[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: Tofcia »

Pytam bo trzeba mieć troche grosza odłożonego w razie w. Np u mnie nagle zaczął przestać jeść i potrzeba było antybiotyk bo inaczej by skonczyło się to tragicznie. dla mnie klatka w sredniej granicy cenowej jest wystarczająca. Dla mnie 2 szczury to limit jesli chodzi o utrzymanie.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: yss »

smeg: ja od początku jej mówiłam, że xl jest świetna dla szczurów, ale kiepsko się ją sprząta, trzeba tak jakby włazić do środka przy porządkach, jest nieustawna i trudno w niej sensowne zawieszać hamaki, bo podstawa to kwadrat :) itp
Kupiła koniecznie xl-kę i teraz marudzi, że źle się sprząta, że ma wciśniętą w kąt pokoju, bo brak miejsca i ma słaby dostęp.... 8)
Cokolwiek powiesz zostanie zignorowane :)

Ola: wszystkie te klatki nadają się dla szczurów.
Mój wybór jest zwykle taki: żeby nie przepłacić, żeby było gdzie ustawić, żeby były dobre odstępy między prętami i dobry dostęp do wnętrza i - co oczywiste - żeby nadawało się dla zwierzaków rozmiarami.
Wiemy, że Royala NIE kupisz, bo nie masz tyle pieniędzy i nikt ci w domu na to nie pozwoli, z Perfectem byłoby łatwiej cenowo, jeśli masz gdzie ustawić. Pozostałe są tak jak mówi smeg niezbyt pięknie wykończone, pewnie coś w rodzaju klatek od Pyko, których jakość znam dobrze a niedawno kupiłam od nich trzecią klatkę ;) ale mają lepszy dostęp do wnętrza niż xl.

Gdybym to ja miała 5 szczurów i chciała pozbyć się xl-ki, wzięłabym pewnie 80x50x80. Kilka półek własnej hodowli ;) hamaki, rury, drabinka może jakaś, domki - czyli odpowiednie zagęszczenie - i szczury czułyby się dobrze, ja nie miałabym pękającego krzyża przy podnoszeniu kratek podczas sprzątania, zmieściłaby się do wanny i tak dalej. 80x50 to dla mnie maksimum tego co może znieść kręgosłup, nawet mimo postawienia klatki na podwyższeniu, a nie na podłodze.

Ale ja ci zawsze to samo powtarzam, a ty i tak nie słuchasz, bo tanie klatki to "tylko" tanie klatki a ty byś chciała coś wypasionego, bo to fajnie wygląda i inni mają i dają fotki i chciałabyś też taki wypas. Masz raczej chude samiczki, wagowo jak moje koszatniczki, a koszatniczki potrafią dziarskim susem skoczyć i wcisnąć się w skoku w szparę 2,5 cm. I ja mając takie małe żuki nie wzięłabym perfecta, który ma duże odstępy. Poza tym mogłabym chcieć się doszczurzyć maluchami i co wtedy :)

Ale miałaś już w życiu kilka klatek i powinnaś sama wiedzieć, czego chcesz. A ja mam mocne podejrzenie, że wzięłabyś normalną klatkę typu Pyko lub zdrowyzwierzak, jak zwykły człowiek, ale marzenie o critterze i royalu spać ci nie daje i zbierasz wszystkie możliwe powody, żeby nie kupić "zwykłej" tańszej klatki tylko męczyć i męczyć o royala lub crittera, bo ludzie na forum na pewno powiedzą, że te woliery są najlepsze. Są, owszem, ale trzeba mieć pieniądze po prostu. Ja nie mam. A jeżeli ty masz, to KUP skoro to twoja kasa i wolno ci ją w ten sposób wydać - i nie zawracaj więcej gitary :P Jeżeli nie masz, to kup cokolwiek z listy, wszystkie mają wady i zalety. To proste. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: smeg »

olgapsiara pisze:Oj tylko właśnie chodzi o to że :
1. XL ma za dużą kuwete ( przestawianie, mycie etc. )
2. Zajmuje dużo miejsca
3. Gigant
Chcesz zmienić klatkę, bo jest za duża, a rozważasz jeszcze większą (Royal Suite)? To bez sensu.

Najlepiej znajdź nowy dom szczurkom, które są u Ciebie na DT i kup Ferplast Furet Plusa albo Frodo dla pozostałej trójki. Samiczki poniżej 300 g należą do drobnych szczurów, więc z Perfecta będą Ci wychodzić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: Tofcia »

