[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Mageda »

Spróbuj jej podać na łyżeczce - wodę z cukrem - to powinno wzmocnić ją.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: turybiusz »

tu znajdziesz dokladny opis, jak opiekowac się szczurkiem w tak ciężkim stanie:
http://szczury.org/showthread.php?pid=82833

Zamiast zwykłego cukru, lepiej podawać glukozę, mozna kupić w aptece.
...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: krwiopij »

albo w spozywczym... ponizej 4zl powinna kosztowac... jesli szczurek nie bedzie chcial jesc, mozna podawac mu roztwor glukozy podskornie... ale jesli nie wiadomo nawet, jak go leczyc, lepiej go uspic, niz na sile podtrzymyac przy zyciu i wydluzac cierpienia...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: ESTI »

[quote="krwiopijka"]ale jesli nie wiadomo nawet, jak go leczyc, lepiej go uspic, niz na sile podtrzymyac przy zyciu i wydluzac cierpienia...[/quote]
Czemu takie rady... skoro tyle specjalistow w Warszawie... :|
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: krwiopij »

a szczur byl u takiego specjalisty? wiadomo cos w ogole? nic nie wiadomo... jest leczona nie wiadomo jak i nie wiadomo na co... krew szczura mozna spokojnie przepadac - tylko potrzebny jest sprzet... albo trzeba mala zabrac do porzadnej lecznicy, albo pozwolic jej odejsc... leczenie na chybil trafil to druga w kolejnosci najgorsza decyzja...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: ESTI »

a szczur byl u takiego specjalisty? wiadomo cos w ogole? nic nie wiadomo.
Na razie nic nie wiadomo, wiec wtrzymajmy sie z radami o uspieniu.
Poczekajmy az sie zaintreresowany odezwie dobrze?
Obrazek
Kakało
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 8:19 pm

Sorx, ale nie by?o mnie w domu i nie mog?am odpisa?...

Post autor: Kakało »

Z Rumbo jest jush o wiele lepiej, jje normalnie. Dostała łącznie 8 zastrzyków :/ Nadal się trochę zatacza, możliwe , że to przez upadek z mojego biórka (chciała wejść na klatkę, która stoi obok i zleciała w szparę pomiędzy biórkiem a klatką :ops: ) ale możliwe, że da się temu zapobiec, żeby się tak nie walała. Weterynarz powiedział, że to są prawdobodobnie powikłania (ta cała choroba, pasQdna, pasQdna choroba) są po tych pasożytach, które miała wcześniej. U tego weta byłam pierwszy raz nawet nie wiem jak ma na imię, ale bardzo miły i zna się na szczurach. To jest gdzieś w wawce nie wiem dokładnie gdzie. Przez ostatnie dwa dni była tam moja mama bo mnie nie było w domu. Ogólnie jest jush lepiej dostałam dla niej jakąś tabletkę i strzykawkę z jakimś lekiem i mam jej to dawać przez następne dni. Zobaczymy co będzie dalej. ;)
Hakuna maTaTa jak cudownie to brzmi ;-)
Hakuna maTaTa to nie byle bzik!!!
Kakało
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 8:19 pm

Odesz?a

Post autor: Kakało »

No więc, było polepszenie, a dziś wstałam z rańca i kiedy zobaczyłam Rumbo myślałam, że zemdleje. Leżała nieruchomo i tylko oddychała. Wzięłam ją szybko na ręce była wprost lodowata :( w pokoju była normalna tem. musiała się wychłodzić przez tą CHLORELLNĄ chorobę :/ Zaczęłam ją ogrzewać, ale to na nic. Potem musiałam wyjść z domu, kiedy wróciłam szczurka leżała sztywna w klatce była sina i nie oddychała. Odeszła...
Hakuna maTaTa jak cudownie to brzmi ;-)
Hakuna maTaTa to nie byle bzik!!!
taodmisia
Posty: 100
Rejestracja: śr maja 10, 2006 7:52 pm
Lokalizacja: Szczecin

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: taodmisia »

