Łączenie szczurów i ewentualności z tym związane

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: akzi »

no to masz babo placek :P
znaczy się masz chłopie teraz problem :D
trudno niech będzie jak jest nic nie zrobisz, ewentualnie mozesz załatwić jej tą koleżankę i tak niestety bedziesz musiał . więc może teraz gdy malec jest naprawde mały i łatwo go połączyć .
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
badman
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 23, 2013 9:04 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: badman »

Próbuję połączyć swoje szczurzyce już od dwóch tygodni. Postępowałem zgodnie ze wszstkimi wskazówkami, próbowałem wszystkich sztuczek... kiedy już wydaje się, że wszystko jest ok. Starsza atakuje młodszą... strasznie źle się z tym czuję, ponieważ mała jest trochę podrapana i zestresowana, a starsza cały czas zestresowana i nabuzowana. Mała już nie podchodzi do starszej tak chętnie. Teraz obserwuje ją i jak tylko starsza się zbliża - mała staje na tylnich łapkach i próbuje się bronić(?)...
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: akzi »

spokojnie u mnie w klatce to widok codzienny, nie przejmuj się tym, daj im się poznać 2 tyg to krótko, szczurki sobie jeszcze cos tam ustalają i poznają się
nie interweniuj małej nic nie będzie, da radę, się boi bo jest mniejsza to normalne, troszkę podrośnie i zapomni a wielka miłość zaraz będzie :)

bez nerwów, a postawa na tylnych łapkach oznacza, uwaga jestem wyższa niż myślisz dam sobie rade jestem dowazna i nie pozwole sobie na przepychanie mnie :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Dzimi992
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:01 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Dzimi992 »

Witam :)
Jestem tutaj nowy i być może już nie raz był poruszany ten temat który mnie interesuje aczkolwiek ktoś będzie na tyle miły i odpowie mi ponownie,bądź chociaż skieruje do prawidłowego działu(ten wydał mi się najrozsądniejszy). Mianowicie,jestem posiadaczem dwóch szczurków,samiczki,początkowo miałem jedną,jednak gdy nadeszła ta wyczekiwana przeze mnie pora,dostarczono mi dużą klatkę ,nabyłem drugą samiczkę,po pomieszkaniu w swoich starych,osobnych klatkach,wpuściłem szczurki do tej nowej,ku mojemu zdziwieniu chyba od razu się zaakceptowały,bo są bardzo grzeczne.Pierwsza jest już "weteranem"można by powiedzieć gdyż jest u mnie już od września,tą drugą natomiast dokupiłem ponad tydzień temu.Wszystko ładnie pięknie,obie sobie razem śpią,bawią się i łuskają,natomiast patrząc na nie mam ochotę dokupić jeszcze jednego szczurka,również samiczkę tym razem Dumbo,mam Rexa-ta starsza i Albinoska-ta młodsza.I teraz mam takie pytanie,czy jeżeli te dwie samiczki są już przyzwyczajone do nowej klatki i do siebie,to dołączenie do nich samiczki Dumbo byłoby jakimś dużym ryzykiem? Czy po prostu tak jak ta starsza zaakceptowała tą młodszą,tak teraz one obie zaakceptują kolejną.Wiem że zależy od charakterów,od dominacji i innych różnych aspektów jeszcze,jednak może ktoś miał podobną sytuację do tej mojej i mógłby mi pomóc. :) Dodam że klatka spełnia wymogi aby znajdowały się w niej 3 lub nawet więcej szczurków,a także posiadam jeszcze psa który chyba już troszkę głupieje,jednak jest bardzo tolerancyjny i również akceptuje obie dziewczynki,nawet gdy po nim biegają. :)
Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam miłośników Ogonków ;)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Malachit »

Tak jak napisałeś - to zależy od sytuacji, ale w 99% szczury da się połączyć. Nie robiłabym tylko tego tak, że wrzucała nową do klatki obecnych, bo mogą ją gnębić - lepiej połączyć je na neutralnym terenie, tak jak jest to opisane w pierwszym poście tego tematu ;)

Aaaa i jeszcze jedno - proponuję adoptować szczurzycę, nie kupować - tutaj na forum dużo szczurów szuka domów ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Dzimi992
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:01 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Dzimi992 »

Tak wiem,właśnie przeglądam strony z adopcją ;) Dziękuje za odpowiedź :)
zuza_
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 7:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: zuza_ »

witam,
od niedzieli mam szczurzycę, która ma 5 miesięcy, dostałam ją od koleżanki, ponieważ niestety ale okazało się że ma ona uczulenie, którego wcześniej nie miała. U koleżanki była ona około miesiąca, więc zdążyła się do niej przyzwyczaić. Mnie już w miarę akceptuje, ale podchodzi jeszcze z dystansem. Wiem, że szczurki potrzebują towarzystwa dlatego, też chciałabym dokupić drugą samiczkę, ale obawiam się połączenia ich z tego względu, że obecna jeszcze się do mnie nie przyzwyczaiła. W związku z tym mam pytanie, czy powinnam to zrobić jeszcze, w momencie kiedy obecna nie przyzwyczaiła sie do mnie bardzo czy poczekać jeszcze trochę i dać się oswoić najpierw szczurzycy z obecną sytuacją?

z góry dziękuję bardzo za pomoc :)
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Szczurozol »

Zuza,moim zdaniem śmiało możesz dokooptować przyjaciółkę,im wcześniej tym lepiej.
Dobrze by było aby nowa przyjaciółka była młodsza od szczurzycy którą już posiadasz.
Pozdrawiam.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: sisay »

Proszę pilnie o ekspercką opinię...

