Stadko z piernikowej chatki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: pariscope »

Szkoda każdego szczura, kiedy odchodzi, ale takich pięknych szczególnie żal...
(*)
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: Nietoperrr... »

Trzeba mieć w sobie dużo siły,żeby tyle odejść przełknąć na raz,każde kolejne jest jak gwóźdź wbijany prosto w serce...Życzę Wam dużo jeszcze tej siły,która pozwala zająć się tymi,co zostali.
A dla perełek - szczęśliwego życia życzę tam,w zaświatach...
[*][*][*][*]
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: unipaks »

:(
[*][*][*][*] śpijcie spokojnie, istotki...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: akzi »

ehh :( strasznie smutno :(
takie ryjki przesłodkie ;( [*] ['] (*) {*}
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

A co słychać w stadzie?
Dużo, jak to przy takiej bandzie bywa.
Życzę Wam dużo jeszcze tej siły,która pozwala zająć się tymi,co zostali.
Ech przyda sie ...

Jakiś czas temu pisałam o tym że Żelek miał operacyjnie usuwanego ropnia i że walczymy z paprzącą sie rana. Minął miesiąć a ja niestety nie mogę napisać że jest już dobrze. Ropień wędruje pod skórą, pod pachą rana już zagojona za to całe plecy są w dziurach :( Obumierająca pod skórą tkanka uniemożliwia dokładne czyszczenie rany, więc niezbedne jest jej usuwanie pod narkozą. Przerabialiśmy już 4 dniowy pobyt w klinice, codzienne jeżdzenie na czyszczenie rany pod wziewką a od wczoraj Żelek znów w medicavecie. Dostaje antybiotyk dożylnie i ma założone sączki. To ostatnia szansa... cały czas wierzymy że uda sie wygrać.

W międzyczasie Beriaczek i Gabrysia świetowały urodziny...
ObrazekObrazek
a miesiąc później kolejne :)
ObrazekObrazek
10 kwietnia Berriaczek skończy 3 lata, szykujemy się na wielka imprezę :D

Do stada dołączyła tez mała Malaga. Nasz szczur z przypadku. Malaga to jedna ze śmietnikowych panienek, które były u nas na tymczasie. Razem z siostrą pojechała do nowego domu gdzie miały być towarzystwem dla samotnej Albi. Niestety szczurzyca zabiła małego Okruszka w trakcie łączenia. Malaga wróciła do nas, i już u nas została. To wyjątkowo kochane maleństwo, wdało sie w swoją cudowną mamę Hiacyntę. Przez czas zanim dołaczyła do stada spędzała z nami kazdą wolną chwile. Zamiast szaleć jak to maluchy mają w zwyczaju usypiała u mnie na kolanach.
ObrazekObrazek

Połączenie malucha ze stadem nie było łatwe. Malaga długo miała traume i bała się innych szczurów. Na domiar złego łączenie zbiegło się z odejsciem kilku szczurów i sporym przetasowaniem w hierarchi stada. Po 2 tyg intensywnego wspólnego przesiadywania w dunie a potem criceti wydawało się że łączenie mamy już za sobą
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Niestety Malaga dostała pożądnego dziaba w ogon, trzeba było usunąc koniuszek i założyć szwy. W związku z tym łączenie zostało przerwana na tydzień i wszystko trzeba było zaczynać od nowa. Tym razem poza przymusowym pobytem w małych klatkach szczury wylądowały zamkniete na kilka dni w pyko. Po swoim pokoju biegały tylko pod naszym nadzorem. Były wyjatkowo nieszczęśliwe z powodu tak drastycznego ograniczenia im przestrzeni ale w końcu sie udało i Malaga zamieszkala ze stadem na dobre.


I trochę zdjęc róznych:
obiadowo, jeszcze z Czuszeczką
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Berriaczek i jej koncepcja przebudowy hamaka i Jokasta z czymś czego hamakiem nazwać już nie można :)
ObrazekObrazek
Muka terrorystka (aby połączyć ja z Malagą musiałam im zafundować indywidualna sesje w transporterze)
ObrazekObrazek
Bama i Ontario nostalgicznie
ObrazekObrazek
Obrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: IHime »

Biedny Żeluś! Trzymam kciuki, żeby się paskudztwo wreszcie odczepiło!
Sto lat dla Beri i Gabrysi! 10. będziemy wirtualnie świętować z Wami. :D
Malaga jest przesłodka. Biedna, że się musiała tyle nastresować. Całe szczęście, że już ją stadko przyjęło. Szkoda Okruszka... :(
A Bama tak jakoś przytyła? ;)
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: monisiaxp »

Jest mi niezmiernie przykro :( [*]
Wszystkie szczurki są prze śliczne i prze ładne :) :*
Koszyczki są zawsze najbardziej obleganym miejscem przez wszystkie szczurki. Zwłaszcza gdy upodobają sobie wszystkie ten sam.
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: monisiaxp »

Można prosić o przepis na torcik "szczurzy "? niedługo i my urodzinki świętujemy
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: valhalla »

Ach, Malaga... cudowne dzieciątko z przecudnego miotu. Dni, kiedy miałam u siebie jej braci, wspominam wspaniale. Ale przecież do tej pory pozostał mi Mlekołak.

