Wszoły

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Wszoły

Post autor: kinia87 »

jak puder to peweni insectin, trzeba powtarzac sypniecie raz na tydzien (przez 3 tygodnie). Po jednym tygodniu obawiam sie, ze moze nie pomoc i wszoly wroca...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
z0uza
Posty: 63
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 1:23 pm

Re: Wszoły

Post autor: z0uza »

Minął już ponad miesiąc, od kiedy moje Szatany zostały natarte Fiprexem (tak, tak, jest mocno związany z fipronilem) i... wszoły nie wróciły :) wszystkie gnidy zniknęły, na ogonach brak śladu jakichkolwiek form dorosłych wszołów, drapią się umiarkowanie, jak to szczury, skutków ubocznych brak - efekty są bardzo zadowalające :) Patrząc na inne posty o wszołach myślę sobie, że Fiprex być może jest skuteczniejszy (raz spsikane ogony i po sprawie ;)), ale z drugiej strony - potrzebny jest jeszcze weterynarz, który umie odpowiednio dawkować ten - jakby nie patrzeć - dość niebezpieczny środek.
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Wszoły

Post autor: kinia87 »

kazdy przedawkowany bedzie niebezpieczny ;)
Ja tez pochwalam frontline (bazuje na tym samym co fiprex) zadzialalo jedno wymizianie ogonow, wszoly wytepilo efektywnie. Teraz mam malucha z sps, ktory niestety przywlokl ze soba niespodzianke wszolowa i u niego tez zastosowano frontline.
Jesli ktos sie boi o dawkowanie, to mniej wiecej wyglada to tak (mowie o frontline w sprayu):
na 2 wieksze szczurzyce (ponad 500g) zastosowano dwukrotne psikniecia na rece i wtarcie w szczura
na 2 mniejsze (ok. 220-250 g) zastosowano jedno psikniecie na rece i wtarcie.
Na malucha niespelna 5 tygodniowego (ok. 50g) wet odmierzyl frontline strzykawka, naprawde minimalna ilosc, ledwo co, skropil i wtarl ta mini ilosc na grzbiecie (glownie karczek i tyl, ale mazniete przez caly grzbiet).
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Wszoły

Post autor: emi2410 »

No i niestety cholerstwo wróciło. :-\ Pójdę za Twoją radą kinia i poprosimy o trzy dawki.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Wszoły

Post autor: kinia87 »

emi, mowisz o insectinie? to tak, raz na tydzien przez 3 tyg. trzeba..
Frontline dziala jednorazowo zazwyczaj.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Wszoły

Post autor: emi2410 »

Tak, zapytam czy to insectin im podawał. Wydaje mi się, że to było właśnie to. A frontline jest bezpieczne? Nie zaszkodzi szczurkom?
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Wszoły

Post autor: kinia87 »

duzo ludzi mowi, ze to niebezpieczne, nie wiem czemu, bo nie ma podparcia. Studentka weterynarii z naszego forum stosuje frontline i tez mowila, ze to takie krazace niepotwierdzone opowiesci. To, ze nie mozna stosowac go u krolikow, nie znaczy, ze nie u szczurow.
Ja frontline stosowalam u calego mojego stada (byly w nim maluchy po 3mce, i starsze - rok i ponad rok). I nic sie nie stalo. Wczoraj odwszolawialam malucha miesiecznego i tez ma sie swietnie :) wiec jesli wet potrafi odmierzyc dawke dla szczurka to bez obaw.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Wszoły

Post autor: emi2410 »

Dzięki za pomoc. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Wszoły

Post autor: emi2410 »

Dostałam insectin do domu, jutro zaczynamy akcję tępienia robali. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
sabaxd
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 1:22 pm
Numer GG: 38966931

Re: Wszoły

Post autor: sabaxd »

witam! trzy dni temu dostałam nowego szczurka, lecz niestety okazało się, że ma wszołu ;/ Mój drugi szczurek, którego dostałam wcześniej też miał wszoły i wykurzyłam je szamponem dla kotów. Boję się, że teraz on nie zadziała, ponieważ szczurek ma ich bardzo duż. Przed wczoraj wykąpałam go 4 razy, a Wczoraj jeszcze raz i ma ich mniej. Jak myślicie czy musze iść do weta? Czy mogę go kąpać, aż wykurze to świństwo??
halkatla15
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 9:53 pm
Numer GG: 208969
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wszoły

Post autor: halkatla15 »

tak częste kąpanie może im zaszkodzić i przy tej ilości może nie pomóc, ale jeśli poprzednio Ci się udało to może i tym razem też. Dbaj tylko by go nie przewiało i by nie zachorował, myślę, że dopiero jeśli to nie odniesie sukcesu będziesz musiała się wybrać
'un mundo lleno de allegría' ;)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Wszoły

Post autor: emi2410 »

Leć do weta, da Ci specjalny preparat. Częste kąpiele mogą bardzo szkodzić, a szampon dla kotów to również nie za dobre rozwiązanie.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
sabaxd
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 1:22 pm
Numer GG: 38966931

Re: Wszoły

Post autor: sabaxd »

Dzięki za odpowiedź;D jutro jeszcze raz ją wykąpie, a jak nie pomoże to lece do weta ;D
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Wszoły

Post autor: emi2410 »

Nie pomoże, a może zaszkodzić. ::) Idź do weta i już nie kąp.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
sabaxd
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 1:22 pm
Numer GG: 38966931

Re: Wszoły

Post autor: sabaxd »

Dzisiaj patrzyłam na jej siersć i ma ich o wiele, wiele mniej, i jak przeczesze jej włosy to niektóre wypadają więc chyba już jej znikają ;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”