Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Bardzo możliwe, że maszyna źle zgrzała i jakis robal wlazł do środka.
Nie musiałem nic odsyłac, tylko opisałem o co chodzi. U mnie po kilku tygodniach w karmie zalęgly się wołki, a karma była przesypana do wiaderka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

Dzisiaj mi odpisali i zwracają i pieniądze.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

No i super :) Pod tym względem nie ma problemu, a w każdej karmie może sie trafić jakiś nieproszony gość. Byle nie nagminnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

No wiadomo, mole to takie paskudztwo, które wlezie wszędzie przez najmniejszą dziurkę. ::) Karmę samą w sobie zachwalam bardzo, to pierwsze opakowanie, z którego jestem niezadowolona.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: renata1009 »

gosja1 pisze:Ja mam wątpliwości czy da się zbilansować samodzielnie pokarm zwierzęcia (nie mając doświadczenia, dobrej kompletnej, szczegółowej literatury i wiedzy n/t żywienia kogokolwiek). Nie jestem optymistką, biorąc pod uwagę to, jak dużo ludzi ma problem ze zblilansowanej swojej własnej diety, do czego istnieje multum publikacji/książek wzbogacanych o co rusz to nowe badania i wnioski, nie wspominając o bogatej ofercie produktów na rynku :P
Moje ogony też wolą jeść to, co dostają poza karmą, ale nigdy mi nie przyszło do głowy, aby zrezygnować z typowo szczurzego pokarmu, bo nie trzeba być jakoś szczególnie inteligentnym, żeby zauważyć, że przy przyjmowaniu karm dobrych producentów mają błyszczącą puszystą sierść itd... :)
Ja się nie zgodzę.
Karmię z powodzeniem własną mieszanką od jakiś 4 lat. Wszystkie moje ogony mają piękną i lśniącą sierść.
Jest to karma podstawowa, codziennie uzupełniam owocami i warzywami oraz obiadkami ze składników, których potrzebują.



Co do moli, kiedyś uratowałam część 15 kg wora Deli Nature dla papugi.
Robale przyszły mi z jakimś dziadowskim granulatem dla królika.
Na szczęście zauważyłam w porę, nie było ich wiele, przemroziłam porcjami w zamrażalniku, przesiałam i oczyściłam.
Trochę było roboty, dłubania ale worek dla papugi był ledwo co otwarty.
Mole nie są szkodliwe, ale mogą zniszczyć doszczętnie karmę.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

renata1009, ale chyba nieobce jest Ci posiadanie zwierząt? I to chyba w dużych ilościach, patrząc po Twoich postach? ;) Ja nie twierdzę, że w ogóle samemu się nie da. Przecież karmę tworzą ludzie również, choć pewnie mają ku temu więcej narzędzi. W każdym razie miałam na myśli raczej to, że nie można tak po prostu "mam szczurka i będę karmić go samodzielnie, bo trochę przeczytałam" (a takie niestety odniosłam wrażenie, jeśli chodzi o autorkę postu, na który odpowiadałam). Samodzielne tworzenie dobrej diety zwierzęciu, jak i sobie, to funkcja wiedzy i chęci jej pogłębiania oraz doświadczenia. Np. ja mam ogony od 9 m-cy i po prostu wolę się za to nie zabierać :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: renata1009 »

Gosja1 mam tylko 12 ogonów i senegalkę ;D
Masz rację, ludzie dość pochopnie traktują dietę swoich zwierząt.
Awatar użytkownika
Ewenek
Posty: 116
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:31 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Ewenek »

Ja nie polecam także karm kupowanych w hipermarketach. Raz kupiłam, ale nie pamiętam gdzie i z jakiej firmy karmę. Pewnego dnia przy karmieniu szczurków zauważyłam w pokarmie wielką larwę ;/
Naszczęście użyłam ją wtedy dopiero drugi dzień i natychmiast wyrzuciłam;/
Trzeba też uważać w zoologicznych na te pakowane:/ nigdy nie wiadomo ile to stoi. Kupiłam też kiedyś w zoologicznym pakowaną to w środku łaziły czarne robaczki...
Teraz kupuję już tylko pokarm na wagę i to jeszcze ją dokładnie sprawdzam!
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

Właśnie pakowane są lepsze, bo najczęściej są pakowane na tyle szczelnie, że nic do nich nie wchodzi, a jest też pewność, że nikt w nich nie grzebał, prawdopodobnie też nie będzie w takiej karmie żadnych wirusów i bakterii (tlenowych), gnid czy innego syfu ;). A jakiś błąd maszyny zawsze się może zdarzyć, albo nieszczelne opakowanie, którego nikt nie zauważy - cena za automatyzację. Takie karmy mają najczęściej jakąś datę przydatności, czy datę produkcji, którą można sprawdzić. Jak sprawdzisz takie dane w karmie, którą masz wysypaną luzem?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Ewenek
Posty: 116
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:31 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Ewenek »

no tak ale mam sprawdzony zoologiczny. Ale macie racje, jak już pisałam w innym dziale po prostu za dużo razy się przejechałam na tych karmach w paczkach.
pozdrawiam;)
Lilynight
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 6:26 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Lilynight »

Tak tylko dodam że trzeba patrzeć na te karmy w zoologu jak są traktowane. Śmieszne? Ależ skąd :P To bardzo ważne czy na karmę np. operuje słońce-co od razu ją dyskwalifikuje-wszystko w środku uprażone i bezwartościowe z dietetycznego punktu widzenia. Czy na półkach jest czysto? Czy wśród pudełek/torebek trafiają się wyblaknięte opakowania? (to też słoneczko) Czy na końcu półki stoją karmy bliskie terminu ważności lub przeterminowane? Szybko można zrobić sprawną ocenę. I moja osobista rada-sprawdzić coś co nie bardzo schodzi czy nie ma oznak moli-np. witaminy dla kanarków czy papug, pokarmy niszowe czyli Nestory itp.
sabaxd
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 1:22 pm
Numer GG: 38966931

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: sabaxd »

Ostatnio kupiłam karmę GAMI i teraz nie wiem czy ta karma jest zła czy mój szczurek chory;/ Bo gdy zazwyczaj kupowałam karmę na wagę to mój ogon rzucał się na jedzenie, a gdy teraz daję mu nową karmę to nawet nie dotyka jej, tylko czasami tam jakies ziarenka skubnie. Jak myślicie czy ta firma jest dobra dla szczurków??

Poprawiłam ort.
Mod IHime
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

nie znam tej karmy, ale już po samych zdjęciach z ich strony nie wygląda to najlepiej ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
sabaxd
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 1:22 pm
Numer GG: 38966931

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: sabaxd »

Jak ją otworzyłam to już nie byłam pewna do tej firmy;/ ale jak myslisz mam dawać mu karmę na wagę, czy jakąś inna firmę. Jakbyś mogła to podałabyś mi nazwy tych LEPSZYCH firm ?? ;)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Malachit »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=34608
Tutaj pierwszy post, podsumowanie ;)
generalnie część tych lepszych firm jest do zamówienia tylko z neta, w sklepach są te droższe, typu Beaphar
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”