[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Sileas »

Pięterko podwyższyłam nieco, o dwie krateczki. I przyznam, że szczurki czują się o wiele lepiej - wcześniej sianko sięgało az do sufitu i małe cisnęły się po bokach. Teraz wygodnie się kulą na nim.
Problem polegał na tym, że siedziały pod pięterkiem i było nieco za ciasno :) Zresztą, po harcach w nocy widzę że już biegają po całej klatce - Iris teraż leży w hamaczku :)

Dziś idę do zoologika, kupię im większy drewniany domek bez plastikowej podłogi... I moze jeszcze kilka atrakcji załatwię :)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Vella »

aa, czekaj, czekaj, to gdzie te szczurzyce tak siedzą? w koneweczce? I przeszkadzało im środkowe (żółte) pięterko? Czy w kuwecie z lewej strony? Pod niebieskim pięterkiwm. (chyba tak, skoro pomogło podniesienie pięterka).

Bo z tekstu "Nie wiem czy aby nie usunąć tego ostatniego pięterka, bo szczurzyce praktycznie stamtąd nie wychodzą i sobie w sianku leżą ;) " zrozumiałam, że siedzą na pięterku, (ostatnim = najwyższym) i nie chcą z niego schodzić ;) :D
Chłopcy cherokee lubili włazić wysoko, sypiali prawie wyłącznie na "dachu świata", w małej klateczce doczepionej do dużej.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Sileas »

Nieco się źle wyraziłam... siedziały pod niebieskim pięterkiem, strasznie po ciemku ;) Teraz maja już jaśniej. Dokupiłam też im drewniany domek i nieco zmieniłam wystrój. Poluję jeszcze może na jakaś gałąź, albo co..
Widziałam dziś w zoologicznym takie drewniane drabineczki na sznurkach, z kilkoma jeszcze wiszącymi elementami - wymiary około 28 cm szer, 15cm w dół zwisało. Za 20 zł, naprawde by się im pewnie spodobało, ale niestety miejsca brak - chyba że bym to najwyższe pięterko zdemontowała :)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Elly »

Hmm, ja zamierzam niedługo sprawić dziewczynom nową klatke i zastanawiam się nad dwiema z allegro
http://www.allegro.pl/item122206983_kla ... anio_.html
http://www.allegro.pl/item121793097_kla ... elka_.html i tą

Nie wiem tylko czy ta większa zmiesci mi się na miejscu tej starej, no ale muszę sprawdzic. Jednak nie w tym rzecz, chcialam spytac kogos kto ma/miał taką klatke jak ona spełnia swoją funkcję i czy jej posiadacze oraz mieszkancy są zadowoleni :) Klatka dziewczyn jest trochę zardzewiała i stwierdziłam, że kupię niedługo nową :]

edit. O kurde, chyba zły temat wybrałam... nie wiem, jak tak to sorki, ale sie zapędziłam troche :>
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Blue »

ja mam dla moich 4 facetów (niedlugo 5) klatke 100x100x55 cm z pieterkami, 3 domkami, hamakami, rurami itd ( zalezy co mi sie chce po sprzataniu montowac, a co nie zeby mialy rózne atrakcje), ale chcialabym dobudowac cos jeszcze :D
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: PALATINA »

Moja klatuchna (jedna z trzech) wyglada dzis tak:
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=6963
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: MANIAK90 »

Witam Elly!!!

