Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: PaulinaK »

Ja zakupuję moim potworkom karmę z Vitapolu (przeważnie tę dla szczurów, czasami kupuję mus owocowy dla świnek morskich jako smakołyk) do tego kolby z tej samej firmy, czasem trochę karmy na wagę, i mam 'zapasową' torebkę karmy dla królika, która im nawet smakuje.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
zoil
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 25, 2007 4:37 pm
Lokalizacja: czestochowa

RE: Karmy POLECANE

Post autor: zoil »

moja ciura choruje po vitapolu:/
strasznie sie drapie.. chociaz pokarm z pewnych zrodel, wiem, ze jest dobrze przetrzymywany i tak dalej..

robie jej po prostu wlasna mieszanke i jest ql;]
LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

on the dark side of the moon: baba['], zdzislaw[']

500208988
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: PaulinaK »

Dziwne. Moja Misia też się drapie strasznie, nie ma pasożytów, ściółka dobra, ale wątpie by to było od karmy.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Natalia_1222 »

Vitapol to jedna z najgorszych karm - ma rakotwórcze, kolorowe badziewia. Ludzie, nie kupujcie takich karm, wiecie, jak szczury mogą po tym chorować ? I w ogóle to jest niezdrowe. Więcej informacji w przyklejonym temacie..........
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Mewa:*
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 07, 2007 8:40 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Mewa:* »

ja czasem kupuje vitapol i musze spedzic dobre kilka godzin na wypieranie tego zielonego swinstwa(nawet najmniejsze ziarenko barwniku wybieram) tez sadze ze jest niepotrzebne i tylko szkodzi nigdy moj ich nie jad(w sklepiej jak mial 2-3miesiace to i owszem:/ ale nie u mnie) dodaje jeszcze orzeczy, sloneczniak(ma go duzo, bo go uwielbia:D) i inne dogatki herbal pets czy zuzalli, czasem tez kupuje vitakraft, ale jak dla mnie ma zalamo ziarna i za duzo zielonego czegos, a moj i tak zawsze ma cos innego w klatce niz tylko zwykla karme :D
...Wilki muszą być wolne, zwłaszcza gdy są młode...
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Anka. »

co sądzicie o karmie z vitapolu, dużej zielonej paczce z napisem "pełonowartościowe jedzenie dla gryzoni", tym granulatem karmię króliki, do tego mają jeszcze świeże i suszone owoce, świeże warzywa, zieleninę, szczurowi dodatkowo daję suszone rybki, krewetki, jogurty, ser;ale zastanawiam się nad karmieniem szczurza granulatem, żeby cholera nie wybrzydzała w misce:/ na razie jako główną karmę dostaje jakies badziewskie ziarno, którym byl faszerowany przez całe życie i powoli chcę mu zmienić dietę
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Karmy POLECANE

Post autor: limba »

Ja jak juz wielokrotnie polecam karme Xtra Vital. Sporo osob karmi Vitapolem, ale ja osobiscie nie znosze tej karmy.

ja stosuje także czasem Deli Nature, ostatnio nowosc nazywa sie Premium Gold tez calkiem niezle wyglada.
Jednak zawsze podstawa jest xtra vital, do tego dorzucam troche rzeczy. Moje szczury bardzo ja lubia.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Alices »

Ja zawsze byłam wierna Vitapolowi i nadal jestem. Kupowałam ciurkowi inną karmę, ale jej nie ruszył. Xtra Vital miałam chyba kolby, ale w którejśc z firm znalazłam robaki :|
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Karmy POLECANE

Post autor: yss »

moje też uwielbiają xtra vital :D
no i xtra vital jest fajnie pakowany, ma takie zamknięcie hm taśmowe? i nie wietrzeje.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Savash »

A ja od jakiegoś czasu kupuje Vitakraft Emotion Beauty z omega 6 beauty complex. Moje ciury mają piękną sierść i wszystko ładnie wyjadają.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Karmy POLECANE

Post autor: ismena »

Ja kupoje Vitapol - w jego produktach nigdy nie było robaków i na dodatek kosztuje tylko 3,20 zł. Serdecznie go polecam, zawsze jest świeży a moje ciury zjadają go z apetytem.
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
$zczurkow@
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:59 am

RE: Karmy POLECANE

Post autor: $zczurkow@ »

Ja tesh kupuję karmę dla szczurka z Vitapolu... Klarusia ją uwielbia tylko zostawia resztki zieren, bo ich nie lubi.. U mnie kosztuje w jednym zoologicznym 3.00zł a w drugim 3.20zł
Na Avacie widać moją kochaną Klarusie... biedna chora, ma guzka na szyi:(
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Layla »

Gratuluję troski o żołądki szczurków - vitapol jest najgorszym śmieciem, jaki można dać szczurowi. Pełno w nim chemii, kolorowych badziewi. Ja polecam xtravital - nie kosztuje 3 złotych, tylko 11, ale mam pewność, że daję szczurom karmę dobrej jakości.
Obrazek
$zczurkow@
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:59 am

RE: Karmy POLECANE

Post autor: $zczurkow@ »

to że kosztuje 3 zł to nie znaczy że jest śmieciem... z tego co zauważyłam to większość kupuję z Vitapolu, a te kolorowe kółeczka i inne dodatki to witaminy...
Na Avacie widać moją kochaną Klarusie... biedna chora, ma guzka na szyi:(
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Agata »

[quote="$zczurkow@"]
to że kosztuje 3 zł to nie znaczy że jest śmieciem...[/quote]
W tym przypadku niestety cena jest adekwatna do jakości, niska cena = niska jakość...
[quote="$zczurkow@"]
z tego co zauważyłam to większość kupuję z Vitapolu[/quote]
No i niestety popełaniają błąd, tłumaczac sie tym, że ich szczury chętnie to jedzą. No tak, chęnie jedzą, ale czy miały kiedyś okazje spróbować czegoś lepszego, np. XtraVitalu?... To tak jakby tłumaczyć, że moje dziecko chętnie je chipsy, bo są tanie, to tym je żywię, jednocześnie nie dając mu czegoś wartosściowego, tłumacząc, że jest za drogie... Sorry, ale jak ma się szczury to trzeba liczyć się z kosztami.
[quote="$zczurkow@"]a te kolorowe kółeczka i inne dodatki to witaminy...[/quote]
Może i witaminy, ale skąpane w sporej ilości sztucznych barwników, E i tym podobnym. Dla mnie to śmiecie, w rażących kolorach dla uciechy człowieka...


Może i naskakuję na sporą rzeszę wielbicieli tej karmy, ale takie jest moje zdanie i pewnie jakiejś części ludzi tego forum też.
I raczej nie zmienię zdania, no chyba że jakaś polska firma wreszcie wyprodukuje coś dobrego jeżeli chodzi karmy dla gryzoni.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”