Zerknijcie na ten filmik.
Większa szczurcia mieszkała w tej klatce kilka dni, dziś powiesiłam jej hamaki od Nietoperrr ;D mała oszalała na punkcie tej dziury, do której mogła wejść. Dodanie hamaczków połączyłam z dodaniem jej nowej koleżanki i oto jak moja starsza się zachowuje.

Niestety 10 minut potem wciągnęła ją skutecznie do tego hamaka i teraz się waham, czy je tam zostawić? czy lepiej jednak je powyciągać i schować ten hamak póki malutka nie będzie bezpieczna?

Please, bo słychać piski malutkiej....
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... M6X0T2R5L0
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: IHime »

Sisay, łączenie najlepiej przeprowadzać w pustej klatce. Wstrzymaj się z dodawaniem zabawek do czasu, aż dziewczyny w miarę się dogadają.
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: xiao-he »

Wyciągnij hamaki do póki nie dogadają się tak na 100% :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: sisay »

Dzięki, ale miałam szczęście, dziewczyny żyć bez siebie nie mogą :)) praktycznie ich nie widuje, ciągle się iskają i śpią w hamaku.
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
RemedyForIgnorance
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 2:52 pm
Lokalizacja: Okolice Wieliczki ;)

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: RemedyForIgnorance »

Temat mega pomocny! :) Dzisiaj właśnie do mojej Nestee która ma 2,2 roku dołączyłam na oko miesięczną nową szczurzynkę Verę i jak na razie jest ok. Nestee tylko 2 razy leciutko 'zbiła' nową kiedy ta właziła jej dosłownie (:D) na głowę i leżą teraz grzecznie w domku :) Poprzednio jak do Nestee dołączyła moja niedawno zmarła Cola to nie wiedziałam, że nie powinno być w klatce żadnego jedzenia i chyba przez to potem dość często zdarzały sie sytuacje gdzie dziewczyny biły się o jedzenie. Tym razem nie popełniłam tego błędu :) Jeszcze raz dzięki za porządnie opisane łączenia szczurów! ;D :-*
~~~~~~~~~~~~~~~~
`And the salt in my wounds isn't burning anymore than it used to
It's not that I don't feel the pain, it's just I'm not afraid of hurting anymore`
[Paramore - Las Hope]
PandoraHL
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 22, 2013 10:42 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: PandoraHL »

Wiem ze powinnam poszukac ale zaraz musze isc do pracy moj chlopak nagle tez a mam watpliwosc. Wczoraj polaczylismy 2 chlopakow jeden Harry byl u nas juz tydzien ma ponad miesiac, i drugi ktorego kupilismy wczoraj Larry urodzil sie 25 lutego zaraz tez bedze mial miesiac. Polaczenie sie udalo bo w wannie na nautralnym trenie po wywachaniu po 15 minutach juz spali przytuleni. Po godzinie poltorej wsadzilismy ich do klatki no i zaczely sie zapasy, nie wyglada to jakos strasznie groznie bo najpierw wiekszy lezy na malym i obraca go na plecy a maly np z rozbiegau wskakuje na duzego i zabiera mu marchewke, sa piski ale nie liczne. Leża razem ale w nocy spali na oddzielnych hamakach. maly przyszedl do harrego i go udeptywal i iskal w nocy bo wstalam i sprawdzalam co sie dziej co godzine. ale potem znow oddzielnie. klada sie razem na jakis czas a potem spia oddzielnie no i zapasy caly czas jest bieganina. ale maly nie wyglada na przerazonego bo po kazdym ataku odwraca sie i wskakuje na Harrego zaczepia go sam. ale zapasow jest duzo jednak, my na mich dmuchamy albo klaszczemy i wtedy biegna do nas i patrza o co nam chodzi. nie wyglada to źle ale wolalabym zeby zadnemu nie stala sie krzywda bo oszaleje w tej pracy mysllac ze cos sie dzieje. Czy to jest normlane u malych szczurow bo wyglada jakbys sie poprostu bawili. Studiuje biologie wiec nie jestem kompletnie zielona ale pierwszy raz w zyciu mam szczury i nigdy sie nimi nie interesowalam, mam tez mysz ale z Baryłka to jest zupelnie inaczej. jest ktos w stanie mnie uspokoic?:)
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: sisay »

Prosiłabym o radę.

Łącząc 2 nowe szczurki z dwoma "starymi" czy lepiej łączyć od razu cztery szczurki na raz?
Czy lepiej osobno, dołączyć jedną a potem kolejną? albo może łączyć dwójkami oddzielnie?
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”