Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Babli »

Paulina, Kora może nie bawić się bo nudno jej.. Nie ma co robić :-\ Poproś mamę, powiedz że szczur to zwierze stadne. Bez innego osobnika swego gatunku (i tej samej płci!) nie jest sobą. Nie pogada z nikim, w nocy jak jest aktywny nie pobawi się..nie wyiska nikogo, i jego nikt, nie będzie miał się do kogo przytulić..

Ja mam 10, jesteśmy w dobrym kontakcie ;) Czy one mnie kochają to nie wiem (jak mnie można kochać :P ). Ale najwyraźniej lubią, przychodzą, bawimy się razem, miziam maluchy i to z ich woli do niczego nie zmuszam..

Sprzedawcy mają taką wiedzę, że łohoho (nie wszyscy, ale ten chyba tak..)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

Szczury to zwierzęta stadne i koniecznie potrzebują towarzyszy tej samej płci. Gdy są samotne, cierpią. Ale o tym było już pisane w tym temacie, może go przeczytaj?....

Było również pisane o tym, że szczury mocno przywiązują się do swoich opiekunów: o ile opiekuni traktują je łagodnie i z miłością ;). Szczury trzeba do siebie oswoić, bawić się z nimi, głaskać je, spędzać z nimi czas. Wtedy odwzajemniają się przywiązaniem i z ochotą, bez lęku bawią się z opiekunem. W tej chwili jest u mnie 13 szczurków i wszystkie są wspaniale oswojone, gdy tylko mnie widzą biegną do mnie i niemal cały czas wybiegu spędzają łażąc po mnie, iskając mnie, śpiąc na mnie i buszując wokół mnie ;).

Większość szczurków ze sklepów zoologicznych:
- pochodzi z chowu wsobnego (kazirodczego), który utrwala i rozwija wiele chorób genetycznych; te choroby znacznie skracają długość życia szczurków i mogą negatywnie wpływać na ich psychikę
- większość szczurków pochodzi z hurtowni, gdzie są trzymane i rozmnażane w tragicznych warunkach i nie mają kontaktu z człowiekiem
- szczurki ze sklepów zazwyczaj nie są oswajane i mogą być nerwowe i strachliwe, nieprzyzwyczajone do dotyku i obecności człowieka.


Sprzedawcy w sklepach zoologicznych najczęściej nie mają żadnej wiedzy na temat opieki nad szczurkami. Oni są w sklepach po to, aby sprzedawać zwierzęta, a nie znać się na nich :/. Można się bardzo zawieść na takich radach :/ To samo tyczy się niestety większości weterynarzy.

Zastanów się nad adopcją poprzez te forum lub Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów (sps.forall.pl).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
paulina now
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:42 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: paulina now »

1 mama nie chce 2 szczura :( mówi,ze tyle ludzi ma 1 i na pewno nie ma różnicy,najgorsze jest to ,ze byśmy kupili 2 ogonki gdyby nie ten facet i moja koleżanka która ma 1 szczura i też w głowie nam namieszała

2 pewnej dziewczynce urodziły sie szczury jednego oddała do sklepu(korę) a nie było innych szczurów
całe życie jest sama. :( ale ja przyszłam i ją zaadoptowałam :) nie wiem czy kora mogła by się z innym szczurem zaprzyjaznić ???
Człowiek, zawsze staje się odpowiedzialny za to,co oswoił
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: aruenka »

moja panienka prawie 2 lata byla sama i sie z nowa kolezanka zaprzyjaznila:) laczenie zajelo mi jakies 4 dni i teraz zgodnie mieszkaja w jednej klatce:) druga panna ma okolo roku :)
paulina now
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:42 am

1 czy 2 ogonki?!-pytanie do doświadczonych hodowców

Post autor: paulina now »

Mam pytanie do doświadczonych hodowców:

Mam 1 szczura i czy powinnam kupić 2 ? Czy ogonki w stadzie są fajniejsze?Czy mogę mieć 1 czy 2 raczej powinien być? ???

Chciałabym odp. doświadczonych hodowców i konsekwencje i plusy posiadania 1szcziurcia.

(mam samiczkę)

Przeniesione i połączone z istniejącym. /Agata
Człowiek, zawsze staje się odpowiedzialny za to,co oswoił
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 1 czy 2 ogonki?!-pytanie do doświadczonych hodowców

Post autor: zalbi »

przecież było już tyle tematów! po co, powiedz po co zakładasz nowy???
i moim zdaniem ten temat jest w nie odpowiednim dziale.

nawet nie doświadczony szczurolub powie Ci, że szczury to zwierzęta stadne i powinny być co najmniej dwa.

chciałabyś całymi dniami siedzieć sama w pokoju i nie mieć nigdy kontaktu z innymi ludzmi?

nie wiem, po co w ogóle Twoje wątpliwości?
jeżeli taką trudność sprawia Ci szukanie, to proszę: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
paulina now
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:42 am