A mnie taka wielka woliera się średnio podoba Serio ::) Na przykład takie na olx niektóre są zwyczajnie brzydkie ;)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Dziewczyny dobrze ci radzą - jeśli uważasz XLkę za zbyt wielką to kompletnie bez sensu byłoby wymieniać ją na klatkę większą lub o podobnej wielkości (Perfect).
I tak jak już zostało napisane, klatki ze zdrowego zwierzaka a klatki Ferplasta to zupełnie różne światy, te pierwsze mają być w miarę solidne i tanie (bo co prawda pręty i kuweta są solidniejsze niż w klatkach Pyko, ale tak czy siak idealnie dopasowane nie są), a te drugie dobre jakościowo, malowane i drogie. Więc jeśli chcesz coś MNIEJSZEGO jak sama twierdzisz niż XL to albo Frodo, albo któraś ze zdrowego zwierzaka. Albo po prostu zostań w końcu przy tej co masz, bo klatki idealne nie istnieją i zawsze jest tak, że lepsze jest to, co ma ktoś inny.
Wyszukiwarka nie gryzie
xxgabrysia
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 16, 2015 11:26 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: xxgabrysia »

Hej wszystkim :) Na początku maja straciłam szczurcię Lusię. Mam jeszcze klatkę w której mieszkała i myślę nad zakupem 2 szczurków (samiczek) ale chyba dopiero we wakacje. Chciałabym kupić dla nich nową klatkę.
Co myślicie o tych?
- http://www.tukan24.pl/inter-zoo-klatka- ... astic.html czytałam że fajna, ale ma małe drzwiczki więc nwm..
- http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... ura/339572 ta mi się bardzo podoba, jest przepiękna, ale trochę przekracza mój budżet bo chciałabym wydać nie więcej niż 250 zł
Ewentualnie możecie polecić coś innego? Zależy mi na plastikowych podeścikach bo drewniane to straszny kłopot albo żeby można było łatwo wstawić te z ferplasta (http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... yzoni.html) lub własnej roboty
Z góry dziękuję i przepraszam jeśli coś jest źle lub nie ten temat ;)
xxgabrysia
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 16, 2015 11:26 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: xxgabrysia »

I dodam jeszcze że mogłaby by być jakaś porządna, może firmówka ;)
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Etche »

polecam
http://www.zooplus.de/shop/nager_kleint ... 80cm/94815

Kupilem teraz taka po przewalutowaniu wyszlo 410zl plus 85zł (mozna kupic taniej, wzialem po prostu lepsza jakosciowo siatke) za osiatkowanie
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: cane »

Witam
Muszę kupić klatkę [dla 2 samiczek]... znalazłam 2 powiedzmy interesujące mnie aukcje, ale nie umiem się zdecydować ??? .

Pierwsza - niby fajna, bogato wyposażona, ale... wydaje mi się, że ma paskudnie małe drzwi [zwłaszcza te górne!]. Po za tym po co mi takie super-wypas rzeczy, skoro kołowrotek od razu wywalę, a miseczki i tak błyskiem trzeba będzie wymienić na ceramiczne [z moich doświadczeń - moje poprzednie szczurzyny plastik jadły na śniadanie >:D ]
http://allegro.pl/klatka-szynszyl-kosza ... 98759.html

Druga klatka - ma wygodniejsze, większe drzwiczki... No i półeczki, reszta wyposażenia do wymiany ;). Nie ma zabezpieczenia dna klatki [do którego tak po prawdzie wcale nie jestem przekonana w 100% ::) ].
http://allegro.pl/klatka-70x40x80-wiewi ... 45019.html

Co byście wybrali na moim miejscu?
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: olgapsiara »

Zdecydowanie tą drugą ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam, szukam.... i nie jestem nadal zdecydowana ::)

Post autor: Etche »

yss pisze: I ja mając takie małe żuki nie wzięłabym perfecta, który ma duże odstępy. Poza tym mogłabym chcieć się doszczurzyć maluchami i co wtedy :)
No ale wiesz, ze mozna osiatkowac klatke? 60zł, 2godziny roboty i problem znika:)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

Brzydkie to jest i niewygodne :) mam świnkówkę siatkowaną jako zapasową i strasznie jej nie lubię z powodu siatki.
Ale co kto lubi, oczywiście.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Megi_82 »

Można osiatkować, ale prawdę mówiąc raz, że to brzydkie, a dwa, uniemożliwia przetarcie prętów szmatką czy szybkie podanie leków na łyżeczce przez pręty.
Zaleta jest taka, że jest pełna dowolność i wygoda meblowania, ale gdybym teraz szukała klatki, wolałabym nie bawić się już w siatkowanie.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: olgapsiara »

http://m.zdrowyzwierzak.pl/product-pol- ... ieska.html ktoś ma ? Ktoś poleca ?
( Byłaby to następczyni XL O0 )
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: cane »

Olga dla mnie ta klatka wygląda całkiem sensownie - ma duże wejście z przodu [w porównaniu z większością modeli dostępnych na rynku], również duże wejście od góry [=łatwiejszy dostęp do sprzątania pięterek/wymiany hamaków itp.]. Z bajerów widziałam na allegro tą klatkę z "zabezpieczeniem" przeciw obgryzaniu kuwety [metalowy "płotek", a nie podest na całe dno]...
Dla mnie fajna sprawa, muszę sobie koniecznie takie zabezpieczenie zamówić [żeby mi dziewczyny nowej kuwety nie zeżarły >:D ].
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”