[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: Gumcia »

np. kropelke na kawaleczek chlebka, czy jakiegoś gerberka, jogurciku itd :)

edit;
ale mi się net wlecze ;)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: jutka »

Takie popiskiwanio-fukanie (seria króciótkich wydechów? sama nie wiem jak to opisać...) to też widziałam u swoich szczurów na początku - zazwyczaj w jakimś stosunkowo nowym otoczeniu, jakby wyraz zaniepokojenia (a może niezadowolenia?). W każdym razie była to zwykle reakcja na zmianę otoczenia. Ponieważ twój szczurek dość krótko jest w nowej klatce, mógł się jeszcze nie przyzwyczaić i dlatego nawet w klatce tak popiskuje.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

kichaj?cy szczur, bez paniki zrob mu inchalacje!!!!!!!!!!!!

Post autor: Fam »

zróbmy szczurce inhalacje - szczur w klatce, obok klatki naczynie z
wrzątkiem i 1 łyżką soli iwonickiej, 1 łyżką tymianku i 1 łyżką Septosanu z
apteki, całość nakryta kocem na 15-20minut - a dopiero potem myślmy o
uczuleniach i mykoplazmozie, która nota bene nie wywołuje zwykle żadnych
objawów...
Pomaga na drogi oddechowe, kture moga byc przesuszone job podrażnione,
zwalcza przeziebienie i ogolnie pomaga ogonkom na kichawke :klask: :klas2k:
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: limba »

Tak tylko z tego co pamietam przy pewnych chorobach ukladu oddechowego nie mozna robic inhalacji ..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: morzeszek »

niewiem moja szczurka czasem kichnie ale nie wydaje misie żeby było to coś poważnego wiec jak narazie do weta nie ide może alergia zmienie ściułke i kupie w zoologicznym jakieś witaminki mam nadzieje że jej przejdzie a jak usłysze że kicha cześciej albo jakieś inne obiawy zobacze to sie wybiore do weterynaża a usłysze napewno bo cały cas ja oswajam do mojego ramienia i oglądam starannie raz na 2 dni
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: Asia »

ja u poprzedniego szczurka tez nie zauważyłam kichania ale teraz przes świętami wielkanocnymi kupiłam szczurzyce i kichała bardzo kupiłam jej takie witaminki u zoologa ale nie pamiętam jak sie nazywały ale jak poprosicie o witaminy dla gruzoni do wody to wam dadzą i echinaceę kupiłam i dawałam ale nie bardzo pomagało, aż w końcu ustał potem zów zaczęła i znów przestało (w miedzyczasie podawałam echinaceę na wszelki wypadek jest ziołowa więc bez problemu można podawac doćzegoś co szczur luni ja np dawałam kropekke dziennie na chrupke)i pózniej znów zaczęła kichaćto poszłam do weta choc nie ciekło jej nic z nosa ani oczu. wet poogladał przepisał antybiotyk ale tylko na wszelki wypadek bo nie stwierdził żeby cos było nie tak.
okazało sie że ona sie stresowała nowym miejscem i temu kichała a echineceę i tak podaje bo nie zaszkodzi. a antybiotyku nie kupowałam bo nie trzeba było i jest ok. głaszcie szczurka na początku wkładajac ręke do klatki (nawet jak trzeba go gonić ręką po klatce) wtedy czuje sie bespieczniej w swoim mieszkanku . Cierpliwości!! :D
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: Dona »

A że zapytam z ciekawości... Jaki antybiotyk przepisał?
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: Asia »

doxycyclinum lub doxycydinum(niewyraźnie pisze) ale powtarzam ze go nie wykupywałam bo wszystko sie usopkpiło i szczurzyca teraz jest taka ciekawa wszystkiego ze nie ma nawet czasu kichnąć:D :D:D:D:D: :twisted:
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Szczurze pcik, pcik

Post autor: KasiaGdańsk »

Moja szczurka co jakiś czas psika, czy to może być wywołane nowymi zapachami w jej otoczeniu, sorki że tak się dopytuję wszystkiego, ale to moja pierwsza szczurzynka...
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Atomic_waste
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 18, 2003 11:38 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: Atomic_waste »

moje dziewuchy, po tym jak przybyły do mnie, to przez ponad 2 tyg kichały, pierwsze co zrobiłem to wywaliłem trotki i zamieniłem je na żwirek, a do tego dostawały profilaktycznie Vibovit bobas i Echinacee i psikanie ustąpiło:]
Ostatnio zmieniony pn maja 16, 2005 9:45 pm przez Atomic_waste, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: KasiaGdańsk »

Acha dzięki, Vibowit mam Echinaceę też bo myszki mi trochę pcikają i im podaję....
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: Fam »

takich tematow jest moltum, poszukaj
za tęczowym mostem: Karolcia
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: morzeszek »

moja też psikała i wywaliłem trociny zamieniłem na żwirek drewniany i kichanie prawie ustąpiło
czasem se spiknie ale wydaje mi sie z dnia na dzień jest tego mniej ostatnio kichneła 5 dni temu
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: KasiaGdańsk »

Łatwo powiedzieć poszukaj, tylko tu nie ma takiej funkcji jak "szukaj".....
Ale guła ze mnie, takimi wielkimi wołami "szukaj" aż wstyd :oops: :oops:
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
zosiowa
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 19, 2005 1:27 pm

[PRZEZIEBIENIE] kichanie, prychanie, katar

Post autor: zosiowa »

nio, poszukaj jeszcez w temacie zapalenie płuc/oskrzeli bo takie kichanko to często niestety początek:) moja zosica też kichała na początku, ale potem zaczęła kaszleć, wiec lepiej od razu dmuchać na zimne i iść do weterynarza:)
ZOSIA SAMOSIA 16 stycznia 2005:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”