RE: czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

Ja bym dalej kontynuowala antybiotyk. U mnie Fres przy zapaleniu mozgu dostawala antybiotyk prawie 3 tyg. (bactrim) Do tego przez, jesli dobrze pamietam, 4 dostawala steryd. (raz w tygodniu). Przy poprawie, zwiekszana byla ilosc dni pomiedzy kolejnymi dawkami.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: Karen »

nasz maluch przy zapaleniu mózgu dostawał jeszcze Combivit, no i oczywiście antybiotyk (Borgal), steryd (Dexafort-czy jak to się pisze) no i kroplóweczkę coby opanować odwodnienie. Antybiotyk w sumie podawany był około 2 tygodni i 3 razy co 10 dni steryd. Kroplówka i Combivit były podawane razem ze sterydem. Trzymamy kciuki za małą ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: IVA »

Ponieważ od początku jestem zainteresowana Twoja szczurcia, więc mimo,. że są tutaj juz wypowiedzi dołacze się.
Jak moje przedmówczynie uważam, że powinnas nadal podawac antybiotyk i nie rezygnowac z niego jeszcze dośc długo. Jeśli jedną z opcji jest zapalenie mózgu to antybiotyk musi byc podawany a 3 tygodnie to minimum
Ponieważ tak na prawde to wet nie stwierdził co dolega małej, podawanie sterydu równiez moze byc przydatne, gdyz np. przy wylewie jest jedną z podstaw leczenia. Co do "bomby witaminowej" to mam mieszane uczucia, ale jesli mała jest badal bardzo słaba to może się przydać.
A to co dostała, zeby zeszła opuchlizna, to pewnie furosemid. Jednorazowo nie zaszkodzi, przy dłuzszym, codziennym podawaniu konieczne jest uzupełnianie elektrolitów i minerałów, zwłaszcza potasu. W przypadku Twojej małej na dzień dzisiajszy nie wchodzi to w grę.
Czochranko dla małej, niech nadal walczy
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

witam!!
mala przestala dzis jesc wiec znow miala sniadanie ze strzykawka:(
wczoraj wieczorem zjadla duza,pozna kolacje a dzis nawet nie chciala spojrzec na ulubiony serek.
znow trudniej jej chodzic ale nie jest tak zle jak bylo. udaje jej sie nawet wgramolic na wyzsza poleczke w klatce. ale brakuje jej ruchom dawnej gracji ;)
troszke jej tez zaczelo brudzic lewe oczko i nosek.
dzis o 4 tej idze do doktora wiec napisze zaraz jak wrocimy.
dzieki za rady!!

zrobilam notatki dla veta!!!

milego dnia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

I jak mala sie czuje?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: merch »

Trochę pozno tutaj zajrzałam , ale
1. spróbowałabym poszukać szczurzych hodowli w UK i napisać do nich maila ( zwłaszcza tych w miarę okolicznych ) że poszukujesz szczurzego weta.
2. A ile lat ma Twoja szczurka?
3. Szczurcie są śliczne i takie duże.....
4 Bardzo trudno jest diagnozować zaburzenia równowagi i osłabienie siły miesniowej , infekcje płuc ponoć na skutek niedotlenienia i osłabienia tez może powodować zaburzenia równowagi, jeślii nie byłoby zmian w płucach to do różnicowania zostaje wylew i zaplenie mózgu w obu podstawą leczenia jest steryd i przy zapaleniu mózgu antybiotyk.

Steryd zalecany jest również w zapaleniu płuc zgadzam sie z obiekcjami weta Ivy co do sterydu i też mam do sterydów stosunek ambiwalentny , jednak u szczurów czesto zapalenie płuc przebiega z masywnymi zmianami obrzękowymi w sródmiazszu i zdaje się ,ze jest to jedyny sposób aby te zmiany jakoś zachamować i zapobiec niewydolności oddechowej, takze steryd tak czy innaczej wydaje się koniecznością przy ciężkim stanie szczura - coś na zasadzie wóz albo przewóz .

W przypadku zaplenia płuc o etiologi Mycoplasma , jak podaje rat guide sterydy zmniejszaja ilość drobnoustrojów , chyba ,że coś źle zrozumiałam.

