Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Karmy POLECANE

Post autor: ismena »

[quote="Layla"]vitapol jest najgorszym śmieciem, jaki można dać szczurowi
[/quote]

Przekonałaś mnie. Gdy na urodziny zwiększą mi się kieszonkowe, zadowole się XtraVitalem.

Ostatnio dziadek kupił mi suchą karmę dla gryzoni na giełdzie zwierząt. Jest zdrowa, bez chemii, i na dodatek bardzo tania. Pszenica i proso są z "domowej chodowli". Dziadek kupił mi pół kilograma tej karmy za ok. 4 zł, a moje szczury je wcinają błyskawicznie.
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Lenna
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 07, 2007 4:08 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Lenna »

[quote="Layla"]
Ja polecam xtravital - nie kosztuje 3 złotych, tylko 11, ale mam pewność, że daję szczurom karmę dobrej jakości.
[/quote]

Hmmm... u mnie XtraVital kosztuje 19.99zł.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Elly »

Ale to chyba zalezy od wielkosci paczki, bo 11 zlotych to kosztuja przewaznie te 500g, chyba ze tez o takich mowisz :> :smykrat:
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Lenna
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 07, 2007 4:08 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Lenna »

Sorry za nieuwagę, wydawało mi się, że moja paczka ma własnie 500g+20% gratis, ale ona ma 1kg+20% gratis = 1,2 kg. Ale nigdy wcześniej jeszcze nie widziałam paczki 500g XtraVitalu ... Muszę się bardziej porozglądać ;).
Poza tym to polecam ta karmę bo szybciutko znika z miseczek :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Karmy POLECANE

Post autor: krwiopij »

U mnie 500g była po 11 zł, a jak doszło to 20% GRATIS - zdrożała do 12. Ale i tak kupuję. W tej chwili właśnie Xtra Vital jest podstawową suchą karmą moich gryzoni.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
viv
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 3:23 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: viv »

ja aktualnie mam vitapol -rozgladam sie za tym xtraVital ale jak na razie w sklepach go nie widziałm natomiast vitapolu jest od groma

jak czesc z was i ja dłubie w karmie i rozdzielam te złe  składniki od tych dobrych :) ale trafi sie czasem takie "ziarenko" ze trudno zgadnac czy ONO jest to dobre czy to złe :/

Obrazek
+ opis
1. to takie ususzone płatki kwaitów ??
2. suszona marchewa
3.  zielone walce kiedys czyms podobnym karmilam zolwia ??
4. kukurydza
5. ~przenica
6. cos w stylu karmy dla psów ??
7. ziarna słonecznika
8. rodzynki
9. ???
10. siemie lniane

ktory z tych pkt mozna "bezpiecznie" podac ogoniastemu ??
Viv & Raja & Wiki & Sid
        Obrazek
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Karen »

viv, wystarczy się przejść do Kakau w Arkadii na przykład bo widzę, że z Warszawy jesteś ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
viv
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 3:23 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: viv »

dzieki Karen :-) --- ze ja o kakadu nie pomyślałam :upsrat:
Viv & Raja & Wiki & Sid
        Obrazek
Awatar użytkownika
Sheila
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 12, 2006 10:00 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Sheila »

viv, suszone walce to prawdopodobnie sianko zbrykiecikowane, to czerwone to pewnie suszone buraczki (w mojej karmie je znalazlam).
Obrazek
lahjabanse
Posty: 121
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:02 am
Kontakt:

RE: Karmy POLECANE

Post autor: lahjabanse »

Suszone walce to granulat dla gryzoni. Są w nim ziarna i otręby. Dobry, ale moje zawsze go zostawiały, a kupowałam specjalnie na wagę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Elly »

Ja ostatnio kupilam ten nowy Vitakraft Emotion Beauty, bo nie bylo Xtra Vitalu :( Karma ogolnie dobrej jakosci. W moim stadku nie wzbudzila wiekszego entuzjazmu, ale pewnie zalezy od szczura. Moze ktores z Waszych beda lubic. Szkoda tylko, ze takie to drogie. Dalam 16 zl za 600 gr. No ale coz mialam zrobic, skoro karma nam sie skonczyla a Xtra Vitalu nie bylo. Mysle, ze mozna do polecanych zaliczyc :smykrat:
Ostatnio zmieniony ndz maja 06, 2007 11:18 am przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
dziola
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:22 pm

RE: Karmy POLECANE

Post autor: dziola »

Ja tam karmę praktycznie robie sama, tyle się naczytałam o różnych świństwach i jakoś nie ufam tym gotowym...
Ostatnio zmieniony ndz maja 06, 2007 2:03 pm przez dziola, łącznie zmieniany 1 raz.
"Hello Darkness, my old friend
I've come to talk with you again..."
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Natalia_1222 »

dziola, w sumie tylko w polskich są takie okropne dziadostwa, zagraniczni bardziej dbają o zwierzęta...
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Anza
Posty: 85
Rejestracja: pt maja 18, 2007 10:56 am

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Anza »

Ja szczurynkom dawałam: Vitapol, Vitacraft, Megan - te karmy moge spokojnie polecić :-)

Poza tym pare rodzaji karmy na wage - ale tego to się nie da polecać, chyba, że komuś chodzącemu do tego samego sklepu, bo wszedzie są inne mieszanki i najczęściej nie oznakowane nazwami, czy chociaż firmami :-(

Najbardziej oczywiście ciesze się kiedy moge sama przygotować scurom mieszanke, ale sami wiecie, że troche z tym roboty jednak jest, a czas nie rośnie w ogródku :cryrat:

Co do robaków - ja kilka razy miałam zalęgnięte mole w karmie, ale nie ma co sie martwić - one też są pożywne dla szczurasów :smykrat:

Jeśli chodzi natomiast o te szare beleczki 'granulatu', które wiele szczurów zostawia [size=x-small](w tym mój aktualny)[/size] - jest to zmielona i sprasowana ta sama karma. Można też kupić same takie beleczki, ale to po prostu jest odbieranie szczurowi frajdy z wybierania w różnych przysmakach i wogóle czerpania przyjemności z odczuwania wielu wrażeń smakowych. Tym karmi się scury w wielu laboratoriach i sklepach, bo po prostu łatwiej [size=x-small](jest już zbilansowane, nie rozsypuje się tak jak karma etc.)[/size] :-(
Ostatnio zmieniony sob maja 19, 2007 2:24 pm przez Anza, łącznie zmieniany 1 raz.
Mori - odratowana ze 'złego' sklepu ;o)
...dwie kluchy z interwecji, Cave i Rouge, już u mnie!!!
Jumper[*], Kena[*], Vicky[*], Raven[*] ;(
+ Hacker;* (golden retriever) oraz Szajbus i Poison (ptaszniki)
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: Karmy POLECANE

Post autor: Ivcia »

A co myślicie o karmie ANIMALS? Ja mam szczury od 5 miesięcy i w dalszym ciągu nie orientuję się jaka karma byłaby dla nich najlepsza :/ Jak tylko jest w sklepie, to kupuję im karme na wagę :) (uwielbiają ją), a jak nie ma to właśnie ANIMALS... CZY TA KARMA JEST DOBRA DLA SZCZURÓW???
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”