Osobiście polecam klateczkę 70*80*40 czyli tą drugą. Zaukupiłam ją u tego samego allegrowicza i jestem z niej bardzo zadowolona, jedyną jej wadą są stosunkowo małe drzwiczki, ale myśle że to nie problem. I jeszce półki bym polakierowała bo jak szczur lubuje się w sikaniu na nie to zaczynają powolutku śmierdzieć. :lol:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Elly »

No, my juz mamy tą wiekszą wlasnie klatke ;] Dziewczyny są zadowolone, na razie jestesmy w trakcie urządzania jej :) Poleczki polakierowalam, a z tej ktatki co byla osobno tata zrobil mi jeszcze dwie :) Czekamy az wyschnie brzozowa gałąź i wtedy damy ją do klatki. Klatka jest bardzo duża i miesci sie w niej wiele rzeczy, na razie zbieram jeszcze pomysly, co tam ciekawego jeszcze wlozyc.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Patha »

hehe a to moja klatka http://szczury.org/album_page.php?pic_id=3543
no jeszcze nie moja... ale niedługo :twisted: za kilka dni
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: AmericanIdiot »

och masakra ile się naczyściłam klatki, nazmieniałam żeby tylko połączyc te moje dwa paskudy :P
Teraz mają tunel z materiału, hamak, domek, druciak (taka druciana miska, znaleziona w garażu) gałęzie i tylko sam Bóg wie co jeszcze.
Day śpi w domku a Green... na półkach :| Nie skorzystał z żadnego spanka, w których poprzednio chętnie spał :drap:
Myślę jeszcze o rułach ale zobaczymy jak to bedzie :P

Patha, fajna ta klatka ;)
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: szymek18 »

Super te wasze klatki!! Ja mam klatkę od wczoraj więc dopiero się pochwalejak przerobie zdjęcia :D

[ Dodano: 03 Wrz 2006 14:52 ]
Już są :hihi: trochę nie urządzone ale dopiero zaczynam ;)
http://img85.imageshack.us/my.php?image=1004806qq8.jpg

są troche nie aktualene bo zdążyłem hamak już powiesić

http://img125.imageshack.us/my.php?image=1004813wa2.jpg

http://img86.imageshack.us/my.php?image=1004815ii9.jpg

[ Dodano: 03 Wrz 2006 18:15 ]
napiszcie czy widać zdjęcia bo nie jestem pewien na 100% :|
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Sileas »

Widac zdjęcia, widac :)

Hamaczek to mniej więcej gdzie teraz wisi? Rzeczywiście na tych zdjęciach to troszkę tego brakuje. I wybacz, ale z tego zdjecia to i tak najładniejsze są szczurki.. naprawde śliczne masz :>
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: szymek18 »

Hamak jest po prawej stronie. Dzieki za komplemęt :D

[ Dodano: 03 Wrz 2006 20:46 ]
ale to i tak nie koniec przedemną długa droga z ta klatką :D :hihi:
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Sileas »

No długa dluga, by się coś jeszcze przydało do klatki bo niewiele atrakcji...

Ja też pracuję stale nad swoją, dodaliśmy im ostatnio takie drabinki z powiązanych sznurowadeł to nawet nie dotykają, jakby gryzło... Możliwe, że nie lubią takich huśtających się, spróbuję im to jeszcze gdzieś zaczepić. No, może niedługo fotki zrobie.. ale to po zmianie ściółki, bo teraz okropnie wygląda... i jeszcze burdel zrobiły, wszystko do góry nogami i pociachane *wzdycha* Ale jak nie lubia porzadku... co ja im będę zabraniać... ;)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Vella »

klatka Canalie dziś wygląda tak:
Obrazek

Zastanawiam się jeszcze co by zmienić, dorzucić. Czy i jak kombinowac z kołowrotkiem... etc. Zostało jeszcze sporo rury, nie wiem czy dorzucić jeszcze jeden tunel na samym dole.
Na pewno klatka jeszcze będzie modernizowana, a teraz jak się Wam podoba? ;)


edit:
kilka szczegółów: klatka ma wymiary 40x70x80, jedna półeczka jest drewniana, pozostałe z grubego tworzywa sztucznego (parapet) - mocowane raczej na stałe, na śruby i nakrętki. Rura plastikowa PCV (chyba kawałek rynny). Domek drewniany. Półkohamak z miękkiej bawełny.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 17, 2006 2:25 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”