Ogonkowe historie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

No to niezłe z nich nicponie... Ale to chyba rodzinne, bo Tocha z taszą też co chwila coś mi wygryzają w klatce i muszę kuwetę coraz to nowymi sposobami chronić, żeby nie wygryzły dziury na wylot i nie wyszły niepostrzeżenie... W znaczeniu zresztą też nie są gorsze od braci...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogonkowe historie

Post autor: spinka2430 »

Hahhaha ale sie uśmiałam ;) z tym znaczeniem to jednak rodzinne bo nikt taki mnie nie sika jak Szajba i Szyszka ;D :D normalnie co chwila gdzieś jest nalane , młodsze dziewczyny tak niesikaja ;)
Z gryzieniem niestety to chyba tez efekt uboczńy całego miotu bo u mnie co rusz jest coś pogryzione :-\ nie mam juz sił do nich , co do dziury w łóżku ja mam juz dwie !! Dziewczyny dostały sie do kosza na pościel i tam sobie zrobiły spizarnie :-\ a chciałam zaznaczyć ze kanapa ma dopiero miesiąc!! Mendy jedne !
Obrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogonkowe historie

Post autor: IHime »

;D ;D ;D Gdzie oni tyle wody mieszczą! Nic dziwnego, że nadpobudliwi, kiedy pęcherz ciągle ciśnie. ;)
Miziaki dla łobuziaków!
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Dziękujemy! ;)
Teraz jesteśmy w fazie "chłopaki, naprawdę muszę wam obciąć pazury". (szpony)
Kacperek ma takie, że aż podrapał się w mordkę i ma paskudnego strupka. To też moja wina, bo powiesiłam im szmatki, które były prane nie wiem kiedy i w czym, i chyba miał nawrót alergii.
Problem polega na tym, że szczur złapany i przytrzymywany piszczy przeraźliwie. Drugi przybiega mu na ratunek i wskakuje mi na kolana, potem na plecy, i już jestem pokonana :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogonkowe historie

Post autor: Arau »

gosja1 pisze: Teraz jesteśmy w fazie "chłopaki, naprawdę muszę wam obciąć pazury". (szpony)
Yhy... Mój Aluś sam ślicznie dba o paznokcie, ale Bubuś... szkoda gadać. W końcu się wkurzyłam i stwierdziłam, że obetnę. udało się 2 pazury w ciągu 4 godzin...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Ja nawet z moimi pannami nie próbuję. Nie ma szans, żeby choć przez chwilę dały się utrzymać na rękach, a co dopiero przytrzymać do obcinania... A też mają przy paszczach małe strupki... Kupiłam im w Zooplusie taką piramidkę do obgryzania i niby ścierania pazurków, ale czy to coś daje ? Nie wiem. Trochę ją obgryzły i chyba już straciły zainteresowanie.
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Też myślałam o piramidce, ale jeśli mają jej nie używać, to nie wiem, czy jest sens :P Już im kupiłam tę ziołową kostkę do gryzienia z zooplusa, i nic.
Kacperkiem się martwię, bo to wygląda na ewidentny nawrót alergii. Najgorsze jest to, że nie wiem, od czego. Całą mordkę sobie podrapał, ma okropne strupy na dolnej szczęce. I w miejscach, które, jak wyjaśniła pani wet, są najczęściej drapane przy alergii...
Wszystko wywaliłam z klatki. Zostawiłam hamak prany w płynie dla bobasów, wszystko wyłożyłam ręcznikami papierowymi. Wątpię, aby to była alergia pokarmowa... Np. Przebiałczenie to mógłby mieć Kubuś prędzej, niż Kacperek, bo wszystko zżera :/ Chyba, że jakiś jeden składnik w karmie mu przeszkadza. Ale co?
Te pazury też bym mu chciała obciąć, bo na pewno robiłby sobie mniejszą krzywdę. Dzisiaj udało mi się dwa największe odciąć ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Ja już chyba kiedyś pisałam, że miała też szczura z alergią i mimo zmiany podłoża i diety i tak był cały w strupach i w końcu zdechł... Ale to było w czasach, kiedy szczury się trzymało pojedynczo. Pewnie nie był szczęśliwy, biedaczek... Może to pogarszało jego stan
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Przyczyn strupów też może być wiele...
Co prawda panicz został dokładnie zbadany i pani wet raczej ciągle sugerowała mi, że może jednak dieta...
Ale kurczę, ja szczurom nie daję żadnych dodatków. 1-2 w tygodniu. Jak czytam, ile inne szczury jadają mięsnych gerberków, szynek , gotowanego mięsa, to ręce mi opadają, bo w ogóle u nas dieta jest raczej warzywna.
Wykąpałam go wczoraj. Może trochę mu się polepszyło chociaż na chwilę. Dzisiaj się trochę drapie, ale mam wrażenie, że mniej. Zobaczymy.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

No to trzymamy kciuki, żeby się bidulkowi polepszyło :)
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ogonkowe historie

Post autor: xiao-he »

Ja bym jednak sugerowała to uczulenie na białko... spróbuj mu np. przez tydzień nie dawać białka i zobacz efekty :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

xiao-che, szczury praktycznie nie dostają białka poza karmą. Tak jak napisałam, choć może niejasno. Dodatki, jakie im serwuję są warzywne/owocowe. Mają niskobiałkową karmę (Science Selective pomieszane z XtraVital), więc jestem w stanie sobie dać rękę uciąć, że to nie białko :). Tym bardziej, że problem jest z białkiem zwierzęcym, a takiego na przykład w Science Selective w ogóle nie ma...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Dla odmiany - zdjęcia!
Trochę sennie u nas teraz ;)

Kubuś:
Obrazek

Obrazek

Kacperek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
agencja
Posty: 56
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 9:29 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogonkowe historie

Post autor: agencja »

W końcu udało mi się dotrzeć do Twojego tematu. :) Będę już tu zaglądać co jakiś czas. Widzę że mamy nawet takie same klatki ;) Ja bym chciała żeby mi Zuzia tak ładnie posiwiała :D Pozdrowienia dla szczurzastych!
Awatar użytkownika
Camellia
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 13, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogonkowe historie

Post autor: Camellia »

Wspaniali chłopcy :)

U naszego stadka też czasem zdarzyła się ranka (w następstwie czego pojawiał się strupek), ale razem z dr doszliśmy do wniosku, że to zapewne przez te długaśne szpony. Wystarczy przecież, że się chwilę podrapią i takie są efekty... Teraz już pazurki mają krótkie. Nas nie ranią i siebie też nie ;)

Galeria moich chłopaczków Obrazek
Obrazek

Oraz ich wątek: klik!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”