[Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o rady.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: klauduska »

L. pisze:Z tego co wiem na chwilę obecną jedyne co można zrobić to napisać skargę do allegro.
A osoba, która kupowała szczura może wystawić negatywny komentarz i zgłosić, że zakup jest niezgodny z ogłoszeniem.
Jeśli jest więcej "wadliwych produktów" i są dowody allegro może zablokować konto allegrowicza.
zakup BYŁ zgodny z ogłoszeniem. kupili przecież szczura Emrald Moon, a nie EmerAld Moon. jest wiele przypadków celowego wprowadzania w błąd poprzez literówki, ale jest dzięki temu łatwo się sprzedającemu/oszustowi wytłumaczyć, bo to MY nie zauważyliśmy literówki.. pod tym względem to mu się nic nie udowodni. rodowód też może być "prawdziwy" należący do jego "hodowli".
często się teraz ludzie łapią na takie drobne niby, ale jednak znaczne błędy [niedawna afera ze str internetową podrobionego serwisu sprzedaży biletów na Euro2012, która miała flagę PL w odwrotnych kolorach]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: Paul_Julian »

Tylko, ze jest to działanie na szkodę hodowli. I jest to działanie celowe.
W tym przypadku można taką aukcję zglosić jako próbę oszustwa czy "piractwo". To jak z ciuchami, które zamiast Reebok, będą mięc naszywkę Rebook. Z tego co wiem, to w świetle prawa są to niby 2 rózne nazwy, ale z racji podobieństwa do istniejącej firmy można ich posądzić o kopiowanie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: klauduska »

okok. w tym sensie oczywiście, ale ja napisałam w sensie prawnym od str klienta a nie od str hodowcy/hodowli :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: Nakasha »

Jest ustawa dotycząca nieuczciwej konkurencji, ale ciężko będzie coś sądownie wyciągnąć. ::)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: Paul_Julian »

Sądownie to "za mała szkodliwośc społeczna" . Ale można napuścic Skarbówkę :D Oni chyba zawsze chętnie współpracują.
Tylko trzeba by miec jakieś dane :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: ania2832 »

Tak czy Tak, trzeba coś z tym zrobić.. ;/
Ni9e ma żadnego ale to żadnego kontaktu ? Nw, telefonu czy coś ? Sprawdź jeszcze raz, i poszperaj na Allegro, co jak co ale gdzieś powinno pisać od kogo się kupowało.. ???
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
Journey
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 10:01 pm

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: Journey »

Naprawdę wierzycie w tę bajeczkę????

::)

Proponuję powstrzymać się od komentarzy typu ''zróbmy coś z tym'' dopóki autorka wątku nie wstawi zdjęcia ''rodowodu'', ale to tylko moja mała sugestia ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
tantosle
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 07, 2011 7:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: tantosle »

nie wstawię zdjęcia rodowodu, puki nie dostanę nowego aparatu. czyli może za tydzień. skaner nie wiem kiedy będzie do odbioru.
ania2832 usunął konto na Allegro.

Paul_Julian moi rodzice by mnie wyśmiali chyba jakbym chciała tego faceta pozwać do sądu np. :) tolerują szczury pod swoim dachem, ale nie przepadają za nimi.

Journey nie mam pojęcia czemu sądzisz, że to 'bajeczka'.

dla mnie tak naprawdę sprawy już nie ma. Megan jest zdrowa, śliczna i słodziutka.
rodzice nie wydali na nią nie wiadomo ile ( prawdę mówiąc wiele szczurów w zoologach są w granicy 20zł).
mi tak naprawdę rodowód nie jest do niczego potrzebny, nie zamierzałam chodzić z moimi ogonami na wystawy itd.
Ze mną:
-Anabell(od 1.08.2009r.)
-Rema (od 09.2009r.)
-Megan (od 10/11.2010r.)
-Coco (od 28.03.2011r.)
za TM [*] : Isabell :(
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: greenfreak »

tantosle, propos rodowodu - on jest raczej właśnie po to, aby znani byli przodkowie szczura i ich historia, niekoniecznie na wystawy, bo na wystawie można zaprezentować i zadbanego kundelka ;)
Awatar użytkownika
tantosle
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 07, 2011 7:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: tantosle »

Greenfreak wiem :) jednak moje wszystkie 3 dziewuszki są nie rasowe ( Ana- ze sklepu, Rema- uratowana od węża, Isa[*]- również sklep. prawdę mówiąc mam słabość do ratowania zwierząt z trudnych warunków :) i chyba to się nie zmieni :)
Ze mną:
-Anabell(od 1.08.2009r.)
-Rema (od 09.2009r.)
-Megan (od 10/11.2010r.)
-Coco (od 28.03.2011r.)
za TM [*] : Isabell :(
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: Niamey »

kupowanie zwierzaka w sklepie nie jest ratowaniem - płacąc komuś, sprawiasz, że nadal będzie rozmnażał i trzymał szczury w złych warunkach. Jeśli chcesz ratować, zaadoptuj :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: Cyklotymia »

Dziwne troszkę że nikt wcześniej nie zauważył tej "pseudohodowli", bo przecież mnóstwo dziewczyn przegląda co jakiś czas i gumtree i allegro w poszukiwaniu szczurów do oddania/sprzedania i wrzuca linki do ogłoszeń na forum.
Awatar użytkownika
tantosle
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 07, 2011 7:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: tantosle »

Cyklotomia to było ponad pół roku temu :)
Ze mną:
-Anabell(od 1.08.2009r.)
-Rema (od 09.2009r.)
-Megan (od 10/11.2010r.)
-Coco (od 28.03.2011r.)
za TM [*] : Isabell :(
Awatar użytkownika
tantosle
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 07, 2011 7:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: tantosle »

Niamey w tej chwili mam komplet łobuzów :) ( mam klatkę na 3 ogony).
jednak nie żałuję moich wcześniejszych wyborów, bo gdybym wtedy nie zdecydowała się na zoologa, to nie było by ze mną Any, mojej pupilki. :) to mój najsłodszy bąbelek i chyba najbardziej do mnie przywiązany i nie zamieniłabym jej za nic na świecie. :)
Ze mną:
-Anabell(od 1.08.2009r.)
-Rema (od 09.2009r.)
-Megan (od 10/11.2010r.)
-Coco (od 28.03.2011r.)
za TM [*] : Isabell :(
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Młode]Chciałabym rozmnożyć moje szczuraski, proszę o ra

Post autor: Cyklotymia »

tantosle pisze:Cyklotomia to było ponad pół roku temu :)
A ja na forum jestem od dwóch lat :) i często były tematy o różnych pseudohodowlach z allegro/ Ale nie każdy siedzi przecież na allegro 24h/d, może serio to jakoś przeszło niezauważone, poczekamy na zdjęcie/skan.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”