Właśnie. Mlekołak kazał pozdrowić Malagę :)

Dużo zdrowia dla Żelka, biedactwo :(
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: Nietoperrr... »

Żeluś,biedny Żeluś...Ropnie to paskudztwo straszne.Niby to tylko ropień,wyczyścić,odkazić,podać antybiotyk...
Niby tylko ropień...
A jak widzę te plecki cudowne,cynamonkowe,to aż mnie w serduchu ściska przez te ropnie...http://www.pracownia82.pl/index.php/gal ... 73-stadko4
Gdyby nie ropnie...Sami wiecie.
Dużo zdrówka dla Żelka i oby dobra opieka weterynaryjna cuda zdziałała!
I cóż to za urodziny cudowne się szykują!!!Trzy latka!!! :D Nic,tylko pogratulować!
Malaga za to - ma w sobie urok nieodparty,nie dziwie się,że po perypetiach jednak została u Was ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: Kluska123 »

Tyle się u Was dzieje...
Przesyłam mnóstwo buziaków dla całego stadka :-*
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: unipaks »

Mam nadzieję, że da się jednak opanować to paskudztwo u Żelka i wróci do zdrowia bidulek, kciukamy za niego! :-*

Dla Berri oraz babci Gabrysi najlepsze życzenia, niech ich siły i zdrówko nie opuszczają jeszcze długo, długo! :-* :-*

http://www.pracownia82.pl//images/phoca ... adko10.jpg Mała malaga przeurocza, nowa pociecha w stadzie :)
Koszyk pełen szczurasów jest cudowny, to najlepszy i bez słów argument przemawiający za stadnością tych zwierząt :D :)
Głaski dla stada od nas :)
dla Okruszka [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: ol. »

Jak dobrze Was wdzieć tak
łączeniowo http://www.pracownia82.pl/index.php/gal ... 43-stadko4
i stópkowo http://www.pracownia82.pl/index.php/gal ... 9-stadko10 :D
po ostatnich smutkach :)
a także na własne oczy przekonać się, że chodzą po tym świecie istoty takie jak Berri :-*

Tylko jeszcze niech Żelek dobrzeje mocą wszystkich dobrych myśli które ku niej płyną.
Ja także trzymam kciuki za malutką-niepoddającą-się !
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: ol. »

a jeszcze:
to zdjęcie mnie rozśmieszyło http://www.pracownia82.pl/index.php/gal ... 71-stadko2 Zaphod: " to odnoszę - tym nie będę się posilać" :D
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

Dziękujemy za życzenia zdrowia i kciuki dla Żelka. Wygląda na to że możemy wygrać tę walką :D Wszystko tylko dzięki dr. Ani Rzepce, która postanowiła że się nie podda. I tak Żelek spędził święta u naszej ulubionej pani dr. w domu :D Jutro jadę ją odwiedzić bo spędzi jeszcze w klinice parę dni.
Właśnie. Mlekołak kazał pozdrowić Malagę :)
Malaga pozdrowiona i wycałowana, sama też przesyła pozdrowienia dla brata :)
Można prosić o przepis na torcik "szczurzy "?
Jako że mistrzem kuchni nie jestem, zazwyczaj idę po najmniejszej linii oporu i daję szczurom to co lubią najbardziej.
A Bama tak jakoś przytyła? ;)
A tam, od razu przytyła, to dumbo więc karczek ma słusznych rozmiarów, poza tym jest szczupła i powabna :D

Zapomniałam ostatnio dodać 1 kwietnia 2 lata skończył Eduardo. Biedna mimo leków na serce robi się coraz słabsza.
ObrazekObrazekObrazek


A dziś świętowaliśmy 3 urodziny Berriaczka :D

Berecik jak na latka trzyma się rewelacyjnie. Świetnie radzi sobie w stadku, trzeba było jedynie powiesić gęściej hamaki w klatkach. Na odgłos otwieranych drzwi do pokoju żwawo wybiega z klatki i zajmuje miejsce przy misce :D

Berriaczek najpierw delektowała się torem w samotności
ObrazekObrazekObrazek

A jak już trochę się nasyciła zaprosiła gości
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”