Sheruunowe Potwory

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Sheeruun »

ale to Ty kręcisz im się tam z tą głową :) następnym razem załóż czapkę 8)
Chyba worek foliowy ;D

Przyszła dziś do nas paczuszka od Nietoperka! Byłem bardzo mile zaskoczony, bo nie wiedziałem co dostanę, a dostałem prawdziwe cudeńka :)
Obrazek
Dom Kapelusznik :D
Obrazek
Hamaczki zwane przez Nietopera "Małe złooo" :D
Obrazek
Dwa zady w norce..
Obrazek
Pendrive..
Obrazek
i Gacuch wyglądający z paszczy Małego Złaaa.
Obrazek
Gacek podziwia widoki rozciągające się z okna ;D
Obrazek
I gratis Vincent szorujący pazurki.

Więcej zdjęć brak, bo baterie padły ::)
Chcę lustrzankę z powrotem :(
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Jessica »

Sheeruun pisze:Chyba worek foliowy
8) 8) 8) 8)
Iwonka ma talent nie ma co!!!!!!!!!!!
Vincent szorujący pazurki-przesłodki :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Kameliowa »

Widoki z okna! A tak krata ;D
Jak tam rozciąganie uszu ? ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Nietoperrr... »

No miło widzieć kolejnych lokatorów w moich stworach... ;D
Cała przyjemność po mojej stronie! :) Niech służą jak najdłużej!
(I sorki za ten ślad długopisa na kapeluszu,ale to był autograf mojej córci,która chwilę przed zapakowaniem postanowiła dorzucić swój wkład twórczy... ::) Powinno zejść przy pierwszym praniu! :D )
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Nietoperrr... »

Sheeruun pisze:
Właśnie sprzątanie wieczorne robiłem.. A że aby wymieść bobki z drugiego końca klatki, musze do niej po czesci wlezc, to zostałem po chamsku i z premedytacją osikany.
Nie ma to jak wygibasy w Furrecie... ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Sheeruun »

(I sorki za ten ślad długopisa na kapeluszu,ale to był autograf mojej córci,która chwilę przed zapakowaniem postanowiła dorzucić swój wkład twórczy... ::) Powinno zejść przy pierwszym praniu! :D )
Nie zauważyłem go! Zaraz pójdę obejrzeć gdzie ten niby ślad jest :D
Nie ma to jak wygibasy w Furrecie... ::)
Taak, szczury łażące po głowie, tu jakiś bobek spadnie, tam siuśki polecą.. :D
Jak tam rozciąganie uszu ? ;)
Od niedawna rozciągam od nowa, niestety zaniedbałem za pierwszym razem i nazbierało mi się ropy, bolało jak diabli i ucho miałem grubośći dłoni ;D A szkoda, bo już na maksa (tj na maksa przy tych spiralkach) rozciągnięte było ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Sheeruun »

W ogóle to chłopcy już podjedli od środka Małe Złoo. Wata ze środka lata po klatce.
Gorzej niż z dziećmi. Daj im coś nowego, to dnia nie wytrzymają, żeby nie zniszczyć ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Cyklotymia »

Czad! Złooo z wkładem szczurzym wygląda jeszcze piękniej niż zwykłe :D Heh, już wiem w czym zrobię chłopakom sesję... :D
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Nietoperrr... »

Biedne złooo...zjadane od środka...cóż za okropna smierć! ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Kameliowa »

Smarowałeś wit E ?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Sheeruun »

Biedne złooo...zjadane od środka...cóż za okropna smierć! ;)
Dziś rano jak wstałem, wata była wszędzie.. Złooo długo nie pożyje xP Ale zdaje mi się, że im jest po prostu zimno. Przeszkadza wejście i jak ich za dużo nalezie do złaaa, wystają tyłki i im w nie zimno :D Dlatego zatykają otwór gębowy złaaa watą wydartą z jego wnętrzności ::) Bo nigdzie indziej jej nie noszą, tylko tak układają na wejściu ::) Dzikusy :P