Re: 1 czy 2 ogonki?!-pytanie do doświadczonych hodowców

Post autor: paulina now »

Nie chodzi o mnie tylko o moją mamę.Może jak zobaczy ,co piszą doświadczeni hodowcy piszą ,że powinny być dwa to może zgodzi się na 2.Bo jak pokazuje te wasze wypowiedzi to mówi ,że jesteście młodzi... i każdy wie o co chodzi.A to ,ze temat nie w tym dziale ,to przepraszam ,jestem nowa i nie do końca rozumiem co,gdzie,jak.
Człowiek, zawsze staje się odpowiedzialny za to,co oswoił
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 1 czy 2 ogonki?!-pytanie do doświadczonych hodowców

Post autor: zalbi »

tylko... nie rozumiem, co ma wiek do rzeczy.
I małe dziecko, które opiekuje się szczurem, i osoba w wieku Twojej mamy powie Ci to samo.

szczur to zwierzę stadne i takie są fakty.
nikt i nic nie zastąpi szczurowi drugiego szczura.

może pokaż mamie link, który podałam Ci wyżej. niech przeczyta wszystkie wypowiedzi, a jest tego dużo.


myślę, że moderacja przeniesie temat do odpowiedniego działu
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

A może przeczytaj dokładnie posty na poprzednich stronach. Może zaproś swoją mamę na forum. Niektórzy forumowicze i hodowcy udostępniają swoje numery GG, więc można z nami porozmawiać.

A są w tym temacie posty pisane przez osoby 13-letnie i ponad 30-letnie. Poza tym wiedza na temat ogonków i doświadczenie w opiece nad nimi nie zależą od wieku ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
minia2671
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 22, 2008 4:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: minia2671 »

Witam,jutro bede bede kupowala szczurka dokladnie samiczke :) i teraz pytanko czy zakupic odrazu 2 małe z tego samego miejsca gdzie siedzialy razem czy poczekac i dokupic drugiego tez samiczke po kilku miesiacach?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: yss »

od razu 2, ale sprawdź czy nie ma szczurkó do adopcji w twoim mieście [w ogłoszeniach na forum], bo jak ci się trafi zaciążona samiczka, albo dwie........... te ze sklepu często tak mają. będzie wtedy poważny problem.

nie ma sensu męczyć zwierzaka samotnością przez kilka miesięcy a potem narażać nowego malucha na stres i obrażenia przy łączeniu - dwa szybciej się oswoją, jak będą od początku razem, i będą szczęśliwsze w nowym domu.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Jerso Ales
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 14, 2008 1:45 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Jerso Ales »

Najlepiej kup 5
[spam]
Wycięte przez: Ania
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ogonowa »

Jerso Ales pisze:Najlepiej kup 5
Nie kupuj. Zaadoptuj..
Nie pięć, a na początek najwyżej 3 tak jak ja ;)

Jerso Ales proszę nie pisz takich bzdur..
Monini
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 6:07 pm

We dwoje razniej???

Post autor: Monini »

Mam takie pytanko: kupilismy niecaly tydzien temu szczurke. Na razie nie daje sie wziac na rece, ale nie jest agresywna, poznaje teren (i psa ;) ale jest dobrze).
Chodzi o to, ze zastanawiamy sie nad towarzystwem dla niej. Ma okolo 10 tygodni i byla w sklepie z innym szczurem-samcem, wiekszym... no i wlasnie wzielibysmy tego samca do niej, tylko nie chcielibysmy malych... ale niemozliwe, zeby w sklepie trzymali samiczke z samcem, bo tez chyba by nie chcieli mlodych... Co myslicie na ten temat? Czy dokupic tego samca, czy poszukac samiczki?

I czy to, ze beda we dwojke ulatwi ich oswajanie, czy tym gorzej (beda sie ze soba bawic zapominajac o czlowieku)???
Bardzo prosze o odpowiedz, zalezy mi na Waszych opiniach. Z gory dziekuje ;D

Połączone z istniejącym tematem. /Agata
Koszka <:3 )~ z nami od 19.11.2008
Malenstwo i Niunia <:3 )~ od 3.12.2008
Lora (pies) zaadoptowana ze schroniska 29.02.2008
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: We dwoje razniej???

Post autor: Nue »

Samca i tak musielibyscie wykastrować, a potem czekać jakieś 2 tygodnie, zanim wpuścicie go do samiczki ::)
Sama mam dwie samiczki i teraz już nie wyobrażam sobie, że któraś z nich mogłaby być sama! Nie jest prawdą, że pojedynczy szczur lepiej się oswaja, wręcz przeciwnie - gdyby nie starsza i odważniejsza Mokka, która bardzo szybko się z nami zaprzyjaźniła, młodsza Frappa do tej pory pewnie chowałaby się przed nami po kątach. A i radość z posiadania szczura podwójna.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”