Smegowych kłębuszków siedem

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Licho »

Nie przejmuj sie tak mocno, przecież on jeszcze młodziutki jest, a dziki z tego co zaobserwowałam wolniej przybierają na masie. Często wydaje sie, że ważą nie wiadomo ile, a okazuje sie jakieś mierne 400g. ;) Dziki zwyczajnie nie objadają sie aż tak bardzo, dbają o linię, no i dużo więcej sie ruszają.
Tyfusowi stuknie niedługo rok, a waży 430g, zaledwie o 100g więcej niż moja 2 letnia staruszka. Mimo niedużej wagi jak sobie przycupnie, to ze skóry na brzuszku robi mu się słodki przedziałek :D
Najważniejsze jak sie czuje i wygląda.
Obrazek
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Flaumel »

Smeg z Baśkiem walczy o wagę odpowiednią do kastracji :)

Trzymam kciuki za tycie dzikuska :) Wymiziaj i jego i Baśka i powiedz czarnej kulce, że ma nie tyć :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Licho »

Przy kastracji Tyfusa nie doczekałam tych magicznych 400g. Młody miał zalecane 4 miesiące i ogromnie tęsknił za innymi szczurami. Dziki mocno przeżywają samotność i czasem trzeba wybrać między zdrowiem fizycznym a psychicznym. Szczególnie, ze po kastracji należy jeszcze odczekać jakiś czas z połączeniem stada, co wydłuża szczurzą samotność.
Obrazek
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Flaumel »

Basiek nie siedzi sam, tylko z Zarazkiem, więc nie cierpi na samotność :) Tylko Zarazek już nadaje się do kastracji, a Basiek ciągle za chudy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Agatow »

Ale tuczenie szczura to chyba przyjemne zadanie ;) Zazwyczaj trzeba odchudzać łakomczuchy więc Basiek to szczęściarz. A może po prostu wyczuł co go czeka i próbuje uniknąć straszliwej kastracji? ;)
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: smeg »

Jesteśmy umówieni na kastrację Baśka i Zaraza w poniedziałek o 12:00 :) Operacja będzie na iniekcyjnej narkozie, bo wziewnej dla szczurów chyba nikt w Trójmieście nie ma. Kastrować chłopaków będzie dr Krefft z Gdyni :) Byłam tam dziś pierwszy raz, bo denerwowało mnie, że wszyscy weci w przychodni u Debisa od miesięcy bagatelizowali chrumkanie Baśka i kazali tylko podawać betaglukan albo rutinoscorbin :/ Krefft osłuchał go dziś dokładnie, stwierdził zapalenie oskrzeli i od razu podał antybiotyk. Nie jest to na szczęście przeciwwskazanie do kastracji, a i tak po zabiegu musiałby przyjmować antybiotyki, więc będą dwie pieczenie przy jednym ogniu ;) Czytałam na forum, że jest świetnym chirurgiem, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :) Proszę trzymać kciuki ;D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: pray »

trzymam kciuki za chłopaków :) I mam nadzieje ,że Basiek szybko powróci do zdrowia :)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Flaumel »

Trzymam kciuki za Baśka i za Zaraza też. Niech im dobrze bez jajków będzie z panienkami! :)

Ps. Dziwne, mi chrumkającego Baśka nie olali...
PS2: MY CHCEMY ZDJĘĆ! ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: smeg »

Zaraz:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zaraz i blazedzik na tymczasie :)
Obrazek

Basiek ;D
Obrazek

Krówka
Obrazek Obrazek

Luna
Obrazek Obrazek Obrazek

Chrupka
Obrazek Obrazek Obrazek

Benia
Obrazek Obrazek
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: smeg »

Basiek i Zaraz już po zabiegu, byli operowani o 12, a są już wybudzeni :) Podobno wszystko poszło ok, jeszcze ich nie widziałam, bo TŻ dopiero odbiera ich z lecznicy. Proszę o kciuki nadal, żeby sobie nie porozpruwali brzuszków ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Kluska123 »

Kciukamy :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Flaumel »

Kciukamy! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Licho »

i jak chłopaki?? całe i zdrowe??
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: smeg »

Całe i zdrowe :) Wczoraj były jeszcze pijane, ale piły już nutridrinka, a potem nawet jadły karmę. Dziś jedziemy do lecznicy na antybiotyk, więc przy okazji miejsce po jajkach ( ;D ) zostanie skontrolowane ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: Agatow »

Dobrze, że wszystko się odbyło bez kłopotów i chłopaki są już w domu. Mam nadzieję, że nie mieli kaca po pijaństwie ;D
Basiek wyglądający z mysiej dziury wygląda bosko https://lh3.googleusercontent.com/-_8rU ... G_5071.JPG i oczywiście Krówka podżerająca prosto ze słoika https://lh3.googleusercontent.com/-pn5m ... G_5124.JPG. Mizianko i trzymam kciuki za panów po operacji :-*
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”