Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: mini »

Kurczę. dlaczego mi nigdy nie udaje się uchwycić tak ryjeczków? Uwielbiam takie fotki :D
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: unipaks »

Eh, te mamy... :)
http://imageshack.us/photo/my-images/847/dsc01316t.jpg/ nie omieszkamy sprawdzić, czy może zostało jeszcze coś pysznego od spodu... :D
http://imageshack.us/photo/my-images/847/dsc01316t.jpg/ sądząc po rozrzuconych w górę łapkach i rozszerzonych paluszkach, szczurkowi bardzo smakuje :)
U nas taką gimnastykę podejmuje przy łyżeczce pulchna Finlandia :D
Wygłaszcz smrodki i niech im się nie przytrafiają żadne przykre incydenty! Buziaczki :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: zyberka »

A propos incydentów... chłopaki przedwczoraj znów zaczęły się "kotłować", bardzo szybko przerwaliśmy ich szarpaninę na krześle, co nie było łatwe gdyż tworzyli zwartą kulę ::) Tak po prostu zaczęli się tłuc na całego ??? ale bez brzydkich ugryzień.

Bazyl znów zaczyna się puszyć kiedy jest w pobliżu Bobka. Stara się go ignorować ale ten mały głupek go wiecznie zaczepia :-\ Już sama się zaczynam irytować tymi jego złośliwościami. W ramach bonusu zarobiłam wczoraj od Bobka dziaba w palec wskazujący ;] Był za klatką- tam zawsze udaje bohatera. Jak ją odsunęłam chojraczenie się skończyło ;]


Marzę o szczurzym alfie, który by zapanował nad tą hołotą.
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: zyberka »

Pierwszy raz w życiu poczułam, że los mi sprzyja :P Ogólnie cierpię chwilowo na niedobór klatek i funduszy, a mimo to od wczoraj jestem właścicielem tej oto klatki Obrazek zabranej spod... kontenera na śmieci ::)
W pierwszej chwili myślałam, że mama robi sobie ze mnie jaja. Wróciła z kościoła meldując że na osiedlu ktoś wyrzucił klatkę. Godzinę później maszerowałam tamtędy z TŻtem i rzeczywiście- stoi ;D no to zaczęły się podchody i intensywne myślenie jak ją zwinąć :D
Pierwszy pomysł - pójdziemy jak się ściemni. "Nie, do wieczora może jej już dawno nie być "
Drugi pomysł - pójdziemy z kościoła to ją wezmę, co takiego. "Chyba zgłupiałeś!!! Przecież tędy po mszy wraca cała 'pielgrzymka' ludzi"

Wróciliśmy do domu, posiedzieliśmy 15min po czym M. wsiadł w samochód i wrócił z klatką :D Nie pojechałam z nim, bo powiedziałam że się wstydzę zabierać klatki spod kontenera. No bo się wstydzę i już :P

Dziś ją wyszorowałam pożądnie domestosem, wcale nie jest zniszczona, dodatkowo w środku były dwie paczki trocin, sianko, trochę karmy, poidełko i ledwo napoczęty Pervivet :) Głupio tak się cieszyć, bo może ktoś się załamał po stracie przyjaciela ale zaoszczędziłam 20zł dzięki czyjejś wspaniałomyślności (zawsze mógł ją wrzucić DO kontenera :P )



Czuje, że mój umysł nieco się skrzywił, pewnie do końca życia będę się rozglądać na osiedlu,
a nuż ktoś wyrzuci wolierę ;D ;D ;D
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: mini »

Się zawsze przyda, a że stan dobry to i warto było kombinować jak by tu ją podebrać :D
Fajne jest to, że ludzie nie wyrzucają takich rzeczy prosto do kontenera, tylko stawiają obok. Ja też tak robię.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: alken »

ale fajnie :)
ja też zawsze zostawiam niepotrzebne (ale dobre) rzeczy obok śmietnika
z resztą zdarza się nieraz upolowac całkiem fajne meble na wyposażenie mieszkania studenckiego ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: ol. »

ale historia :D

pręty się świecą bardziej niż mojej kupionej przed miesiącem !
a któż to będzie w niej mieszkał, co ? 8)


i wrócę jeszcze do zdjęcia Bazyla http://imageshack.us/photo/my-images/847/dsc01316t.jpg/ - czyżby ługi bugi :D
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: unipaks »

Moja mama to pewnie by mi sama tę klatkę po kościółku przyniosła, a nas wszystkich wysłałaby na poszukiwanie ewentualnego szczurka (króliczka), który mógł tam wcześniej być, tylko "może go dzieci wypuściły" albo co... :D
Fajny, szczęśliwy traf - oby więcej takich w podobnym stylu! ;) :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: dolby_surround »

