[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Loryel »

No nic to co najwyzej zabezpiecze klatke. Dziekuje za odpowiedz :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Izold »

Moje samiczki mają klatkę dla królika - jest fajne,bo jest duża, ale tylko górne szczebelki mnie denerwowały-młodsze dziewczynki Trufla I Piernik przeciskały się przez nie.Ale oplotłam klatkę na górze miedzią (Tym co jest w kablach) i chyba jest ok :) Bynajmniej nocne wycieczki skonczyły się i wszystko wrócilo do normy :)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Landrynka »

do zabezpieczania klatki lepsza jest gotowa siatka, niż druciki.

Doszłam do wniosku, że wielkość klatki zależy głównie od wieku szczurów.
Kiedyś w klasycznej szynszylówce, dwóm młodym bezom było zdecydowanie za ciasno. Teraz (chwilowo bardzo) siedzi w niej cała piątka i nie narzekają.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Minoo »

Ja mam Jenny Ferplasta która według kalkulatora jest na 6 szczurów. Według mnie zmieści się tam 4-5, a mam dwóch 4-miesięcznych samczyków i bez całodziennego (czasem całodobowego) wybiegu by nie wytrzymały. Nie mówiąc juz o obowiazkowym przemeblowywaniu co sprzatanie- szybko wystrój im sie nudzi i muszę wymyslać cos nowego. Mysle, ze jak bedą starsze, ta klatka bedzie dfla nich ogromnym pałacem, tak samo jakm kiedy były małe i korzystały z jednego tarasiku.
Stworzenie bezszczurowe.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Izold »

Moje klatki do wielkich nie należą,ale 3-4 godzinny wybieg rano, potem na 2 h pod wieczór im to rekompensuje. :)
2iza
Posty: 210
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:38 am
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: 2iza »

Mam zamiar kupić klatkę dla 2 maluchów sama jeszcze nie wiem czy dla chłopców czy panienek. Jak myślicie czy ta spełnia wymogi Oczywiście byłaby zupełnie inaczej urządzona ( pułeczki zrobiłabym z plastiku ,w trakcie robienia jest też hamaczek ) i całe reszta bajerów które mam zamiar ściągnąć od was :oops: :lol:
Znalazłam coś takiego (co o tym sądzicie???):

http://www.zoohandel24h.pl/produkt-77-113
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: smeg »

Ta klatka jest na 3 szczury, w porywach do 4, więc na pewno będzie odpowiednia :) Mam taką samą i denerwują małe drzwiczki w stosunku do objętości klatki, co powoduje trudności w montażu "atrakcji" wewnątrz. Ale jest tania i duża, więc kupuj ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
tomasso
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 27, 2009 9:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: tomasso »

Byłem dzisiaj we Wrocku w zoologicznym. Potrzebuję klatki na 2 szczurasy. znalazłem 3 odpowiednie (wg. mnie)

dł. szer. wys kuweta cena
60 37 58 10 165
70 40 65 13 245
60 40 60 15 215

Odstępy między prętami u wszystkich to ok 1,5-2 cm.Jedyne co mnie odstrasza, to cena. Zapewne kupię coś w internecie. Słyszałem, że można dostać klatki w takich wymiarach a nawet większe za ok 100zl. Może w innych sklepach będą tańsze, ale to zobaczę może jutro.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: smeg »

Tak już jest w sklepach zoologicznych, że ceny niektórych artykułów są z kosmosu :P Najlepiej kupować na allegro albo w sklepach internetowych, mi się trafiła klatka 70x40x80 za 99 zł :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
2iza
Posty: 210
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:38 am
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: 2iza »

Ja dziś poszłam do naszego zoologicznego ze zdjęciem i wymiarami tej klatki i mają mi za mniej pieniędzy ściągnąć :D Zobaczymy co z tego będzie ??? Te drzwiczki na prawdę małe ,ale chyba dam radę :D
Obrazek
Dellarin
Posty: 18
Rejestracja: pn sie 31, 2009 9:54 am

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Dellarin »

Ja mam ten luksus, że moja mama pracuje w sklepie zoologicznym i będę miała klatkę po hurtowej cenie. Na razie nie wiem jeszcze dokładnie co i jak, ale już niedługo najpewniej będę musiała się nad tą klatką zastanowić i jakąś wybrać dla moich przyszłych facetów : ))
2iza
Posty: 210
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:38 am
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: 2iza »

No to zupełnie masz luksusy widzę ;)
Obrazek
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Gecko »

Mam pytanie, dużo czytałem i użyłem kalkulatora ale wolę się upewnić. Czy dla dwóch szczurów wystarczy klatka z pierwszego linka, czy może jednak ta druga (większa). Wg. kalkulatora pierwsza jest ok, a druga już dla trzech zwierzaków, ale wolę zapytać doświadczone osoby zanim się na coś zdecyduje :)

Wymiary: 59x36x55 cm.
http://www.fionka.pl/produkt-1037.html

Wymiary: 71x40x63 cm.
http://www.fionka.pl/produkt-1038.html


Pozdrawiam i dzięki za odp.
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nieróbka »

Wystarczyć wystarczy, ale tak szczerze, to zawsze jak się zastanawiasz a stać Cię na obie to kupuj większą klatkę. I zwierzakom będzie wygodniej, i gdyby Ci się zamarzyło powiększenie stadka nie będziesz musiał nowej kupować. Ja bym wzięła większą.
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: pyza008 »

druga. ja mam większą nawet dla jednego szczura...ale to już według uznania...(zamierzam nabyć drugiego szczura-offtop bo inni też offopują)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”