My little girls

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

I mamy wagę małych słoneczek:
Tuti-260g
fruti-225g

podobno maja 12 tygodni,wiec taka waga jest...ok?

Tuti cały czas leży albo siedzi ,nie chciała nawet dropsa jogurtowego,ale biorąc pod uwagę ze wygoniła Piotra z domku wypychając jego palca zębami to chyba sie zaczyna ::) widzimisię ciężarnej szczurki
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: My little girls

Post autor: zalbi »

Ja się na wagach samiczek nie znam ale wydaje m się, że jak na samiczki to chyba dużo. Ja mam samych chłopów =P


Nie wiem dlaczego, ale czuję się tak, jakby to jakaś moja szczura miała rodzić...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: My little girls

Post autor: Nina »

Obstawiałabym nawet, że Tuti może być starsza, albo faktycznie jest w ciąży. Po wadze.
Fruti jak najbardziej w normie jak na jej wiek ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: My little girls

Post autor: Dorotka96 »

Rhenata, jedna z Twoich szczurzastych panienek to Fruti? Jedna z moich to Frutka ;) . Bardzo podobnie!
Możemy założyc Cukierkowy Klub, zgadzam się! :D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: My little girls

Post autor: Piromanka »

Dziewczynki przepiękne! Ale musiały przeżyć piekło u tego świra co rozmnaża...
Dobrze, że są w nowym , dobrym domu. Gdyby się okazało, że urodzi to dobrze że u Ciebie a nie w poprzednim "domu"...
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

Nie wiem dlaczego, ale czuję się tak, jakby to jakaś moja szczura miała rodzić...
Zalbi,masz silne instynkty opiekuńcze ;D i ciesze sie ze sie tak czujesz,bo będziesz mnie bardziej wspierać wtedy :D

Nina,no niestety sa w tym samym wieku, wiec obstawiamy ciąże.Tuti sie robi okrąglutka w oczach.
Uspokoiłaś mnie co do wagi ,to dobrze ze w sam raz. A gdyby spojrzeć na przyrost wagi Tuti, to bylibyśmy wstanie ocenić w którym dniu,tygodniu ciąży jest ,gdyby tak porównać do siostry? Chyba nie ale pytam,na wszelki.

Dorotka96No to cukierkowy klub,słodkich kruszynek w polewie zakładamy O0

Piromanka mam nadzieje ze szybko zapomną tamto miejsce. A u nas beda mialy jak najlepiej,rozpieszczam i rozpieszczam paskudki. Na razie sprawdzam co znika najbardziej i muszę powiedzieć ze pomidor bez skory w warzywach jest faworytem,zaraz zrobię gerberka 8)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: My little girls

Post autor: Nina »

Rhenata pisze:Uspokoiłaś mnie co do wagi ,to dobrze ze w sam raz. A gdyby spojrzeć na przyrost wagi Tuti, to bylibyśmy wstanie ocenić w którym dniu,tygodniu ciąży jest ,gdyby tak porównać do siostry? Chyba nie ale pytam,na wszelki.
Wiesz, z tą wagą w ciąży różnie bywa. Jedne szczurzyce przybierają stopniowo a inne 'wysadza' 3 dni przed porodem. Nie ma reguły.
Porównywanie wagi obu też nie jest dobrym pomysłem. Mam u siebie 4 siostry i między nimi dochodzi nawet do 50g różnicy w masie!
Tak przykładowo. Szczurzy brzuch dzień przed porodem: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cbe ... 297e8.html
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: My little girls

Post autor: Ivcia »

Cudne masz szczurki ;) Myślę, że przy Tobie będą się czuły jak w raju i zapomną w mgnieniu oka o poprzednim właścicielu. Trzymam kciuki, żeby ciąża Tuti przebiegała prawidłowo.
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

Tak tez myślałam ze nie ma co porównywać, śliczny brzusio Nina ile klusek z niego wyszło? ;)

Ivcia ,dzięki za dobre słówko,każdy kciuk sie przyda ;D

Właśnie wsypałam cat's best do kuwety i po raz pierwszy maja styczność z czymś takim,chodzą jak po węgielkach,próbują podgryzać i ogólnie zdziwione są. ::) Stwierdziłam ze nie muszę kupować następnej klatki żeby je rozdzielić, ta jest ogromna nawet jak mam tylko jedna część rozłożona,wiec włożę druga półkę i będą dwa oddzielne piétra,sprytna bestia jestem O0
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: My little girls

Post autor: Nina »

Dziewięć klusek ;) A samiczka malutka była, 200g dzień przed porodem.

Półka dla ciężarnej to kiepski pomysł. Może jej przyjść do głowy zrobienie gniazda na górze...

No i oczywiście trzymamy kciuki za dziewczynki i kluski ewentualne ;)
Dobrze, że tak daleko mieszkacie, nie będzie kusić bo siamy to wyjątkowe śliczne szczurki :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

Na pietrze będzie siostra a na parterze Tuti, jedna polka jest i jak założę drugą to będzie cale piętro oddzielone. Wiéc nie ma obaw.Ewentualnie zrobię cale piętro nowe z pleksy.
Dobrze, że tak daleko mieszkacie, nie będzie kusić bo siamy to wyjątkowe śliczne szczurki :)
Oj, i tu cię muszę powiadomić ze za parę miesięcy jedziemy chyba samochodem do polski na urlop,wiec mogę sie skusić i przemycę przez granice >:D Oczywiście żartuje....hmm a może nie? 8)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: My little girls

Post autor: Nina »

Za pare miesięcy to już będą duże, będziecie je wszystkie wielbić i nie oddacie :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

Ano racja,wezmę je wszystkie dla siebie i nie dam nikomu! Ale raczej nie dam rady wszystkich :(zwłaszcza chłopaki,raczej znajdę im domki kochające, tu maja deficyt na szczurki 8) A nie chciałabym ich pozbawiać męskości ,miejsca na dwie klaty nie mam :-\ A może Tuti mi zrobi przysługę i urodzi dwie dziewczynki,nie będzie sie wygłupiać i nie trzaśnie mi 13-stki ;D
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

Tak wiec panienki maja sie bardzo dobrze,szczególnie Fruti zaczyna przełamywać lody ,Tuti jest nadal zestresowana i nie chce sie zapoznawać.Zauważyłam wczoraj późno w nocy jak one na siebie skaczą i na sile czyszczą i iskają futerko drugiej to wygląda jakby sie lekko biły przez chwile i ta pokonana musi sie dać wyiskać a po chwilce jest na odwrót. Poza tym Frutka podchodzi do rak jak sa w klatce i probuje podgryźć,wzięła niewiele smakołyków z reki. Wygląda na to ze sie dziewczyna oswoi i wyjdzie na szczury ;) Tuti postanowiłam nie dręczyć i oswajać ja w klatce z moja osoba i ręką czasami głaskającą ja po łebku i podsuwając coś dobrego(czego i tak nie chce wziasc:( ) Myślę ze tak będzie lepiej dla maluchów i dla niej. Zapewne jak sie urodzą to będę wróg nr 1 ale jak już podrosną to bez wyrzutów sumienia spacyfikuje paskudké >:D
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: My little girls

Post autor: Dorotka96 »

To bardzo fajnie, że się iskają!
Moje dziewczyny, tzn. Odinka i Frutka dłuuuuuugo, dłuuuugo, nie mogły sie polubić. W końcu mała Frucia zdominowała dużą Odi...
Pozdrowionka dla Twoich kobitek, szczegółnie od mojej Frutki dla Twojej Frutki :D .
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”