Moje kochane badziestwo - kocia szajka: Brad i Kocurra :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: pin3ska »

Telimenka pisze: higiena jaka odstawia jeden z zadziorkow jest powalajaca...
Ja bym sie tak nie wygiela...
Telimenka, nigdy nie mow nigdy :P

Tak w ogole to wazylam je znowu i oczywiscie znowu przytyły, a kolejny chłop ( Stefan) dobił do wagi 400g ;D Przytyły od 5 do 19g, wiec zle nie jest :) Nie bede tu wstawiac szczegolow, bo nie chce mi sie tak co kilka dni :)

Jakby ktos chcial gotową tabelke w Excelu do zapisywania ogonowej wagi to służę :) Bo sobie wlasnie taka pięknie odpicowałam ;D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: Telimenka »

A ja wlasnie tez bym musiala jakos powazyc moje gnojstwo :)
Ale z takimi dzikusami to idz pan w pyry.. :-\
Hhehe a coz to za tabelka?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: pin3ska »

Telimenka pisze: Hhehe a coz to za tabelka?
Taką sobie zrobiłam coby zapanowac nad badziestwową waga i miec wszystkich delikwentow w jednym miejscu :)

Telimenka przy wazeniu bardzo przydaje sie plastikowy transporterek, ja kupilam to pod nazwą Fauna Box - jest nieduzy, szczur nie za bardzo moze sie wiercic i widzisz kiedy odczytac wage, bo jest przezroczycty i widac kiedy szczurek na chwilke przestanie sie ruszac :)

Ta wielkosc chyba najlepsza , choc ja nieststy kupilam mniejszy troche:
http://www.krakvet.pl/savic-fauna-plast ... 10211.html
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: Telimenka »

Hmmm ja moge klade na deche do krojenia :D.
A mialam takie cos ale oddalam z szczurem na tymczas co byl.
W kazdym razie jakos se z decha poradze
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: pin3ska »

Telimenka pisze:Hmmm ja moge klade na deche do krojenia :D.
Ja przy mojej ilosci szczurow bez upychania kazdego w transporterku spedzalabym kazdorazowo na wazeniu jakies 10 godzin, bo badziestwo strasznie jest zywotne... i za nic nie chce na miejscu usiedziec - nawet w transporterku sie wierci niemiłosiernie i musze poczekac na chwile bezruchu zeby odczytac wynik :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: Anka. »

Mmmm, ile zdjęć!
Imiona mają powalające, i te kolorki :)

I u mnie ważenie to nie jest to, co szczury lubią najbardziej 8)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: pin3ska »

Moje 2 babeczki wlasnie maja pierwszą rujke :D Przynajmniej do tej pory nic nie zauwazylam :P Nie bardzo wiedzialam o co chodzi, jak czytalam o trzesieniu uszkami, ale teraz wlasnie wlozylam reke do klatki i poglaskalam obie i myslalam , ze sie ze smiechu popłacze ;D ;D ;D Normalnie uszka im chodzą jakby obie odleciec chciały :P :P :P

Moje królewny stają się kobietami :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: Babli »

:) I proszę bardzo. Moja wczoraj też rujkę miała :P Śmiesznie wyglądała ;) I co teraz? Utrzymasz dzieci na smyczy..? Bo co jak Ci zwieją ;D
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: pin3ska »

Spoko, spoko, baby juz w innym pomieszczeniu :) Mamcia czuwa :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: pin3ska »

Edytowac juz nie moge, wiec jakby co to polączyc :)

Czytalam sobie rozne tematy i nagle uderzyło mnie, ze ta dodatkowa ranka, ktorą zauwazylam na drugi dzien po szyciu u Grubego to nie byla taka zwykła ranka. To była martwica . W dokladnie tym miejscu wet dal mu wtedy jakis zastrzyk. Dopiero teraz na to wpadłam...

Nieststy Gruby sie cały czas tam drapie i cały czas ma tam strupka. Nie wiem czy jakis kolnierz mu zrobic, czy co... Jak na razie przemywam mu to rywanolem i smaruje salcoserylem.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: Telimenka »

Jest tez taki lek chitopan ktory przyspiesza gojenie ran i lagodzi swedzenie ;D
To tak z dobrego serca.
Ucaluj Grubego :-* :-*
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: pin3ska »

Telimenka, dzieki za rade, bardzo sie przyda.

Jako ze Placek tez mial kiedys zastrzyk postanowilam go poogladac i tez ma małą martwice, na szczescie w miejscu ktorego nie moze drapac. Wiec jak teraz wzielam sie za niego to bedzie mu sie ladnie goiło. Mam przynajmniej taką nadzieję. Ślepak głupi nie zauwazylam wczesniej, bo cale bylo pod futerkiem schowane. Dopiero dzis tak jakos sie schylil, ze dojrzalam cos podejrzanego. :(
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: strup »

pin3ska Na następny raz jak Twoje szczury, czy inne zwierzęta, od razu po zastrzykach rozmasowuj miejsce wkucia. ;)
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: pin3ska »

Dzis przyjechal do mnie z Wrocławia Bobek. Bobek to agouti self. Naprawde sliczny i slodki. Niestety po pierwszych ogledzinach zauwazylam krostki na ogonku. Pomyslalam, ze moze swierzb, ale mialam nadzieje, ze to moze cos innego....

No i wlasnie przed chwilą sprawa sie rypła. Posiedzialam kolo Bobka, poobserwowałam. Duzo sie drapal, choc wczesniej na pierwszy rzut oka nie zauwazylam tego. Wczoraj zauwazylam u niego krostki na ogonku pokryte takim jakby żółtym łupiezem. Dzis przyjrzalam sie jeszcze baaaardzo dokladnie uszkom. Jestem 100% pewna, ze kawaler ma swierzb. Na uszku na razie sa ze 2 krostki, ale jedna wyglada identycznie jak na uszkach zaswierzbionych szczurkow, ktorych zdjecia znalazlam na forum. Cholerny pech :( Trzymam chlopa w lazience, bo tylko tam moge go odizolowac i to chyba jedyne miejsce ktore naprawde mozna zdezynfekowac... Ciekawe ile wet zaspiewa za leczenie jednego szczura i profilaktyczne zakroplenie 13 nastepnych :P Dobrze, ze to tak blisko wypłaty :D Nie orientuje sie ktos jaki jest koszt zakroplenia jednego szczura lekiem przeciw swierzbowi, bo zakladam, ze zastrzyk dostanie najwyzej ten chory...?

Czy od tego, ze szczur byl w pokoju z innymi szczurami przez ok. godzine, w odległosci ok. 1,5 metra od najblizszych sasiadow moze spowodowac zarazenie sie zdrowych szczurow?
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Moje kochane badziestwo :D

Post autor: Telimenka »

W ten sposob sie nie zarazą :) . Ehh a to bidulek, bedzie musial dostawac zastrzyki z ivermectyny.
Na razie o laczeniu radze zapomniec, w ogole co to za szczur? Bo ja juz nic nie wiem. To dla Ciebie czy komus przetrzymujesz?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”