Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: Nikitka_219 »

Ja dziś po raz pierwszy wsypałam chłopakom karmę Vitapolu (tę fioletową) I..zjadają ją ze smakiem.Jestem zdziwiona,bo szczurki nie lubią w ogóle  suchej karmy.Najbardziej w tej mieszance smakują im te krążki.Obydwaj przepadają jeszcze za warzywnymi kolbami Vitapolu i za smakołykami tej firmy. ;D Muszę jeszcze wypróbować Vitakraft i XtraVital ,tak tutaj zachwalane  :)
Obrazek[/URL]
magdalenka
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 02, 2007 7:15 pm

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: magdalenka »

Mój szczurek lubi karmy z vitapolu. Smakują mu też kolby.
-Elunia-
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 23, 2007 2:10 pm

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: -Elunia- »

Witam :)

Obecnie mam karmę firmy Vitapol Energy + i moja Pelasia jest nią zachwycona  :) Ma bardzo dużo fajnych dodatków, dzięki czemu szczurki za nią przepadają.
Cena również niczego sobie -> 3,80 za 400 g ale moim zdaniem naprawdę warto.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: yss »

co dokładnie oznacza pojęcie 'fajne dodatki'?
bo jeśli barwione i słodzone, to faktycznie szczury na nie polecą..... ale czy to takie fajne to nie wiem :>

magdalenka: lubi je bardziej od innych karm?
pamiętajcie, jest to temat o karmach polecanych - i jeśli coś polecamy, to trzeba to uargumentować- skład, świeżość, stosunek jakość/cena itd. to, że szczur je vitapol bo nic innego nie dostaje to żaden argument... można dziecko karmić ciastkami, będzie zachwycone, ale czy to polecany sposób żywienia? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: huka »

Ja się ostatnio na Vitakrafcie zawiodłam(a wlaściwie nie ja, moje żarłoki)
Same fistaszki! >:(
kr_zy_hu
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 10:37 am

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: kr_zy_hu »

hymm a co sadzicie o kramie na wage ????? u mnie w zoologu sa całkiem niezłe i maja duzo dodatków  ja swoim kupuj owocowa i mieszam z karma light


w owocowej wiaomo szuszone banany sliwki rodzynki no ogólnie musli

a w light pestki dyni słonecznik fistaszki kukurydza z 7 rodzajów ziarnia plus vitaminy


a w dodtaku kupuje dropsy mleczne i to wszystko mieszam :)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: xxx »

hmmm....suszone rodzynki,sliwki,morele zawieraja bardzo szkodliwe konserwanty,no chyba ze sa eko ale te sa z 3 razy drozsze,w musli sa te z konserwantami....mam alergie na te konserwanty,przejadlam wiele rodzajow musli i ciegle to samo-konserwanty

konserwanty (w suszonych owocach)w nawiasie potencjalne skutki po spozyciu lub dluzszym spozywaniu
E-202 sorbinian potasu(reakcje alergiczne,astma,podraznienia skory,prpblemy behawioralne)
E-200 kwas sorbowy(podobne reakcje)
E-220 dwutlenek siarki(astma ,skurcze oskrzeli,obnizone cisnienie,anaflaksja,zapalenie oskrzeli,niszczy witaminy A i B1 w pokarmach,mutagenny dla zwierzat

przy okazji:)
E-950 ascefulan K (syropy dla cukrzykow,wyroby bez cukru np ciastka)(przypadki raka pluc,piersi,bialaczka,choroby ukl.oddechowego i nowotwory u zwierzat)
E-403 alginian amonu(desery,budynie,rozne papki)(moga wplywac korzystnie ale w niektorych testach na zwierzetach hamowaly przysfajanie podst. skladnikow odzywczych)

mam tego duuuzo,zrodlo:Tabele dodatkow i skl.chemicznych autor:Bill Statham
tylko dostep do netu slaby:-/jak sie dorobie netu w domu wklepie reszte

tymczasem,osobiscie nie daje szczurasom nic co jest biszkoptem ,,wypieku wlasnego,,zielone,czerwone itp biszkopciki tez radze omijac z daleka,biala maka,barwniki,jak sie poszczesci troszke syntetycznych witamin

rodzynki oprocz konserwantow czesto sa koszmarnie brudne!najlepiej chyba kupic skl. dla ludzi dobrej jakosci i wymieszac
Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: Magamaga »

