Iglaste stadko

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Iglaste stadko

Post autor: Iguta87 »

Z Białą jest bardzo źle, okazało się że ma krzywy zgryz, zęby rosną jej bardzo szybko i uciskają jakieś zakończenia nerwowe. Zrobiliśmy zabieg, ząbki skorygowano, ale Białcia nie potrafi się pozbierać.
Dostaje leki przeciwzapalne i jakąś pastę bo jest też opcja że to jakiś pasożyt mózgu- nie potrafi utrzymać równowagi, zatacza się i jest bardzo słaba.
Nie mam już siły się zastanawiać "a co jeśli.."

Zgredek ledwie zagoił się po operacji usuwania ropni a już ma kolejnego guza, tym razem na brzuchu. A w między czasie miał też ropień na nodze.
Tyle już wycierpiał, co się dzieje że ciągle mu to wraca, jak to powstrzymać, co mam zrobić?!

Nie mogę się zmobilizować żeby wystawić ogłoszenie dziewczynkom od pyli, są wspaniałe, moja Delicja i Lukrecja i ich dwie siostry- nie mogę nadać im imion, Lukrecji nadałam i już jej nie oddam. Nie daję już rady.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iglaste stadko

Post autor: Kluska123 »

Ojoj :(

Trzymam kciuki za ogonki! :-*
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Iglaste stadko

Post autor: Milka-sensei »

ojej... trzymam kciuki za wyzdrowienie. Teraz i mój Yuki choruje. Zapalenie płucek ma - antybiotyki dostaje :( a jak tam kochany Bandziorek? Zostawiliście mu to imię, czy jednak zmieniliście? Tęskno mi do niego ;) podeślij kiedyś jakieś jego aktualne zdjęcie :)

pozdrawiam Milka :*
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Iglaste stadko

Post autor: Iguta87 »

Niestety Milka- Zgredek to właśnie Bandzior;/ nie chciałam mu zmieniać ale jakoś tak do niego przywarło.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Iglaste stadko

Post autor: Milka-sensei »

ojej... biedaczysko... nie wiedziałam, że to o niego chodzi :( trzymam kciuki za niego i za resztę Twojego stadka, aby szybciutko wyzdrowiały :)
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Iglaste stadko

Post autor: Iguta87 »

Zgredek nie żyje. Operacja przebiegła dobrze, wszystko wyglądało ok a kilka godzin później znalazłam go martwego. Nie umiem wyrazić co czuje, nie chce mi się żyć.

Stan Białej się nie poprawia, ma niedowłady łapek nie umie utrzymać równowagi, im bardziej staram się jej pomóc tym bardziej widzę zero rezultatów, wszystko na nic.

Jeżeli ona też odejdzie to ja będę następna, nie przeżyje tyle na raz.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Iglaste stadko

Post autor: Milka-sensei »

Zgredek ;( [*] moja kochana łysa i wymarzona dupeczka... biedaczysko... współczuje, mam tylko nadzieję, że nie cierpiał za dużo. na pewno przeżył je szczęśliwie - w końcu miał kochające stadko :) a Ty zrobiłaś dla niego wszystko co trzeba.

trzymaj się Igutko... a ja trzymam kciuki za Białą, aby zdrowiała :*
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iglaste stadko

Post autor: Kluska123 »

Nie :(
Igutko tak mi przykro...
Trzymaj się słoneczko :-* :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iglaste stadko

Post autor: unipaks »

:( Bardzo Ci współczuję...
Mam nadzieję, że Biała wyjdzie z choroby, trzymaj się Iguta :-*
dla Zgredka[*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Iglaste stadko

Post autor: Iguta87 »

Kolejny weterynarz rozłożył ręce.. w tydzień po korekcji zęby znów urosły tak że do krwi rozharatały jej podniebienie. Kolejna korekcja, tym razem same końcówki i "na żywo" bo stan Białej nie pozwala na narkozę.
Czołga się zamiast chodzić, mam coraz większy problem z karmieniem jej przez strzykawkę- nie chce jeść już niczego.
Nie wiem już gdzie szukać pomocy i co jeszcze zrobić, nie mam już siły patrzeć jak się męczy ale nie umiem pomyśleć o tym żeby pomóc jej odejść.
Tak bardzo nie chcę żeby umarła
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iglaste stadko

Post autor: unipaks »

Kochana, tak mi przykro... Wiem, co przeżywasz. :(
Z tymi ząbkami to już jest tak, że wciąż odrastając będą ją ranić coraz mocniej- podniebienie, może też języczek; jeśli byłaby chociaż możliwość korygowania ich pod wziewką, to regularne zabiegi mogłyby szczurka ustrzec od bólu poranień, metacam pomógłby przetrzymać ból do czasu wygojenia się ran. Ale szczurek musi chcieć walczyć, jeść...
Jeśli odmawia przyjmowania pokarmu, może to oznaczać, że się poddaje i nie chce dalej cierpieć, zwłaszcza że jej stan ogólny, z uwagi na chorobę, jest bardzo poważny. :-\
To bardzo smutne, ale niestety, czasem kiedy leczenie nie pomaga, już tylko to możemy dla nich zrobić - zakończyć cierpienie pomagając zasnąć; to jest ogromnie bolesne, ale wierz mi - patrzenie na coraz większe cierpienia ukochanego zwierzątka jest jeszcze cięższe, podczas gdy ono pokazuje, że już nie daje rady więcej...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Iglaste stadko

Post autor: Iguta87 »

Biała nie żyje. Musiałam pomóc jej odejść, nie mogłam już na to patrzeć, ona już nie mogła dłużej. Mam zdjęcia na których jest malutka, robiłam je tak niedawno, a jej już nie ma. Chyba to ja umarła i jestem teraz w piekle.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iglaste stadko

Post autor: unipaks »

:( Ogromnie mi przykro, że nie można było Białej wyleczyć, każdy z nas tego pragnie i walczymy dopóki jest szansa
Dałaś jej spokojny sen, już jest poza cierpieniem, razem ze Zgredkiem; wierzę, że kiedyś się znów spotkacie...
[*] dobranoc, malutka
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iglaste stadko

Post autor: valhalla »

Iguta, czytam Twój temat i naprawdę nie wiem, co napisać... widzę jak przeżywasz każdą śmierć i jak bardzo kochasz swoje zwierzęta. Bardzo mi przykro, choć to brzmi banalnie... trzymaj się, dla reszty swoich zwierzaków.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Iglaste stadko

Post autor: Iguta87 »

Dzięki za miłe słowa i wsparcie- dalej nie umiem o tym rozmawiać, ale tutaj, z Wami czuję się rozumiana, wiem że nie pytacie tylko po to by poznać "drastyczne" szczegóły;/ tylko Wy naprawdę rozumiecie.

Nie umiem się zmusić żeby założyć Białej wątek w "odeszły". Codziennie o tym myślę ale nie umiem.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”