[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: sr-ola »

Dodam, że ja znalazłam za 16,80 , co wydaje mi się rewelacją (kupowane wcześniej Pinio kosztowało 15- 17 zł, a uważam, że jakość jakości nie równa).
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

U mnie przez 2 tygodnie Cat's Best 7l kosztował 9zł ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Hanka&Medyk »

sr-ola pisze:(samo Pinio w tym momencie kategorycznie odradzam)
Okazuje się, o czym uświadomił mnie Paul, że Pinio jest też w wersji "Kruszon", czyli odpowiadającej Cat's Bestom i Chipsi. Paczki 5, 10 i 35l.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

Po ile 35l? Gdzie znalazłaś? :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: sr-ola »

Hanka&Medyk pisze:Okazuje się, o czym uświadomił mnie Paul, że Pinio jest też w wersji "Kruszon", czyli odpowiadającej Cat's Bestom i Chipsi. Paczki 5, 10 i 35l.
A cóż to za wersja? Chyba się nie spotkałam..
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: sr-ola »

Wygląda bardzo ciekawie. Ktoś już przetestował? Cena też dość atrakcyjna..
Ja używałam ten, dla ścisłości http://keko.pl/pl/zwirek-drewniany-dla- ... o-10l.html
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

zuzka-buzka pisze:Znalazłam, chyba się opłaca ;) http://keko.pl/pl/zwirek-drewniany-zbry ... n-35l.html
Dobry jest, nie pyli, i wyglada jak Cat's best.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Sky »

Kupiłam chyba miesiąc temu kruszon, na początku dla szczurów, ale wylądował do kociej kuwety( ze względu, że przygarnęliśmy kociaka). Teraz mam Cat's Best(12l w promocji za 22 zł) i powiem, że nie widzę wielkiej różnicy. Pinio dobrze wchłania zapachy, wszystko ładnie zbrylało się w grudki(zważywszy, że kot jednak leje więcej). Trochę pyli, wydaje mi się, że więcej niż Cat's Best.
Tylko widocznie trafiłam na jakiś felerny sklep, bo zapłaciłam chyba za 5L aż 16 zł(chyba najdrożej, w Kakadu czy innej sieciówce występuje taniej).
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: kinia87 »

a sluchajcie kochani, lepiej zwirek zbrylajacy czy niezbrylajacy? kruszon czy wieksze palki:P ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: lovekrove »

Większe pałki, jak np. Pinio, którego aktualnie używam, zauważyłam u niego tendencję do pylenia, jak się rozpadnie. Rozpada się pod wpływem wilgoci i wtedy dość mocno pyli. Więc chyba lepiej ten drugi.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

Ja uważam, że najlepszy zbrylak. Ja po 3 dniach wyrzucam zbrylone siuśki, posypuję odświeżaczem z Benka i kuwetka jak nowa ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Vena »

Ja do tej pory używałam Chiopsi trocin cytrynowych, na początku byłam nawet zadowolona, ale wkurzało mnie że przy najmniejszej awanturce w klatcet trociny fruwały dosłownie wszędzie, dodatkowo hamaki gdy szczurki porzegryzały linki -całe były w trocinach.


Wczoraj kupiłam Benka lawendowego(ten drobniejszy) i póki co sobie chwalę. Dziewczyny nie są w ogóle zainteresowane ściółką, mniej narozsypywane dookoła klatki i zupełnie mniej śmierdzi ( mam pięć samiczek).

Fakt- paczka trocin starczała mi na 4 wymiany( koszt około 6 zł), a 10l Benka starczy max na 2 razy i cena jest ponad dwukrotnie wyższa...
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

Ale wydajność wydajnością. ;) U mnie troty chipsi cytrus przy dwóch dorosłych samcach wytrzymały 3 dni maks i się udusić można było. :P W dodatku faktycznie, wszędzie fruwały i musiałam kilka razy dziennie zamiatać pokój...

Devona, można postawić na tańszy odpowiednik benka. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

Tfu! Vena, nie Devona... Co się ze mną dzieje. :P ::)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”