[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Klatka 70x40x63 cm nadaje się na 2-3 szczury, więc wcale nie trzeba upychać ;) Liczy się objętość klatki - każdy szczur potrzebuje 0,06 m3 objętości. Ta klatka ma ok. 0,18 m3, czyli na styk pasuje na maksymalnie 3 szczury. Klatka 80x48x118 ma 0,45 m3 objętości, więc nadaje się na 7 i pół szczura :P Obejrzyj sobie takie klatki na żywo, najlepiej we własnym pokoju, a przekonasz się, że różnica w ich rozmiarach jest znaczna, a nie minimalna ;) Oczywiście kalkulator zakłada, że optymalnie wykorzystamy całą objętość klatki, czyli przyczepimy dużo półek, hamaków, domków - w pustej klatce powierzchnią użytkową jest tylko kuweta, więc niezagospodarowana klatka nie będzie nadawać się na taką ilość szczurów, jaka wynika z kalkulatora.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Wielkość szczurów też należy brać pod uwagę - 3 dużych samców jednak nie zakwaterowałabym w klatce 70x40x60 cm, ze względu na to, że wymiary są "na styk", ale 3 samiczki już jak najbardziej. W przypadku dużych szczurów warto zostawić pewną rezerwę miejsca w stosunku do tego, co wyliczymy na kalkulatorze z objętości klatki. 7,5 szczura to może być 7 samców albo do 8-9 samiczek.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Tofcia trzeba też wziąć pod uwagę, że dla większej ilości szczurów nie potrzeba szerszej czy dłuższej klatki, tylko wyższej - to nie są króliki czy świnki potrzebujące przestrzeni kuwety, tylko zwierzaki bardzo lubiące się wspinać i wszelkie wiszące hamaki, domki i zabawki. I tak jak pisze smeg różnica na sucho w centymetrach może duża nie jest, ale pojemność się zmienia znacząco.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Tofcia »

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie ja mam samców więc dwóch czy trzech to maksymalnie tak na oko wychodzi nawet jak dam im dużo hamaków zresztą one się boją hamaków więc to u moich nie może być. Do rur o objętości ręcznika papierowego się nie mieszczą nie wiem chyba są za leniwe wola to gryżć ::) ;D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: olgapsiara »

Bo na klatce mi zależy
Takiej co z metr mierzy ;)
Nie wiem jaką wybrać z tych
Kto pomoże like* ma dziś :D

* - Nie ma like - ów , ale się rymowalo :D

1. Ferplast furet XL
2. http://m.zdrowyzwierzak.pl/product-pol- ... emowa.html
3. http://m.zdrowyzwierzak.pl/product-pol- ... emowa.html
4. Savic Royal Suite 95 Double
5. Perfect

Mam 5 szczurzych samiczek o wadze do 300 g ;)
Jeśli żadna nie jest dobra to czekam na wasze propozycje :-*

Połączone z istniejącym /Malachit
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: Tofcia »

Obojętne. ::)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: olgapsiara »

Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: Tofcia »

oj no ale SERIO nie ma róznicy zbyt wielkiej ;D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: olgapsiara »

Chodzi o jakość, odstępy, trwałość itp. ::)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: yss »

olga, takich tematów jest multum, po co zakładasz kolejny, zwłaszcza, że ci tłumaczyłyśmy na sb kilka razy jakie są różnice; poza tym i tak nie słuchasz, co ktoś mówi, np jak ci odradzałam z dziesięć razy XLkę to miałaś w nosie argumenty przeciw a teraz NAGLE okazało się, że miałam rację. I co, doradzałam ci z klatkami na sb ale też nie słuchałaś bo gdybyś słuchała, to już byś wybrała. Po co kolejny raz to samo pytanie.
Odpowiedź brzmi: zacznij cenić to, co masz i przestań fisiować, bo klatki idealne nie istnieją....
ten się nie myli, kto nic nie robi
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: olgapsiara »

Cenić - ?
Fisiować - ?
::) ::)
To teraz wiem, że masz rację, więc czekam na TWOJE zdanie ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: smeg »

Te klatki ze zdrowegozwierzaka są dużo gorsze jakościowo niż Ferplast Furet XL. Chwieją się, mają luźne ścianki, elementy nie pasują do siebie idealnie i przy składaniu trzeba coś doginać kombinerkami albo dodatkowo łączyć drutem lub opaskami zaciskowymi. Ich główną zaletą jest niska cena przy dużej objętości i fakt, że szczurom ich niska jakość nie robi różnicy.

Frodo jest lepsza niż te ze zdrowegozwierzaka, ale nadal gorsza niż klatki Ferplast - to w końcu ich tańsza podróbka. Pręty są lepsze, bo malowane, ale elementy nie pasują do siebie tak idealnie jak w droższych klatkach, półki są nieco luźne i przesuwają się po prętach, trzeba wymyślić jakieś dodatkowe mocowanie. Poza tym jest za mała na 5 szczurów, nadaje się raczej na max 4.

Savic Royal Suite 95 Double to świetna klatka, ale na 15 szczurów, nie na 5. Poza tym nie wiem jaki jest sens porównywania klatki za 100 zł z taką za 1000 zł - wiadomo co będzie lepsze ::) Przy tej ilości szczurów nie ma sensu kupować takiej wielkiej szafy, a lepiej nie dobierać nowych szczurów do stada, dopóki nie przekonasz się jak wygląda szczurza starość i choroby. Poczekaj ze 2-3 lata z doszczurzaniem.

Perfect to też dobra klatka, ale dla 5 szczurów lepsza będzie ta mała wersja. Niestety, może okazać się że przy 2,5 cm odstępach pomiędzy prętami szczury będą wychodzić, a osiatkowanie jest pracochłonne i psuje estetykę tej ładnej klatki. Perfect jest też dość "kwadratowy" i nieustawny w swoich wymiarach, więc jeśli przeszkadza Ci to w Furecie XL, to niestety tu będziesz miała to samo.

Na pewno nie zamieniłabym Fureta XL na jakiegoś zdrowegozwierzaka :P Bo to jak zamiana Mercedesa na malucha ;) Masz bardzo dobrą klatkę, może o trochę nieporęcznym kształcie, ale wysokiej jakości. Gdybyś miała 4 szczury, mogłabyś ją zamienić na Furet Plusa - jest wielkości Frodo, o bardziej prostokątnym kształcie, ale nadal takiej samej jakości jak wszystkie klatki Ferplast.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: olgapsiara »

Oj tylko właśnie chodzi o to że :
1. XL ma za dużą kuwete ( przestawianie, mycie etc. )
2. Zajmuje dużo miejsca
3. Gigant
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: Tofcia »

smeg pisze:
Savic Royal Suite 95 Double to świetna klatka, ale na 15 szczurów, nie na 5. Poza tym nie wiem jaki jest sens porównywania klatki za 100 zł z taką za 1000 zł - wiadomo co będzie lepsze ::) Przy tej ilości szczurów nie ma sensu kupować takiej wielkiej szafy, a lepiej nie dobierać nowych szczurów do stada, dopóki nie przekonasz się jak wygląda szczurza starość i choroby. Poczekaj ze 2-3 lata z doszczurzaniem.
Dokładnie. Ta klatka za 160 zł to wystarczy po co komplikowac sobie życie. Ola jak duże masz szczury? Stać Cię by utrzymać je w razie chorób?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: olgapsiara »

Nie poruszajmy tematu chorób, bo znowu będzie o Mysi więc.... mam szczury od 200-300 g ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”