Jak tak to czytam o tym zataczaniu się i o tych wszystkich objawach to wiem, ze moj szczurek ma to samo...i podejrzewam ze odejdzie tak jak te wasze predzej czy pozniej... :sciana2:
Ze mną : Astma i Ospa
Za mną [*] : Grypa, Angina, Porfiria, Mogiła, Kiła
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: ESTI »

taodmisia, kurcze, a leczysz szczura w ogole?
Takie stwierdzenia sa mocno zatrwazajace...
Obrazek
taodmisia
Posty: 100
Rejestracja: śr maja 10, 2006 7:52 pm
Lokalizacja: Szczecin

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: taodmisia »

Tak ale szczurek dostał to co te co wyzej opisane, cos zółtego i jasno fioletowego, to było jakies 2 godziny temu i wydaje mi sie ze z nią troszke lepiej ale i tak słabo...lecze ją i jutro znowu mam przyjsc, ale ja nie wiem co z nią bedzie...a dopiero co wzielam drugiego szczurka, mialam sie cieszyc nimi na raz a teraz musze sie opiekowac jednym a drugim tez jakos musze sie zając zeby sie nie nudził...
Ze mną : Astma i Ospa
Za mną [*] : Grypa, Angina, Porfiria, Mogiła, Kiła
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: ESTI »

No niestety biorac zwierze, trzeba sie przygotowac na to, ze bedzie chorowal...
Jesli leczenie zaczelas od dzisiaj to dopiero poczatek - nawet nie wiem jakie leki dostal, wiec trudno mi powiedziec czy jest prawidlowe. Jednak przy schorzeniach neurologicznych kuracja musi trwac minimum tydzien, kilka zastrzykow nie wystarczy.
Obrazek
taodmisia
Posty: 100
Rejestracja: śr maja 10, 2006 7:52 pm
Lokalizacja: Szczecin

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: taodmisia »

Wiem ze trzeba sie na to przygotować...ja tez nie wiem jakie to były leki...szurek lezy i oddycha...moze da rade...tak ją kocham...
Ze mną : Astma i Ospa
Za mną [*] : Grypa, Angina, Porfiria, Mogiła, Kiła
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: limba »

Mam nadzieje ze podkarmiasz szczurke. Trzeba jej podawac rozrzedzone, wysokokaloryczne jedzonko. Zaopatrz sie w Nutri Drink w aptece najlepeij czekoladowy i/lub waniliowy. Nie wolno dopuscic do odwodnienia sie organizmu. Jesli szczurka nie bedzie chciala jesc to trzeba powolutku podawac jej strzykawka (bez igly) do pycha. Duzo cieplych szmatek, jesli poczujesz ze jej temperatura spada wlej ciepla wode do butelki i poloz kolo niej zeby sie grzala.
Nie ma co biadolic tylko trzeba walczyc i sie nie poddawac, i miec dobre mysli. To jest paskudna choroba ale nie wolno sie poddawac.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
_Jamaica
Posty: 63
Rejestracja: sob mar 19, 2005 2:07 pm

Zapalenie mózgu

Post autor: _Jamaica »

Tydzień temu ze szczurą zaczeło dziac się cos nie tak.Jakos tak dziwnie chodziła, myslałam, że ma coś z łapką po niefortunnym wyskoku z klatki.
Poszłam do weta, do naszej małej miejscowosci. Pani wet powiedziała, że nie należy sie niczym przejmowac,i ze to lekkie nadwyrezenie łapki.Wieczorem tusia juz nie chodziła, łepek przekrzywiony.
Na nastepny dzień poszukałąm na forum dobrego weta i pojechałam do opola do kliniki Dziedziak&Iwaszkiewicz, tam odrazu zdjagnozowano zapalenie mózgu.
Mała dostała 2 zastrzyki, a do domu tabletki i płyn w strzykawce który mam podawac do pyszczka.
Myslałam ze nie przezyje nocy,zaczeła tracic temperature, musiałam ją dogrzewac.na całe szczescie wciąz miała apetyt.
Dzis mija 5 dzień jej leczenia. Hm łepek przekrzywiony, a kręgosłup wciąz wygięty.Jednak małą dużo je, i jest o wiele weselsza. Straciła ok 1/3 swojej poprzedniej wagi, ale mam nadzieje ze z tego wyjdzie.Bo jest poprawa,nieznaczna ale jest.
trzymajcie za nas kciuki:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”