Ostatnio spotkałam się w sklepie z tą karmą i nie wiem czy warto ją kupić czy nie - stosował ją ktoś?
http://www.akwazoo.com.pl/product_info. ... s_id=15868
Sluis Superior Menu Rat
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: RattaAna »

owszem, jeśli jest dostępna w sklepie, w którym zazwyczaj zamawiam jedzonko dla ogonków, kupuję tą karmę; ogonki jedzą dość chętnie (choć bez rewelacji, ale to akurat żaden argument  - ostatnio nawet gerber im sie przejadł:-/); zawsze mieszam różne karmy, sluis jest składową tej mieszanki;
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: limba »

To dobra karma jesli chodzi o sklad ale moje jej nie chcialy jesc. Dosc mocno pachnie ziolkami i moze dlatego.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: Magamaga »

Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: Nikitka_219 »

Karma numer jeden chłopaków to xtravital  :D żadnej karmy nie jedzą tak chętnie jak tej,prestige dostali na samiutkim początku ,jedli,ale nie szaleli jakoś .  :)
Obrazek[/URL]
Awatar użytkownika
Koks
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 10, 2007 2:07 pm
Lokalizacja: Srebrna Góra

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: Koks »

ja karmię Rat Nature od Prestige'a i jest całkiem nieźle. Szczurek jak tylko usłyszy szeleszczenie torebki rzuca się do drzwiczek i wyrywa mi miskę jeszcze zanim ją położę.
Awatar użytkownika
Polna :)
Posty: 45
Rejestracja: wt cze 26, 2007 5:25 pm
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Odp: Karmy POLECANE

Post autor: Polna :) »

Polecam owocowy przysmak dla gryzoni z Versele Laga(Sweeties), choć to dodatek do żarełka i troche kosztuje jednak warto kupic. 

http://www.planeta-zoo.pl/product_info. ... ts_id=1716

Ogony za tym przepadają.
agusia3r
Posty: 48
Rejestracja: wt gru 18, 2007 11:33 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Karmy POLECANE

Post autor: agusia3r »

Kupiłam wczoraj Vitakraft Emotion Beauty - do tej pory żadnej karmy nie jadły tak chętnie! Cała micha opróżniona. Cena 15zł za 600gr (na wadze pokazało 625g, ale o to nie będę się sprzeczać :P)
Testowałam również Xtra Vital - Wyjadały indycze kółeczka, nawet im chyba smakował, ale nie tak jak Vitakraft.
Robiłam również karmę własną wymieszaną z Vitapolem, w której mało schodziły zboża, a wyjadane były płatki migdałów, pestki dyni, suszone banany, makaron, ołatki kukurydziane i płatki owsiane i oczywiście kolorowe kółka z Vitapolu.
Mimo wszystko raz dostają taką karmę, raz inną, żeby im sie nie znudziło ;P

Czy ktoś bardziej doświadczony ode mnie, orientuje się czy Vitakraft Emotion używa czegoś co jest szkodliwe dla ogonków? Jakieś feee spulchniacze? Jakieś feee barwniki? Bo ja się na tym nie znam, a wolałabym wiedzieć czy przypadkiem nie przez jakieś ustrojstwa tak chętnie jedzą...

Jeśli ktoś nie miałby tej karmy przepiszę to co na niej pisze odnośnie całego składu:
Skład: zboże, roślinne produkty uboczne, warzywa (6% płatków soi i 6% płatków grochowych - [moja wstawka - od kiedy to są warzywa? :P]), owoce (3% daktyle), orzechy (4% orzechy ziemne), nasiona (2% pestki dyni), mleko i produkty mleczne, melasa z trzciny cukrowej, składniki mineralne, koncentrat aloesowy aloe vera.
Analiza:proteiny 15%, tłuszcze 7,5%, włókno 9,5%, popiół 4%, wilgotność 10%, wapń 0,5%, fosfor 0.4%.
Dodatkowe składniki/kg: (Tu jest dużo jakiś witamin itd), Barwione za pomocą substancji dodatkowych UE.
Czy to jest bezpieczne? Czy mogą się tym zajadać?

Dzięki z góry za pomoc :)

P.S. Wiem, że w spisie treści figuruje temat o V.Emotion, ale niestety nie mogę go odnaleźć (odnośnik nie działa, w wyszukiwarka nie odnajduje tego tematu po wpisaniu Vitakraft Emotion i innych podobnych kombinacji... ) Także nie miałam możliwości przestudiować tamtego tematu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”