Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: Cyklotymia »

merch pisze:cyklo zwracaja uwage , ale mam jakies przemozne wrazenie , ze takie albo w bardzo podobnym stylu juz widzialam , zwlaszcza te lampy czaszki i ptakoczlowieki. wzorowalas sie na kims czy tak nie swiadomie?
Raczej nieświadomie. Nie inspirowałam się żadną inną pracą, np rysowałam "ptakoczłowieka" po zajęciach z historii medycyny, gdzie była mowa o lekarzach dżumy, którzy ubierali ptasie maski (do dzioba wpychali zioła). Człowieka-lampę chciałam narysować po tym, jak moja młodsza kuzynka bawiła się latarką, przystawiając ją do potylicy - otwierała buzię i dziwiła się, czemu jej nie świeci :D A człowiek z tym pustym spojrzeniem powstał po tym, jak na kacu spojrzałam w lustro. Zaszyte usta dość często rysuję, ale to dość powszechne - David Firth czy Dholl również często robią to swoim postaciom i tutaj mogła być to inspiracja ich twórczością.

Jedyna praca, gdzie się na kimś wzorowałam (a dokładniej - skopiowałam), to jedna z prac Beksińskiego, chciałam się nauczyć posługiwać nowym tabletem, a że nie miałam akurat weny twórczej, to machnęłam kopię, oczywiście wrzucając to potem w dział "fan art" i zaznaczając, że to nie jest moja praca :)

Tak swoją drogą - macie jakieś sposoby na art block? :( Bo mi kompletnie nic nie udało się od dość dawna narysować. Same bazgroły po zeszytach, ćwiczenie anatomii, ale nic konkretnego, żadna większa praca, którą by można nazwać całością, a nie tylko próbką... :(
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: Landrynka »

Cyklotymia pisze:rysowałam "ptakoczłowieka" po zajęciach z historii medycyny, gdzie była mowa o lekarzach dżumy, którzy ubierali ptasie maski (do dzioba wpychali zioła).
od razu mi się z tym skojarzyło :D
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: UprzejmaCegła »

Obrazek

Moja pierwsza praca z tabletem ;D
wybaczcie, że takie małe, ale musiałam to wyciąć, gdyż nie miałam pomysłu i narysowałam oko ;D
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: Sheeruun »

Ła, widze że ci dobrze idzie! U mnie to wyglądało fatalnie na poczatku..xD
Szkoda że mój Pentagramik już ledwo zipie - nie potrafi nawet zrobić prostej linii, tworzy z niej jakieś śmieszne szlaczki.. :P

Bym sie swoimi shitami pochwalil, ale wstyd ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: yss »

całkiem przyzwoicie.
ale jak się rysuje taką nerwową kreską, taką jak przędza, to rysunkowi dobrze robi pewne ujednolicenie.
u ciebie jest cień osobno, cień na białku osobno, rzęsy osobno, cień po okiem osobno.....
nie bardzo osobno ale jednak.
cień pod okiem i z lewej starannie omija rzęsy - jakim cudem? przecież dolna powieka też rzuca cień.

lekki przeplot cienkich kresek "po całości", łączący ze sobą plamy, i przestrzenne potraktowanie dolnej powieki sprawiłoby, że rysunek byłby mniej amatorski O0
ten się nie myli, kto nic nie robi
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: Cyklotymia »

Fajnie! :D Ciężko się przesiąść z traditionala na digital tabletem... A jaki masz sprzęt? Mi się tak marzy cintiq, ale chyba bym w totka wygrać musiała... Muszę się póki co zadowalać Bamboo Wacomowym :D
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: UprzejmaCegła »

No ja wiem, że to wygląda jak wygląda i z siebie dumna nie jestem, ALE... ja się jeszcze nauczę ;D

Z tą grą światła i cienia to rzeczywiście źle to wygląda, może dlatego, że z wyobraźni.
Eee tam, jak się nauczę to pokażę na co mnie stać, ALE nie jeden raz ;D
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: UprzejmaCegła »

Edycjo wróć...

Bo ja wiem czy ciężko, jakoś tam się człowiek "przerzuca", może na początku jest trudniej, ale to kwestia przyzwyczajenia. Zobaczymy jak to będzie ze mną :P

Mam Titana P 2003 firmy Pentagram. Fajny, przyjemnie się na nim pracuje, tylko jest troszkę mały (305x229 mm). Tak mi się wydaje zresztą :)
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: UprzejmaCegła »

Znalazłam fajniuchny tutorial i zmajstrowałam coś takiego :)
A i wybaczcie czarne linie dookoła... jest późno, a mi się tego czyścić nie chce, zmęczona jestem :)

Obrazek

Dzięki mocy forumowego Bóstwa - yss, pokazałam na co mnie stać, ale dopiero pierwszy raz ;D
Może nie jest to idealne, ale wiadomo co to jest, prawda?
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: Rhenata »

dobre
zmieniłabym tło , kontrast byłby ciekawszy ;D
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: UprzejmaCegła »

Spokojnie, spokojnie, to jeszcze niedokończone, jutro będę się uczyć "koloryzacji", więc wszystko na dobrej drodze ;D
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: Rhenata »

zwracam honor:D muahahah
a tak na serio to fajna rzecz
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: yss »

za mało połysków. :)
jabłuszko powinno bardziej odbijać, jak już jest takie szkliste..... :D
ogonek leży płasko na jabłku - tak miało być?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: UprzejmaCegła »

Cicho ;D ja się dopiero uczę ;D

Faktem jest to, że z tym światłem miałam mały problem, a o ogonku już nie wspomnę, lecz wszystko można poprawić/naprawić ;D


Chciałabym już teraz wszystko umieć, ale nie mogę... echh... ;D
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Obrazy, rysunki, rzeżby, grafika

Post autor: Rhenata »

ogonek ogonkiem,jak to z ogonkami..leżą czasami płasko czasami fikają..no co ty yss ::) nie wiesz?....
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”