Trzymam kciuki za duzą małą
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

hej!
przedewszystkim przyjela nas inna doktor bo ta ktora ja zaczela leczyc przyjmowala  porod.
mimo ze przekazala nowej doktor instrukcje co podac malej vet nie zgodzila sie podac sterydu 10 dniowego bo to moze spowodowac u szczurka wylew, wrzody itd. kazala nam przychodzic co 3 dni po kolejny zastrzyk. nie dala nam tez antybiotyku w zastrzykach ale kazala jej podawac do jedzenia.
wiem ze na forum obowiazuje kultura jezyka wiec nie napisze co ja o tym mysle.....!!!! wrrrr!

mala po sterydach lepiej. bardziej towarzyska i ma apetyt.

co natomiast jest dziwne to to ze mimo iz po wczesniejszym sterydzie jadla jak szalona to ogolnie stracila na wadze(?) albo wagi maja takie jak i ekspertow!!!!!!

zla wiadomosc jest taka ze toffee nie chce nawet spojrzec na jedzenie z antybiotykiem wiec jutro od rana dzwonie do veta i zadam zastrzykow do domu jak wczesniej. ona nawet nie zauwaza jak jej robie zastrzyk a ja jestem pewna ze dostala wlasciwa dawke.


ta nowa vet postawial tez wstepna diagnoze : tzn powiedzial ze toffee musi miec jakis ucisk na mozg.
GENIUSZ!!!!! przeciez od samego poczatku mowilam im ze to cos  z  glowka.
to oni powinni mi placic za te wizyty!!!!!!!!!

pozdrawiamyhej !
co do szczurzych hodowli w londynie to dzieki za rade ale probowalam kiedys nawiazac w organizacja kontakt zeby kupic szczurki niestety nr tel nie dzialaja, na emaile nikt nigdy nie odpisal ale przypuszczam ze konto do wplacania darowizn dziala na 100%

to forum jest najwieksza pomoca jaka kiedykolwiek otrzymalam!!!!!

dziekuje wszystkim!!!

i prosze nadal trzymac kciuki za toffee'kahej MERCH
mala ma teraz prawie 10 miesiecy.
a szczurki moje nie naleza do najmnieszych hehehe ale maja duuuuuzo
ruchu wiec kondycji im nie brakuje hehehe!!!!!
pozdrawiamy!!!!!


// Posty polaczone.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2007 1:21 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

Jak teraz przeczytalam to naszla mnie taka mysl i zaczelam sie zastanawiac ktore ze sterydow bardziej obciazaja watrobe. Czy te dzialajace dluzej, czy te co dzialaja krocej a podaje sie czesciej.
Musze sie wypytac we wtorek.
Brawo za wstepna diagnoze po takim czasie leczenia :/ Probowalas podac antybiotyk np w serku waniliowym?
Ciesze sie bardzo ze malej lepiej. Kciuki nadal trzymane :) U mnie Fres mimo pierwszego sterydu i dopajania, odwodnila sie i schudla.
Przy drugim zapaleniu zywiac sie glownie Nutri Drinkiem wrecz przytyla.
Jestes pewna ze schudla? Trzeba obserwowac, jesli mala nadal bedzie chudla to moze tfutfu odpukac swiadczyc ze cos rozwija sie w srodku.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: IVA »

Nareszcie jakieś informacje, bo za każdym razem to az boje się pytać :?
Co do sterydu, to prawdę mówic mój wet jeśli juz musi podać to też woli dać z tych krótkoterminowych. Chba tylko u jednego lub dwóch dostałam sterdy działający dłużej niż 3 dni a najlepiej jak najwyżej 24 godzinny. I nie chcodzi wcale o pieniądze, mam do niego zaufanie. Pobieżnie już pisałam dlaczego sterydy podaje w sytuacjach, które na prawdę są konieczne - w kazdym razie wydębnic od niego steryd to też problem, jeśli uważa, że nie ma takiej potrzeby. Oczywiście, gdyby się uprzeć to poda, ale jak mówiłam mam do niego zaufanie.
Co do antybiotyków, to zalezy jakie masz do podania - większość nieźle się miesza z jakims przysmakiem - warunek - tego jedzenia nie moze być zbyt dużo, w końcu chodzi o to by ogon dostał cała dawke na raz a nie po troszeczku. Moze trzeba spróbować z czym jej smakuje (to tylko moje domniemania). Nie wiem jak z Toffee, ale czasem gdy zachodzi koniecznośc bardzo długiego leczenia to lepiej przejść na leki dopyszczne.
I jak Limba polecam Nutri Drink - mój Szaruś tez na nim przytył, mimo, ze choróbska bardzo go wycieńczały. Do ostatnich swoich chwil ładnie wyglądał a tez od pewnego momentu był praktycznie na samym nutri.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: merch »

co do szczura brytyjskiego ja pisałam male do hodowców to od razu mi odpowiadali ale bezposrednio do hodowców 9 zresztą szczurów rasowych) co do podawani aleków sprawdź nutellę i tuńczyka- gorzej jak ci dala bez zapasu bo jak zmarnujesz wszytko to kicha- czasem mozna też dopyszczni epodać na siłe bierzesz mala strzykaweczkę bez igły , rozpuszczasz w małej ilości wody - ja zazwyczaj wrzucam tabletkę do strzykawki rozgniatam tłokiem i nabieram wody z miodem i potem za siekacze w kilku porcjach po ,każdej pomasować gardzoiołko zeby przełkneła- z niektórymi lekami nie przechodzi są tak gorzkie że woli wypluć , ale z większościa idzie.

