[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: lovekrove »

Oj, Chipsi mais strasznie pyli. Jak wysypywałam z kuwety to była masa pyłu i kurzu z tego :-\
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: gosja1 »

lovekrove, a to ciekawe, ale nie zaprzeczam... Może mi się nie rzuciło w oczy, bo używałam za krótko i sypałam z małej wysokości :) Dostałam tę ściółkę jeszcze z komentarzem, że taka niby ekologiczna i antyalergiczna, ale sama bym jej jako takiej nie polecała, ponieważ teraz do niej zajrzałam, a że mam problemy z gardłem od paru dni to dostałam ataku kaszlu, więc może coś jest z tym pyleniem. Przyjrzę się temu jeszcze. Ogólnie jak za swoją cenę to może jest i wydajna, ale zupełnie bez sensu jak na mój gust.
A może ktoś sprawdzał:
http://animalia.pl/produkt,8167,660,Eur ... noscript=1
http://animalia.pl/produkt,15430,108,Zo ... biose.html
i ściółkę lnianą, i potrafiłby powiedzieć, co jest najlepsze? Bo jestem ciekawa, a jako że na razie mam trzy różne podłoża w szafce i jestem zadowolona z lnianej, to nic więcej nie przetestuję, a zastanawiałam się jeszcze nad tamtymi :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klauduska »

drogie i kompletnie nie wydajne. przynajmniej jak dla mnie. używałam tylko trochę do koszyczków.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Hanka&Medyk »

U mnie też nieszczególnie się sprawdza, ew. jako wkład do kuwety narożnej u malucha. Przestawiamy się niedługo na DryBed z podsypką np. z Cat's Best Eko Plus (żeby siki w coś wsiąkały zamiast zasychać na dnie kuwety) i do kuwety narożnej też pewnie zastosujemy żwirek zbrylający - nie będzie się wczepiał w DryBed.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klauduska »

ja miałam CB eco plus i pylił potwornie jak się sprzątało, teraz używałam przez msc CB nature gold [nie widzę różnicy między tym a tym, a nature gold jest znacznie droższy]. ja wysypuję na całe dno kuwety, więc to mi starcza tylko na msc.
mam robić zamówienie w zoologu niedługo, bo mi się karma kończy i nie mam żwirku żadnego i nei wiem kompletnie co mam zamówić..
Pinio tragiczne, CB drogi i pyli, że aż kicham, jak sprzątam..
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Hanka&Medyk »

Bawełniana nie pyli, ale jest droga, mało wydajna i szybko zaczyna śmierdzieć...

Próbowałam w międzyczasie Pinio Kruszon - bardzo podobny do CB'ów, pod każdym względem.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Ja ciągle najbardziej polecam bentonitowe.
Mam astmę, do tego alergię, i przy wszelkich kruszonach, czyli Pinio, Cat's Best, Cat's Dream, Animal's Dream, nie mogłam wręcz oddychać. Przy sprzątaniu dostawałam ataku duszności (matka się tak wściekała, że była bliska pozbycia się moich chłopców, więc musiałam wymyślić nową ściółkę i odkryłam wtedy bentonitowego Benka). Także astmatykom nie polecam kruszonów niestety.
A co do Chipsi tych trocin, to są mega wydajne, ale: latają po całym pokoju i z dywanu trzeba je prawie wyskrobywać. :P
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

Ja mieszam obecnie bentonit + cat's best i jest calkiem dobrze. Sam bentonit mi szkodził na płuca ( tez mam astmę ), więc każdy musi sam wypróbowac, co komu pasuje :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Tak, widać to nie reguła. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: `naatka »

mam problem, nabyłam ostatnio ogromną klatke. używam żwirku pinio tego 10l. Starcza mi on teraz tylko na 2 sprzątnięcia :/ czytałam troche na temat ściołek i chciałam się zapytać o trociny. przy zwykłych z vitapolu miały uczulenie, chciałabym wypróbować te : http://www.planeta-zoo.pl/trociny-mega- ... p-988.html albo chipsi classic lub super.
co o nich sądzicie? czy są wydajne i nie uczulą?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klauduska »

no to jak miały uczulenie na trociny, to będą je dalej miały przecież... jak jesteś uczulona np na czekoladę, to przecież nie tylko na milkę, ale i na całą resztę firm..

...

zamówiłam w zooplusie w końcu giga timę natur. mam nadzieję, że będzie db :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: lovekrove »

No do mnie niedawno przyszła. Muszę powiedzieć, że jest super :D Tylko strasznie ciężko mi się manewruje 25 kilowym workiem :P
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

`naatka pisze:mam problem, nabyłam ostatnio ogromną klatke. używam żwirku pinio tego 10l. Starcza mi on teraz tylko na 2 sprzątnięcia :/ czytałam troche na temat ściołek i chciałam się zapytać o trociny. przy zwykłych z vitapolu miały uczulenie, chciałabym wypróbować te : http://www.planeta-zoo.pl/trociny-mega- ... p-988.html albo chipsi classic lub super.
co o nich sądzicie? czy są wydajne i nie uczulą?
Spróbuj ogony nauczyć kupkania do kuwetki-kibelka, a na reszte dawać ręczniczki. Jak sie nauczą, to wtedy mozna na resztę podlogi w klatce wysypac cienką warstwę ściółki, zeby nie laziły po gołym. Jak miały uczulenie na trociny, to bedą miały nadal, tak jak Klauduska pisze.
Mozesz też kupić sprawdzić inne żwirki i jak sie sprawdzą, to kupic duzy worek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klauduska »

co do opcji, o której wspomina paul z ręcznikami papierowymi:
u mnie totalna klapa. trzeba to sprzątać codziennie, bo zasikanie i śmierdzi. 2 razy więcej roboty, a moi i tak sikali i kupali gdzie popadnie.
ja mam ściółkę na całym dnie kuwety [duża klatka furet xl] i sprzątam co 2 tyg całość, a półki i resztę codziennie [2 razy dziennie najczęściej, bo zasikane tak jest :P]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Ja bym chciała, żeby mi 10l starczało na 2 sprzątania.. Na jedno sprzątanie kupuję 3 x 10l i ledwo starcza.. ::)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”