SŁOWNICZEK szczurzego języka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: macik001 »

Też jestem tego ciekawa. Bo dzisiaj aż się wystraszyłam. Wzięłam małego, zaspanego Edusia na ręce a ten się cały tzrąsł, podskakiwał. I mam wrażenie, że trzeszczał ząbkami tak leciutko.. Czy to zwykła czkawica?
Pecillia89
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:46 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Pecillia89 »

Czy bieganie w kółko jak deb... jak dziki mustang, połączone z potrząsaniem łbem i prosiaczkowatym chrumkaniem to normalne zachowanie?
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: ania2832 »

Pecillia89 pisze:Czy bieganie w kółko jak deb... jak dziki mustang, połączone z potrząsaniem łbem i prosiaczkowatym chrumkaniem to normalne zachowanie?
zajrzyj na pierwszy post ;)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: ania2832 »

A czy jak szczur przy głaskaniu tak popiskuje ? ??? To normalne.. ?
I to nie tylko przy głaskaniu, bo Kefir piszczy tez przy zabawie z innymi, czy jak ktoś go chce zdominować.. nie wiem czy coś go boli, czy to może coś innego ..
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
Maguda
Posty: 74
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Maguda »

Jeśli masz obawy, że coś go boli to polecam wizytę u weterynarza, który się zna na szczurach i Kefira poogląda ze wszystkich stron i "wymaca" czy w razie potrzeby prześwietli w poszukiwaniu oznak choroby.
Ale jest możliwe, że Twój szczurek jest po prostu panikarzem i choć krzywda mu się nie dzieje on sobie piszczy ::) może z czasem mu przejdzie ;)
Moje szczurzyska: Mydża czyli El Grubasso i Wkrętka zwana Pyrtusiem ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=30095
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: KITEgirl »

moje ogonki zgrzytając ząbkami zwyczajnie narzekają. jak milka zrobi sobie z ręcznika papierowego do wycierania siuśków na biurku legowisko, a ja jej go zabiorę, siedzi i zgrzyta zębami. tea tak robiła po zastrzyku. takie " jakie ja mam ciężkie życie bosz..." ::)
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: ania2832 »

Maguda pisze:Jeśli masz obawy, że coś go boli to polecam wizytę u weterynarza, który się zna na szczurach i Kefira poogląda ze wszystkich stron i "wymaca" czy w razie potrzeby prześwietli w poszukiwaniu oznak choroby.
Ale jest możliwe, że Twój szczurek jest po prostu panikarzem i choć krzywda mu się nie dzieje on sobie piszczy ::) może z czasem mu przejdzie ;)
No, chyba się do weterynarza wybiorę, tak przy okazji ;D
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: sadakot »

KITEgirl pisze:moje ogonki zgrzytając ząbkami zwyczajnie narzekają. jak milka zrobi sobie z ręcznika papierowego do wycierania siuśków na biurku legowisko, a ja jej go zabiorę, siedzi i zgrzyta zębami. tea tak robiła po zastrzyku. takie " jakie ja mam ciężkie życie bosz..." ::)
Moje zgrzytają zazwyczaj na wieczór. I chyba rzeczywiście to jest na podłożu smutkowo-nerwowym. Czasem chyba oznacza poddenerwowanie lub podniecenie (ale nie to seksualne).
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Idusia »

Moje dziewuchy "zgrzytają" zębami, kiedy mam je np. w łóżku, a one chcą siusiu. Wtedy wiem, że muszę je zanieść do klatki (na chwilkę). Po każdym załatwieniu się , nagradzam je smakołykami. Wiem, że to nie są psy, żeby je tak "tresować" , ale chcę im się jakoś odwdzięczyć za to, że mi nie naszczały na poduszkę ;] Tak właściwie, to ten "trik" wymyśliła Łatka, a Ami zaczęła ją naśladować, bo wiedziała, że za załatwienie się w klatce, a nie poza nią, będzie coś pyszneego :3
Czasem sobie myślę, że szczurki są mądrzejsze ode mnie x.X
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Daithver »

zaobserwowałam u jednej z sióstr takie dziwne fukania? coś jakby się zapowietrzała i wydaje naprawdę dziwne odgłosy. Wystraszyłam się, że to coś z układem oddechowym, więc czym prędzej do weta. Ale pani weterynarz zbadała całe stadko i wszystkie zdrowe, więc nie mam zielonego pojęcia co to może znaczyć... ??? coś na podłożu nerwowym czy po prostu coś jej się nie podoba i sobie "fuka" ???
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: greenfreak »

Jeśli się czymś zezłości, to fukanie jest normalne, jakkolwiek czasem dziwnie brzmi.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: gosja1 »

A co znaczy, gdy szczur pcha w coś nosem i prycha/fuka? ;D Czasem uderza nosem np. w moją dłoń, kiedy trzymam go na rękach, ale czasem jak hasa robi to też w kołdrę na przykład... Jak uderzał i prychał w dłoń, to sądziłam, że jest zły, że go nie puszczam i życzy sobie abym umożliwiła mu podskakiwanie na jakiejś dużej powierzchni, no ale w kołdrę?? Czy ona mu po prostu stoi na drodze i go wkurza?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Iguta87 »

U moich dziewczyn zgrzytanie zębami występuje przed pulsowaniem oczkami. Niedawno widziałam to po raz pierwszy- byłam oczarowana :) I to znaczy że jest im (a właściwie jej bo tylko jedna jest takim miziakiem) dooobrze ;) robi tak gdy ją głaskam palcem po głowie, sama przychodzi i się nadstawia - nie na siłę ;)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Iza1983
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 9:29 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Iza1983 »

moje dziewczyny też często zgrzytają zembami i wtedy pulsują im oczka ...
Lunka robi tak zwlaszcza gdy biega jak wariatka po mnie a jej siostra Blu przed snem wlazi pod kawalek kocyka rozciąga sie jak taki plat śledziowy tylne nozki wyciąga w zdluż ciala do tyłu następnie ziewnie przeciągnie sie i następuje zgrzytanie ząbkami i pulsowanie oczętów
Iza1983
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 9:29 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Iza1983 »

moja poprzednia szczurcia Wladzia wlaśnie tak robila przy glaskaniu po glowie albo po policzku wtedy odwracala glowe ile sie tylko dalo i mrużyla oczki :) wyglądala tak slodko i śmiesznie ....jakby soś wziela ;D he he
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”