A Sky prawdopodobnie ma myko.
Ciągle świszczy i chrapie, ale płuca ma zupełnie czyste. Cały pyszczek zaporfirynowany, zapuchnięte oczka..
Wetka rozłożyła ręce i powiedziała, że nie ma pojęcia co to może być. Powiedziałem jej, że mam podejrzenia myko. Wydrukuję jej tabelę leków i jutro pójdę, spróbujemy zdiagnozować czy to myko.
Podajemy echinaceę jak na razie, a przynajmniej się staramy. Na chlebku, ale ten cholernik jak wyczuje zapach leku na chlebie, zaraz leci wytrzeć nos w cokolwiek i za nic wziąc nie chce ::) Muszę na coś smaczniejszego mu polać.. :P
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Cyklotymia »

Może z gerberem wymieszaj? Jeszcze nie widziałam szczra, który by się na gerberka nie skusił...
Wymiziaj choruta!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Paul_Julian »

Wydrukuję jej tabelę leków i jutro pójdę, spróbujemy zdiagnozować czy to myko.
Nie ma po co diagnozować myko! Mysmy chcieli zrobić wymaz z płucek , ale raz , ze trzeba dac narkozę ( a Florce akurat sie pogorszylo) , a dwa, że i tak pewnośc , ze to myko by nam nic nie dała . Jeszcze jest tzw. test Elisa (na obecnośc p/ciał) , ale do tego trzeba mieć sporą próbkę krwi ( a tego nie utoczymy z Florki , szkoda stresować ) Daj mu enro + doxy jesli ma zapalenie płuc. Jesli nie , to enro min. 5 mg/kg 1x lub 2 x dziennie i tak min. 4 tygodnie.
Myko i tak leczy sie objawowo. Tracicie z wetką czas kombinując "a moze to to ? a może to ? " Czy to zapalenie płuc czy myko, leczy sie tymi samymi lekami , tylko podaje się wiekszą dawkę. Florka nie ma zajętych płucek, dlatego jeszcze jesteśmy na enro. Mozecie zacząć od enro ( ale wtedy wieksza dawka i dawac min 4-5 tygodni ) , albo enro+ doxy ( i też długo). Jesli wyeliminowaliście alergię, pozostaje tylko myko.

Zamiast echinacei mozesz dawac bioaron albo rutinacee (oba są słodkie, tylko wtedy nie podawaj już dodatkowo witamin). I zmieniaj, tydzien to, tydzien tamto. Leki daj na herbatniczku, na kaszy , gerberku, kaszce dla dzieci , delikatnej zupie , jogurcie, rozciapanym ziemniaku. I też zmieniaj co jakiś czas, zeby sie nie przyzwyczaił. Najlepiej jakby jadł u Ciebie na rece. Ja już wypraktykowałem tyle róznych rzeczy :D Podawałem na kaszce, to dochodziło do tego, że Florka wylizywała wszystko oprócz miejsca gdzie był lek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Sheeruun »

W takim razie, mógłby mi ktoś powiedzieć ile kosztuje mniej więcej enro i doksy? Swoich funduszy aktualnie nie mam, muszę wiedzieć jaką kwotę wydusić od rodziców.. ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Paul_Julian »

Enro doustnie jak wet Ci da w strzykawce np. 3 ml ( na ok. 20 dni) , to ja zapłaciłem 15 zł. Zastrzyki sa drozsze, ale nie ma co kłuć , bo to musi być codziennie i ponad miesiąc.
Jak potem byłem u swojego weta , to nic ode mnei nie wział, nawet za wizyty , a dostalem enro już dwa razy.
Wez tyle pieniedzy ile masz , pani wet sobie zapisze. Zapłacisz pózniej, albo machnie ręką i nie zapłacisz nic.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”