Ja tego nie rozumiem. Nie wiem gdzie Wy mieszkacie, żeby takie przydatne rzeczy na śmietniku znaleźć. Albo zwierzęta.. U mnie są zawsze zwykłe... śmieci. Mój ojciec opowiadał mi też o znalezionych przez niego zabytkowych aparatach fotograficznych, maszynach do pisania z czasów wojny, maszynach do szycia sprzed wojny. Ja chyba nie mam tyle szczęścia, żeby mi się trafiło coś fajnego. Albo za szybko uciekam od smrodku ;)
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: zyberka »

ol. pisze:a któż to będzie w niej mieszkał, co ? 8)
Szczur, jeśli znów zobaczę jakąś bójkę :D . To będzie ich karna klatka- zamknę gnojka na tyle minut ile ma miesięcy :D

Tak naprawdę to myślałam, że warto mieć zawsze jakąś chorobówkę w zanadrzu i zamierzałam przydzielić jej tę funkcję. Ale nie wiem czy wytrzymam widok pustej klatki, się będzie marnować przez większość czasu, a tak nie można ;D gdyby się osiatkowało to byłoby super lokum dla jakiegoś nowego mysza. Ale tym razem już nie z hodowli

...Bo chciałabym uratować trochę myszek przed wężem. Na mysim forum to nie działa tak jak u nas :( , tam z reguły tego nikt nie robi, twierdzą, że nie ma sensu odbierać karmówek. Poza tym średnia wieku wynosi tam 13lat, co samo w sobie często jest przeszkodą do podjęcia jakiś działań.

uni. moja mama zareagowała trochę inaczej i z opóźnieniem, bo dopiero na drugi dzień jak zobaczyła wyszorowaną klatkę :D Wpadłam wczoraj do kuchni a ona z pokoju pokazywała mi na migi (żeby ojciec nie skumał), że może króliczka sobie weźmiemy skoro już jest klatka :D myślałam, że padnę ;D Ta klatka jest oczywiście za mała dla królika ale nie tłumaczyłam jej tego, bo jakoś nie lubie jej zwracać uwagi kiedy się myli, dopóki nie ma potrzeby to staram się jej nie poprawiać.
Ale chyba widok pustej klatki też jej przeszkadza ;D
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: valhalla »

zyberka pisze: Czuje, że mój umysł nieco się skrzywił, pewnie do końca życia będę się rozglądać na osiedlu,
a nuż ktoś wyrzuci wolierę ;D ;D ;D
Haha ;D Nie wiem, czy aż takie szczęście się zdarza ;)

Dobra historia z tą klatką, trzymam kciuki za nowych lokatorów... jeżeli będą nowi. Bo jako "karny jeżyk" mam nadzieję będzie używana jak najmniej ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: zyberka »

Moje Bazylątko znów jest chore :'(

Już nie wiem co robić żeby go uchronić przed tym. Cały czas unikałam nie tylko przeciągów ale i w ogóle otwierania okna
w pokoju. I wystarczył nagły skok temp. w domu żeby znów się męczył. Pewnego dnia tak się zrobiło zimno na dworze,
że mieszkanie ochłodziło się o 6st. Na szczurach odbiło się to momentalnie. Nawet Bobkowi zaczął świszczeć nosek :o ale wystarczyły 3 mega dawki witamin, żeby mu zupełnie minęło. Naiwnie próbowałam pomóc Bazylowi w ten sam sposób ale jak zwykle skończyło się fiaskiem i podaję mu doksycyklinę :-[

Więcej czasu jest chory niż zdrowy,
chyba do końca życia będzie co rusz brał jakieś leki :(
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: unipaks »

oj... :( Niech się szybciutko wyleczy i bryka bez żadnych zdrowotnych kłopotów; ucałuj Bazylowy nosek i pogłaszcz po łebku :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: zyberka »

Dziękujemy bardzo unipaks, biedny nosek już ucałowany.

W mieszkaniu znów mamy temp. 27st , a mimo to Bazyl leży przykryty ręczniczkiem, pod który sam się wgramolił. Widać, że chce szybciutko wyzdrowieć i wie co robić. Chciałabym bardzo mu pomóc ale nie mogę chyba nic poza faszerowaniem go lekami :-[
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duży smrodek i mniejszy smrodzik

Post autor: Kluska123 »

Ucaluj chorowitka w pyzszczek :-* Swietnych masz chlopcow, wlasnie przegladnelam caly Twoj watek :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”