trocin też się drapią, fakt, mało, bo siedzą w domku wyściełanym ligniną, ale zawsze. Dzisiaj idę kupić "Benka" :D
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Falka!! Jest dokladnie tak jak mowilas. czyli to niby "sciagala z siebie golf.." wiesz.. czuje sie lepiej jak ktoś wie co jest z moim szczurkiem.. czyli pewna diagnoza juz jest.. chrostki wyjda mojej dzidzuchnie?!

A teraz przyczyna. co moze byc przyczyna tych chrostek co wyjda?

A sciółki używam hmm.. trociny od stolarza.. moze to byc powod? Hmm.. bo zauwazylem ze od czasu jak mam trociny od stolarza to drapania sie nasilily - tak mi sie wydaje.. moze w miedzy czasie jakis inny czynnik powoduje to drapanie a nie trociny? Pomocy przyjaciele kochani !!
BB: 9124890
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

Oj chyba nie przeczytałeś tego tematu, do którego ciągle Cię odsyłam! No i te trociny to jak najbardziej może być powód uczulenia, a nawet pasożytów. Zmień ściółkę na higieniczny żwirek dla kotów (granulat) albo na razie najlepiej na ligninę, dopóki się nie wyjaśni, co jest szczurci.
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Mowilem tacie ze trociny moga byc przyczyna ze Dzidzuchna sie drapie a on ze ja chyba oszalalem!!??

Hmm.. ja juz go nie rozumiem.. fakt.. przyznaje sie bez bicia - jeszcze nie przeczytalem.. ale juz czytam!!

pozdrowionka!:(
BB: 9124890
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Oki.. temat przeczytany.. wiesz co.. ja juz go wczesniej czytalem :-) Hii.. teraz czytam go juz 3 raz jak nie wiecej :-) No ale za duzo wiedzy nie szkodzi!!

Wiec dalem szczurkowi jedzenie.. ostatnio dosyc duzo słonecznika daje Dzidzi - przyznaje sie.. tzn dawalem!! Bo teraz jej dalem.. ale wybralem wszelki slonecznik..

Zobaczymy jak sie bedzie goić wszystko.. oby było wszystko oki!! :(
BB: 9124890
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

Jak najbardziej może być od trocin, przykro mi :(. Trudno mi stwierdzić, bo takiego uczulenia od trocn nie widziałam osobiście, ale często występuje u szczurków, w przeciwieństwie do innych zwierzaków, którym mogą one nie szkodzić. Szczurki są wyjątkowo delikatne i podatne na choroby oraz alergie, gdzieś tu na form czytałam, że szczur miał alergię na suchą karmę :(. Poczytaj dział ściółka i klatka, tam znajdziesz opis różnych używanych przez forumowiczów zastępników trocin :), ale żeby znaleźć przyczynę alergii najlepiej byłoby zakupić w aptece rolkę ligniny i w tym potrzymać szczurka :). Powodzenia!
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Daem szczurkowi do domku papieru toaletowego.. takiego bialego, miekkiego, bez zapachu.. wypchalem mu tym domek.. zobaczymy.

Tylko wiesz.. odnosnie tych trocin.. wczesniej nie miala Dzidzi takiego czegos!?

Hmm.. wiec to moze ni eod trocin?
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Jezeli zaczelo sie od kiedy sa trociny to won z nimi i proponuje tez bialko conajmniej ograniczyc.
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Białko ograniczyłem w zupełnosci.. wybrałem wszelki słonecznik (Dzidzi lubi go najbardziej ze wszystkiego! :) ) i została jej kukurydza (wszystko to co w standartowym jedzeniu.. ) ale zaraz ide do miasta to kupilbym jej - doradzcie co kupic - jaka karme z czym!?

Pozdrowionka!
BB: 9124890
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”