Śmietnik :D / Prawie SB

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Akka »

łaaaaa łapie mnie cholerne GMR co ja mam ze sobą zrobić :o a tu do nowego maluszka jeszcze parę tygodni, no właściwie się jeszcze nie narodził ::)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Cyklotymia »

Akka pisze:łaaaaa łapie mnie cholerne GMR co ja mam ze sobą zrobić :o a tu do nowego maluszka jeszcze parę tygodni, no właściwie się jeszcze nie narodził ::)
Skąd ja to znam... :D
Na razie mam kategoryczny zakaz znoszenia nowych szczurów. Ale jeszcze dwa miesiące... Sesesese :D
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Asmena »

Aaa, mam 7 szczurów w domu!!! Tego jest duuużo!!!...

Ale wiecie, co jest najgorsze? A to, że tylko 3 z nich są moje :(...
Resztę będę musiała oddać ;(...
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Cyklotymia »

Właśnie, jak to jest z tak dużym stadkiem - da się toto ogarnąć? Na razie dla mnie dwa to czasami za dużo, jak się w dwie różne strony rozbiegają... :D
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Asmena »

Nio już jutro znajomy odbiera ode mnie trójeczkę.
Szczerze przyznam, że z piątką czasem miałam problemy.
Nio ale niech lepiej się wygada taka pin3ska, która miała (ma?) ok. 30 szczurków :D...
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Naixinka »

Ja mam 10 i stwierdzam, że da się ogarnąć, ale ile zabawy przy tym to moje :D Dzisiaj chciałam zapoznać je z 3 tymczasowiczkami i ogarnąć ich nie szło, bo były tak podekscytowane :P Musiałam do łazienki się przenieść, tam bez problemu ogarnęłam całą 13 ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nakasha »

Ja mam 18 i zdecydowanie da się ogarnąć ;) dobrze zabezpieczone miejsce wybiegu i większość problemów znika ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Akka »

ale z tyloma ogonami to musi być sprzątania ::)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: pin3ska »

W kulminacyjnym momencie miałam 38 i jakos to było. Mozna sie przyzwyczaić, choc sprzątania jest masakrycznie dużo. Zresztą nie zauwazylam, zeby te kilka mniej jakos mniej brudziło ::)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nina »

Z dużą ilością w jednym stadzie nie ma problemu (poza wspomnianym sprzątaniem), gorzej, jak tych stad ma sie 3, czy 4, albo więcej ::) Wtedy czasami ma sie dość.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: merch »

Dla mnie ideał to źyjących na wolności szczurów . 5 jest dla mnie liczba idealna - mam duuuuzo wiecej. Dla mnie glownym problemem jest zanlezienie czasu na wybieg ich wszystkich i zawsze mama wyrzuty sumienia , ze czesc ma wybieg tylko przez godzine i zdzarza się , ze nie codziennie. No ijednak mniejszy kontakt z nimi , no i konflikty miedzy stadowe- ktores powedruje do obcej klatki i paluszki pogryzione.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nakasha »

Mam 3 stada: starsze szczurki oddzielone od reszty i w innym pokoju oraz 2 stada młodszych ogonków. Te 2 stada są oddzielnie, ale puszczam je razem i na wybiegach jest ok =) sprzątania nie ma aż tak dużo, raz w tygodniu mycie klatek, codziennie przemywanie półeczek, co 3 dni wymiana polarków. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: odmienna »

Ja tam nie mam stada…mam siedem (razem z kotem) sierściuchów z ogarniania których dawno zrezygnowałam, bo mam jeszcze lenia… leń jest najbardziej dokuczliwy bo wiecznie mi tłumaczy, że jestem stworzona do celów wyższych niż sprzątanie po innych leniach :-\ .
Na szczęście, dokładnie połowa moich szczurów raczej trzyma się klatek i ich okolicy i głównie tam sobie paskudzi. Pozostała trójka zmusza mnie do zamiatania kilka razy dziennie (efekt bardzo nietrwały niestety) oraz innych równie nudnych czynności. Myślę, że ta szóstka, to absolutne maksimum, bym mogła dać im święty spokój i pozwoliła łazić gdzie i kiedy chcą. I tak cierpię na myśl, że muszę jednak zamykać Dara kiedy wychodzę z domu i na połowę nocy. Nie wkładam go jednak do klatki; czekam aż obaj będą w środku i wtedy zakładam „skobel”. Obawiam się, że przy większej ilości, musiałabym „skazywać na siebie” indywidua, które na to nie mają ochoty.
Wiem, ze to stworzenia stadne, ale taka „wymuszona” przyjaźń coś mi koegzystencję więźniów z długimi wyrokami przypomina. Nie chcę, żeby Kwarki tak miały. Taki Steful…mógłby przecież szukać kontaktów z Jerzolem Gackiem, Blessiem czy Dolarkiem (bo powiedzmy, że Dara się boi) – ma wolną drogę jak i oni, a nie szuka ich towarzystwa. Podobnie Graficzek- chyba najchętniej byłby sobie sam.
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Vicka211 »

Świetnie... moja mama chyba ma uczulenie na ogony.. teraz sprawdza, czy to może ściółka, ale jeśli nie... :-\
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: pin3ska »

Rhenata pisze: obejrzałam właśnie dwa najnudniejsze filmy w życiu:wyznania shopoholiczki i unborn
myślałam ze walne czołem w ścianę żeby stracić przytomność i już tego nie oglądać...ale byłam silna i dotrwałam do końca!...trauma jednak zostanie.
Unborn nie ogladałam, ale Wyznania zakupoholiczki uwielbiam ;D Oglądalam juz z 5 razy :P Jak oglądalam go z moim lubym to powiedział, ze to prawie film o mnie z ta roznicą, ze za mna komornik nie biega, bo w jakims tam momencie potrafie sie powstrzymać O0 Ale moja miłośc do ubrań i dodatków jest tak samo fanatyczna ;D

Zresztą tak samo ubostwiam The Devil Wears Prada :)

Po wakacjach mam zamiar załozyc na ten temat bloga, wiec sie wam wtedy pochwale :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”