[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nietoperrr... »

Dla zainteresowanych wielkimi klatkami - jest teraz niesamowita przecena na klatkę Perfect w Zooplusie http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... tek/170919 W dodatku po wpisaniu kodu promocyjnego,można ja kupić jeszcze taniej.Ja zmiękłam i zamówiłam ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: BlackRat »

Nietoperrr... pisze:Dla zainteresowanych wielkimi klatkami - jest teraz niesamowita przecena na klatkę Perfect w Zooplusie http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... tek/170919 W dodatku po wpisaniu kodu promocyjnego,można ja kupić jeszcze taniej.Ja zmiękłam i zamówiłam ;)
Buuu, widziałam właśnie tę przecenę i jestem podłamana - ogromnie mi się ona podoba, ale te 2cm odstępu... :(
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

to czy szczur wylezie zależy już tylko od niego.. :P ja mam perfecta, mam w niej większe i drobniejsze szczurki - większość przekłada głowę, z ciekawości :) jak stoję przy klatce albo pies podejdze to tylko widzę te głowy wystające poza klatką, ale wyjść nigdy nie wyszły.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: BlackRat »

klimejszyn pisze:to czy szczur wylezie zależy już tylko od niego.. :P ja mam perfecta, mam w niej większe i drobniejsze szczurki - większość przekłada głowę, z ciekawości :) jak stoję przy klatce albo pies podejdze to tylko widzę te głowy wystające poza klatką, ale wyjść nigdy nie wyszły.
Heh, to masz szczęście, ja miałam raz z 2cm odstępami klatkę to mi 1,5 roczny grubasek wyłaził bez większych problemów, a i zdarzało się, że maluch ok 2-3 m-ce wylazł mi przez 1,4cm nawet, toteż boję się kupić większe :( Wolę nie ryzykować....Ale kusiii... ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

a ja właśnie się zastanawiam, czy nie kupić drugiego i połączyć bokami... trochę bezsens, bo teraz mam w wolierze tylko 5 ogonów, a w przyszłości nie planuję więcej niż 3, ale kusi strasznie :P
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: BlackRat »

klimejszyn pisze:... trochę bezsens, bo teraz mam w wolierze tylko 5 ogonów, a w przyszłości nie planuję więcej niż 3...
No to rzecz gustu :P Ja zawsze wychodzę z założenia, że lepiej więcej niż mniej miejsca...
No wiem, że kusi, myślę od rana... Ale jednak obawy przeważają ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

moje mają miejsca wystarczająco, woliera jest spora jak dla piątki, dodatkowo przecież latają po pokoju pół dnia :P
a druga woliera to takie widzimisię, lubię sobie coś ubzdurać, kupić, a potem smucić, że nie mam pieniędzy ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nina »

Bałabym sie trzymać szczury w klatce, w której wyciągają głowe. Niewiele trzeba, żeby utknęły i nieszczęście gotowe...
Aczkolwiek też mam 2cm odstęp w klatce, ale tylko dlatego, że klatke kupiłam za bezcen. Gdybym miała kupować nową, albo drożej, to bym nie kupiła z takim rozstawem. Musze przez to same dorosłe szczury adoptować :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

Nina pisze:Bałabym sie trzymać szczury w klatce, w której wyciągają głowe. Niewiele trzeba, żeby utknęły i nieszczęście gotowe...
ale one spokojnie głowę przekładają wyciągają, nie tak, że muszą je wciskać na siłę.. więc nie mają się jak zaklinować ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: BlackRat »

Eh, Nina, ta Twoja "bezcenna" klatka jest świetna, ja czasem na niemieckim ebay'u sobie oglądam, to mnie ściska z zazdrości :( Zwłaszcza taka jedna różowa ogromnie mi się podoba, ale właśnie też 2cm albo 2,5cm ma :(
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
bobroska
Posty: 53
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:16 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: bobroska »

Nie noo, błagam... Akurat teraz, jak totalnie nie mam kasy. :-[
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nietoperrr... »

Nina pisze:Gdybym miała kupować nową, albo drożej, to bym nie kupiła z takim rozstawem. Musze przez to same dorosłe szczury adoptować :P
Ale trzeba przyznać,że taki rozstaw ciut hamuje dzikie GMR :D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nina »

Nietoperrr... pisze:
Nina pisze:Gdybym miała kupować nową, albo drożej, to bym nie kupiła z takim rozstawem. Musze przez to same dorosłe szczury adoptować :P
Ale trzeba przyznać,że taki rozstaw ciut hamuje dzikie GMR :D
To na pewno. Bo maluchy kuszą najbardziej. No i jednak dorosłych jest mniej do adopcji, niż dzieciarni i młodzieży.
Nie po to odkarmiam moje niebieskie, żeby musiały znowu mieszkać w tymczasowej klatce z małym rozstawem :P A one nadal nie dorosły do naszej docelowej klatki.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Terrorystka
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 05, 2012 6:16 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Terrorystka »

Nie bardzo się znając na dużych klatkach, chciałabym zapytać, czy opłacałoby się zamówić tę oto klatkę:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/transpor ... towe/32926
W szczurzym kalkulatorze wyliczyłam, że jest ona przykladowo na 3 szczurki. Jak na nią patrzę to pozmieniałabym kilka rzeczy, np.: zrobiła cos z kuweta, aby była wyższa (tata wszystkiemu podoła) jak i osiatkowała czymś drobniejszym całą klatkę. Wyposażona oczywiście by była, mam inspirację i babcię, która uwielbia szyć. Pytanie tylko, czy się opłaca? Czy nie lepiej kupić 'gotowca', klatkę odpowiednią bez żadnych zmian? Tak więc, gdybym mogła, to prosiłabym o opinie kogoś bardziej doświadczonego:)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: BlackRat »

Ja myślę, że lepiej Ci kupić gotowca, będzie lepszych wymiarów i nic nie trza będzie zmieniać. Na Allegro są dość tanie, albo używane na jakichś stronach typu gumtree etc. Przepatrz sobie temat "klatki wyszperane na Allegro" czy jakoś tak, tam na pewno coś znajdziesz ciekawego.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”