SZczur dziwne zachowanie

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Paul_Julian »

Hm, mam nadzieję, że to nie był zastrzyk jednorazowy, bo wydaje mi sie , ze nawet przy lekkim zapaleniu mózgu powinno sie robić całą kurację ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Stolat
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 6:07 pm

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Stolat »

Mam nowy problem, dzisiaj bylem znow na zastrzyk i w miejscu zastrzyku (szyja prawa strona) sie zrobiła czarna plama o wymiarach jakieś 1,5cm na 0,5cm i się drapie tam. Co mam zrobić?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Nakasha »

To pewnie martwica - możesz przemywać to miejsce sodą. Poza tym nie musisz niczego robić, strup sam odpadnie jak pojawi się pod spodem blizna.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Stolat
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 6:07 pm

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Stolat »

Czyli nic poważnego? A i jeszcze jedno, czy jak sie czasem drapie to nic? Ma też kolegę w klatce i czy on sie nie zarazi tym?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: klimejszyn »

napewno go swędzi, więc się drapie. drugi szczur martwicą się nie zarazi.
szkoda tylko, że wet nie pomyślał o rozcieńczeniu leku przed zrobieniem zastrzyku.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Stolat
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 6:07 pm

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Stolat »

Nie wiem może i rozcieńczył, po pierwszym zastrzyku tego nie było.
Stolat
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 6:07 pm

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Stolat »

Ale ogólnie po tych zastrzykach ciur troszku ożył, nie że od razu cud czy coś ale myślę że jest poprawa . Ogonek dalej chodzi niepewnie ale przynajmniej chodzi ;] i to do przodu xDD
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Paul_Julian »

Podawaj Lakcid, jesli dostał antybiotyk. Poszukaj na forum. Również poczytaj o martwicach. Martwice mozna smarować alantanem, ale niekoniecznie. Trzeba tylko uwazać , żeby strupek się nie zdrapał, bo pod tym jest głęboka ranka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Stolat
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 6:07 pm

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Stolat »

Rozdrapał sobie troszku i pod spodem ma czerwone :-\ co począć? ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie mozesz posmarować rywanolem, zeby odkazić.
Jesli jest rozdrapane, to nie smaruj żadną mascią . Strupek będzie swedzieć , niestety i moze się drapać. Jak zejdzie strup, to pod spodem będzie łyse i raczej nie urosną tam włoski.
Wielu wetów nie rozciencza leku, nastepnym razem popros o rozcienczenie, bo "poprzednio zrobiła sie martwica" .

Najlepiej, zeby teraz nie było w klatce żwirku , tylko same reczniczki, żeby nie zakazić tej ranki pod martwicą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Stolat
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 6:07 pm

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Stolat »

A mam takie pytanko offtopowe. Czy jak wziąłem jednego dnia szczura do weta i "oddalem" do klatki z martwica to czy drugi szczur może stracić do mnie zaufanie? Bo teraz jest strasznie osowiały itp. wcześniej mnie lizał, podgryzal, dlubał mi w nosie xD a teraz nie chce do mnie wychodzić, wręcz się mnie boi(ale nie gryzie) .

Boję się że stracę ich obu...
Stolat
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 6:07 pm

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Stolat »

W ogóle Bombel jest strasznie osowiały, od 2-3 dni siedzi cały czas w jednym miejscu czasem wyjdzie coś zjeść, jak go zabieram na wybieg to nie biega jak zawsze tylko chowa sie w swój kąt i potrafi tak siedzieć godzinę. Precla nie wypuszczam prubowałem ale strasznie wariował, raz spadł z łóżka i go musiałem pod nim szukać i łapać.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Paul_Julian »

Musisz obserwować teraz tego "zdrowego" . Napisz , który jest ktory :) Jeszce muszą się oswoić , mozę sie boi , ze go wyciągniesz i potem kilka dni będzie poza klatką ? Na pewno nie ma wpływu to, ze zobaczył kumpla z czymś "be" na futerku. Szczurki nie myślą takimi kategoriami , oba wiedza że im krzwdy nie zrobisz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Stolat
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 6:07 pm

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Stolat »

Jeśli to nikomu nie przeszkadza to mam kolejne offtopowe pytanie. Co zrobić jak zdrowy szczur męczy tego chorego? Bombel(zdrowy) jest prawie 2 razy wiekszy od Precelka(chory) i np, jak daje szczurkom jeść do miski precel ledwie pare ziarenek weźmie do domku a Bombel wyje wszystko, prubowałem podtykać Preclowi pod nos jedzenie ale wtedy też Bombuś podchodzi i mu zabiera. Szczurki czasem jednak śpią w jednym domku ale zazwyczaj to Precel dzierży domek a Bombel siedzi w hamaku albo gdzieś lata. Pić to raczej mają oboje. Pozatym Precuś sie troche boi dominującego Bombla, nie biją się do krwi ale często się potykają i piszczy głównie Precel. Co robić?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SZczur dziwne zachowanie

Post autor: Paul_Julian »

Spróbuj karmić obydwa osobno. Albo zdrowego na wybieg, a wtedy chorego do klatki z miseczką jedzonka.
To, ze drugi piszczy, to niekoniecznie oznaka strachu. U mnie najstarsza samiczka piszczała od zawwsze, tak już ma :)
Mozesz też spróbowac tego zdrowego przewracac na plecki jak bije chorutka , i tak tzrymać przez jakies np. 10 sekund. Pokazujesz mu wtedy, ze nie wolno, i że Ty tu rzadzisz.

Daj chlopakom dwa poidełka i dwie miseczki. Mozesz im dawac oprócz suchej karmy kaszkę dla dzieci w osobnych miskach. W to mozna wetzrec np. marchewke. Wtedy kazdy zajmnie sie swoim.
BYć moze Precel je w nocy.
I zrób im 2 domki , zeby kazdy miał cieplutki kącik.

A jak zdrowie chorutka?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”