Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka - RENIA :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: Megi_82 »

Doszczurzenie, cudownie :D
Dużo zdrowia dla nowej króweczki łaciatej :* U Was na pewno szybko się kobitka odstresuje :)
I oby się Mikunia z Ow... wróć, Pepitką dogadały szybko :)
Buziaki dla wszystkich :*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: unipaks »

Ze staruszką nie jest dobrze :(
Ciałko wycieńczone, głównie przez wszoły, umęczone strupkami, rankami. W brzuchu, bliżej żołądka, coś wyczuwalnego w badaniu. A jeszcze możliwość guza przysadki... :-\
Dostała co trzeba w lecznicy, niedługo ponownie na badanie i dalszy ciąg leczenia.
Usłyszałam: - Wygląda na to, że szczurcia przyjechała do was jak do hospicjum
:-\

Ale agutka je, nie odpuszcza - więc wierzę, że ma wolę walczyć, że jest w niej siła by się nie poddawać.
Trzymałam biedulkę podczas zastrzyku, a ona... Po kłujce lizała mnie po ręku...
Nawet pani doktor powiedziała, że serce się ściska...
Bardzo, bardzo potrzebujemy kciuków i pozytywnej energii dla biedactwa
Niech się jednak uda
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: Megi_82 »

Uni, trzymam bardzo zaciśnięte. Oby się udało.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: noovaa »

Niech się uda! Trzymam kciuki mocno!
Wycałuj ją od nas delikatnie, niech wie, że wszyscy chcemy jej zdrówka i że musi dać radę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: Paul_Julian »

Kciukamy ! Oby została u Was jak najdłuzej !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: unipaks »

Widzę, że wczoraj nie napisałam jeszcze tego: staruszka z Poznania ma sporego guza na dole brzucha nad prawym udem - może gruczolak, choć wygląda nieładnie i w niepokojący sposób kojarzy mi się z tym czymś, z którym borykaliśmy się swego czasu u Finlandii [*]. A o operacji teraz to nawet mowy nie ma. :(

Boję się o tę bidę. Jest gorzej niż było, szczurka słabiutko chodzi, ciężko jej się zgramolić na nie tylko na hamak, ale nawet do swojego pojemniczka. I z apetytem dziś już nie tak dobrze jak po przyjeździe :-\
Może leki na wszoły okazały zbyt obciążające dla tak osłabionego organizmu i biedactwo może nie podołać tej walce, jeśli pomoc nadeszła zbyt późno... :(
Nie puszczajcie proszę kciuków za tę agutkową kapturkę...

Obrazek


Obrazek Obrazek

http://i599.photobucket.com/albums/tt78 ... 0911-1.jpg http://i599.photobucket.com/albums/tt78 ... 0909-1.jpg

Obrazek Obrazek


http://i599.photobucket.com/albums/tt78 ... 0908-1.jpg http://i599.photobucket.com/albums/tt78 ... 0907-1.jpg

----------------------------------------------

Blair_witch
, jeśli to czytasz: dlaczego tak bardzo zaniedbałaś swojego szczurka? Dlaczego - jeśli jak widać nie byłaś w stanie jej leczyć i zoperować - nie szukałaś dla niej dobrego domu już dawno temu?
Bo ewidentną nieprawdą jest to, co mi powiedziałaś: że wet na wizycie tswierdził, iż samiczka jest zdrowa.
ŻADEN wet, nawet taki osiedlowy od siedmiu boleści, by tak nie orzekł
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: Starsza Pani »

Trzymam kciuki i mogę wesprzeć Cabaserem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: Paul_Julian »

Co za kruszynka, mocno trzymamy kciuki !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: 5zczurzyca »

Może dać jej jakiegoś nutridrinka, vibovit, tran, cokolwiek... ;-/ sterydy pewnie by zbyt obciążyły organizm... ale taki betaglukan może chociaż... coś, cokolwiek... :'( A podobno aguti długo żyją... z drugiej strony kapturki żyją statystycznie najkrócej, więc... ;-/ Ehhh... powinno się jakoś wyrównać.
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: Entreen »

Serce mi się ścisnęło, jak przeczytałam, ale jak zobaczyłam... :( :( Trzymam kciuki mocno... Biedna mała...

Czy szczurka bezpośrednio trafiła od poprzedniej opiekunki do Ciebie, bez przystanków po drodze? Nie mogę uwierzyć po prostu, że takie nieszczęśliwe, chore zwierzę ktoś by oddał, w takim stanie... Może to stres, transport, bo ja wiem...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: unipaks »

Betaglukan dostaje od wtorkowego wieczoru, gdy do nas przyjechała, razem z witaminami.
Z nutri się wstrzymuję, bo wolę Convalescence Support, nie zasładza a wzmacnia i póki co po trochu je zjada
Starsza Pani, czy cabaser wchodzi łatwiej niż dostinex? W naszej lecznicy nie używają, więc jeśli to tylko kryzys i minie, a potem mysza będzie w lepszej formie, to bardzo chętnie reflektuję
En, bezpośrednio... :( Dogadałyśmy się 17-go i tego samego dnia Blair_witch napisała o transport, a 18- go opóźnym wieczorem już szczurcia była u nas...
W domu taki smutek, tak na jej żal :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: ol. »

Och...
:-X

(ale nie mogę jednak: co z tymi ludzmi !? to słonko wygląda jakby przyjechało z giełdy terrarystycznej raczej niż z kochającego domu >:( )

Maleńka bądź silna, teraz trzeba, teraz naprawdę masz po co...
Uni, z całej siły kciuki dla Was!
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: Starsza Pani »

unipaks pisze: Starsza Pani, czy cabaser wchodzi łatwiej niż dostinex?
Nie, tak samo 8) . Ale są pewne zalety: większa dawka w tej samej objętości (Cabaser to 1mg, Dostinex 0,5) i nizsza cena.
Ja już jestem mistrzynią w podawaniu, bo robię to od grudnia 2012. Rozrabiam w 3 kroplach wody, wciągam do insulinówki (to 0,05 um), i wsadzam znienacka do pyszczydła, wciskam, po czym zamykam (jak psu po tabletce) i czekam aż przełknie. Moja Franka, jeśli pyszczka nie zamknę, potrafi ślicznie splunąć i wtedy zaczynamy od początku.
Ważne, żeby rozrobić w jak najmniejszej ilości wody - te 3 krople to minimum.
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: kalinda »

Biedactwo... oby dała radę, a Wy z nią!
A jak tam łączenie Miki i Pepitki?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: biel i nieco popielu;)

Post autor: unipaks »

Biedactwo nie poddało się i walczy; podjęła na nowo jedzenie tak jak jeszcze było wtorkowej nocy, znów włazi do hamaka, a choć ruchy ma niemrawe, to jest jakby lepiej. :)
Co do łączenia, mniej teraz czasu mam bo ciągle papki, gerberki, gotowanie szmatek oraz domestosowanie na okrągło. ::)
Ale dwa, trzy razy dziennie radują się wzajemnie swoim towarzystwem w transporterze albo na półce z książkami czy w kartonowym domku także. ;)
Nadal jeszcze nieprzekonane :P
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”