co do biseptolu ( bactrimu) to jest chemioterapeutyk - wydawany wyłacznie na recepte


co do sterydów - ponieważ ja podaje sama to też wole te krócej działajace - moge dostosować ilość i czestość podawania do stanu szczura, jednak jeśli stan jest dośc stabilny wymaga podawania sterydu stale wole ten dłużej działajacy .
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

witam ponownie!!!
vet dala mi kolejna serie zastrzykow do domu wiec mala toffee dostaje wlasciwa dawke!!!!
vet kazal nam przyjsc po kolejna dawke sterydu wczoraj ale nie poszlam. nie poszlam poniewaz mala smiga nadal jak nakrecona myszka.
nie widze wiec potrzeby dawania kolejnej dawki. przynajmniej nie teraz.

mala ma wieksza kontrole nad lapkami i nawet udaje jej sie trzymac jedzonko. wczesniej miala problem z polykaniem tzn jedzonko wypadalo jej z buzi. rzucala sie na wszysko i widac bylo ze jest glodna jak wilk ale i tak nie mogla wepchnac jescia wystaczajaco daleko by jej poknac. teraz polyka prawie normalnie.

ona uwielbia zielony groszek i pekalo mi serducho jak mala go lapala a on jej nadal w calosci wypadal z buzi wiec..... prosze sie nie smiac obralam jej groszek ze skurki, cala miseczke i dodalam troche wody,ugniotlam i udalo jej sie zjesc!!!
a jak sie cieszyla!!!hehehe!!!

mam pytanie:
Czy jak wasze szczurki dostawaly setryd to tez mialy WYTRZESZCZA z oczu??
czy to normalne?
smiesznie to wyglada :)

generalnie mala lepiej!!!
dziekihej Magda18!
mam nadzieje ze ogonek lepiej!!
sluchaj ja nigdy nie slyszalam zeby ktos dawal szczurkowi zastrzyk w pachwine?
to przeciez boli 10x mocniej niz w kark!!!
zastrzyk szczurkowi podaje sie w kark. lapiesz skorke w dwa palce i podnosisz lekko do gory by stworzyc tzw namiocik na zastrzyk i wtedy sie wkuwasz.
powiedz to vetowi.
pozdrawaimy i powodzenia!!!!
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: merch »

Myśle ,że wytrzeszcz to nie od sterydu , zresztą szczurki wybałuszaja oczy przy róznych okazjach takze bym sie nie przejmowała. Ja juz obierałam kukurydze ,także rozumiem ciebie doskonale, nie pomyslałam tylko ,ze można rozgnieść :). Cieszę się ,ze mala ma sie zdecydownie lepiej , antybiotyk jednak trzeba utrzymać dłuzej i w ogóle obserwowac; choroby związane z zaburzeniami neurologicznymi lubią nawracać- dobrze jest na taką okoliczność mieć i steryd i antybiotyk w domu jakby nawrociło ( tfu tfu ) w środku nocy czy niedziele.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

Hmm zaden z moich szczurow u ktorych byl stosowany steryd nie mial wytrzeszczu oczek, a przynajmniej nie pamietam nic takiego.
Czy to sie nadal utrzymuje?
Moze to jakas konsekwencja choroby.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

hej!
mala dzis ma juz malo silki wiec jutro idzie do doktora po kolejny steryd.
nadal je i nie ma zadnych wyciekow z oczkow ale znow rusza sie nieporadnie.
co do tego wytrzeszcza to ma go na maxa na drugi dzien po zastrzyku.
i pozniej sie zmniejsza.
pozdrawiam

zdrowie ogonow!!!
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

witam wszystkich!
toffee nadal chora!
caly czas na antybiotykach i sterydach.traci wage. a jak steryd przestaje dzialac to slabiutka sie robi i traci apetyt. ja juz nie wiem co robic.
bez sterydu jest slaba jak listek :(((((((

na sterydzie jest prawie jak kiedys. boje sie ze lekarz odmowi podawania jej sterydu.
jak wasze ogony mialy zapalenie mozgu to skad wiedzieliscie ze jest poprawa. i ile byly na lekach?
pozdrawiamy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”