Łączenie szczurów i ewentualności z tym związane

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Szczurozol »

Hahaha,przecudna focia :)
Słodkości :)
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
zuzik
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 4:24 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: zuzik »

Hm.. minal juz prawie tydzien od czasu jak dokupilam mojemu szczurkowi kolege. No i nie wiem co mam juz poradzic, bo szczury sie nie zaprzyjaznily. Gryza sie tak ze boje sie o bezpieczenstwo jednego z nich. Co myslicie powinnam zrobic? Oddac jednego czy sprobowac innej metody oswajania?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Malachit »

Napisz trochę więcej szczegółów - w jaki sposób próbowałaś je łączyć, gdzie i kiedy się gryzą i co najważniejsze - czy gryzą się do krwi?
To wszystko są bardzo istotne informacje, na podstawie których moglibyśmy ci coś doradzić ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
zuzik
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 4:24 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: zuzik »

Zrobilam wszystko tak jak bylo opisane, zmienilam wszystko w klatce (trociny itp), wpuscilam nowego szczurka na pol godziny a potem drugiego (od razu zaczely sie gryzc).

Na poczatku ich wrogosc objawiala sie w taki sposob ze szczurek ktory jest u mnie dluzej podgryzal mlodego tak ze na uszkach mial strupki od krwi. Sprzatajac trociny znajdowalam duzo siersci podejrzewam wygryzionej malemu. Po paru dniach odmienilo sie tak ze to mlody bardziej rzucal sie na starszego, w kazdym badz razie ciagle ze soba walczyly i nadal walcza. Przez to bardzo ciezko oswoic mi jest malego szczurka bo ciagle jest przestraszony, drapie mnie az do krwi.
zuzik
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 4:24 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: zuzik »

No i jeszcze jedno - gryza sie wszedzie. Ogolnie caly dzien biegaja u mnie po pokoju, jak sie spotkaja gdzies to sie gryza, jak sa w klatce to znow jest to samo.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Malachit »

Hm, próbowałaś metody z wanną lub transporterem? Generalnie chodzi o stworzenie trochę stresującej dla obu sytuacji, bo jak to mówią niedola łączy - czyli włożyć obu do transportera i trochę z nim pochodzić, jak się zaczną bić to lekko potrząsnąć transporterem - może pomoże?
Wyszukiwarka nie gryzie
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Rajuna »

Tak po prawdzie, to do wszystkie się zabierasz od d.. strony... ::)

Rozdziel szczury na 4 do 7 dni. Żadnego kontaktu. Zero, osobne pokoje. Stawianie klatek koło siebie było złym pomysłem i tylko Groszka nakręciło przeciw młodemu, bo był na swoim terytorium i czuł obcego szczura obok.
Jak się zapomną, bierzesz obu do pokoju, w którym ŻADEN jeszcze nie był. Wypuszczasz z dala od siebie i ignorujesz. Interweniujesz tylko jak się pogryzą do krwi, wcześniej nie waż się zbliżać. Jak na wybiegu się uspokoi (po godzinie, może czterech - wsadzasz młodego do WYSZOROWANEJ czymś pachnącym (mydłem, płynem do kąpieli - byle nie cifem) klatki, która jest przemeblowana. Groszek nie może w niej czuć, że to jego teren, więc pozbywasz się zapachu i kształtu jego terytorium. Jak młody zaznaczy teren, wpuszczasz Groszka. Jeść dajesz po równo - smakołyk jednemu i drugiemu w tej samej chwili.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
zuzik
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 4:24 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: zuzik »

Sprobuje metody z wanna jak na poczatek bo transporterka nie posiadam. Jak się nie uda z ta pierwsza metoda to go zakupie :)
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Nikolka »

Chciałam się zapytać czy jak się samiczki wpuszcza do pustej klatki i pozostawia na 24 h to czy może chociaż być ściółka i woda?? W końcu to ie jedzenie :P
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Bratka.a10 »

Nikolka woda może być - wszystko pisze (Pod : I kolejne cenne informacje od Eve).
Jak ja łączyłam to ściółkę moje miały - nie widzę w tym nic złego.
Obrazek
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Szczurozol »

Witam.
Od tygodnia czasu Groszek i jego nowy kolega Ciapek :) biegają ze sobą po pokoju,rogówce,podgryzają się troszkę,popiskują, ale wydaje mi się że przyjaźń jeszcze nie "kipi"ale się w miarę tolerują.Nie ma przelewu krwi.
Mały szczurek naskakuje na starszego szczurka,gryzie go za ogonek zaczepia i od razu ucieka pod koc :).
Ciapek jest bardzo żywym ogonkiem haha strasznie jest śmieszny i ciapowaty stąd jego nazwa.
Jutro chcemy Ciapka przenieść do klatki Groszka i tutaj obawiamy się reakcji starszego szczurka,mamy nadzieję że będzie dobrze.
Pozdrawiam.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Bratka.a10 »

W jakim wieku są szczurki?
Obrazek
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Szczurozol »

Groszek ma 11 miesięcy a Ciapek ~2 miesięcy :)
Ale zaznaczam że pierwszego kolegę Groszka musieliśmy oddać bo gryzły się do krwi,wynikało to bardziej z braku doświadczenia w łączeniu ogonków.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Bratka.a10 »

Myślałam, że jeden to jakiś staruszek - wtedy przydałoby się aby były dwa maluszki bo jeden męczył by starszaka. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasandra
Posty: 31
Rejestracja: pn sie 27, 2012 5:35 pm
Numer GG: 10889812
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Kasandra »

Mam kilka pytań, na które jeszcze nie znalazłam odpowiedzi. Jeśli takie pytania już kiedyś padły, to przepraszam ;)

Otóż: od września jestem właścicielką Barbie-baaardzo odważnej, ciekawskiej, dzikiej i przyjaznej samiczki. Obecnie ma około 8 miesięcy. Od wczoraj w moim domku jest również Xenia-około 10 miesięczna, na razie trochę wystraszona i niepewna.
Czy powinnam zacząć od dobrego oswojenia Xeni ze sobą, czy od połączenia dwóch dziewczynek? Wyczytałam, gdzieś na forum, że gdy ma 'przykład' to łatwiej ją oswoić.
Czy muszę przed łączeniem je wykąpać? ;D tak mi się obiło o uszy, albo gdzieś przeczytałam, żeby nie miały aż tak intensywnego zapachu, to trzeba je wyszorować.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”