Bimbaskowo ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: Ogoniasta »

pyla pisze: i wierze, ze bedzie dobrze (bo nie moze byc inaczej:))
Musi być!!! Kciukamy z całych sił!! :-*
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: pyla »

Kreska wróciła do przytomnych :) Wprawdzie trochę to trwało, bo błysk w oku pojawił się przed 22, przed 2 chciała wstawać, ale nóżki miały inny plan, ale dziś rano dziarsko się podniosła i po nocy w transporterze została z radością przywitana (tj. obwąchana) przez Kropę i Fionę:)
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: ol. »

Dobrze, że Kreska doszła do siebie :) szkoda tylko że nie wróciła lżejsza o guza, przyznam Ci się, że nie rozumiem dlaczego poddając ją już narkozie wet nie przeprowadził zabiegu :-\ Bo przechodzić przez to wszystko po raz drugi w krótkim czasie (a jeśli lek nie zadziała, nie będzie wyjścia) to bardzo duże obciążenie dla organizmu szczurka :-[
Jeśli chciał spróbować czy zadziała antybiotyk, mógł go po prostu podać na kilka dni, histopatologii nie robi się szczurom przed zabiegami, robi się po - żeby wiedzieć co za paskudztwo gdyby miało wracać...

Dalej trzymam kciuki, ale nie czekajcie długo z zabiegiem u spradzonego weta w razie gdyby nie było efektów po antybiotyku, bo tylne nóżki to niebezpieczna okolica - dużo narządów do uciskania, drogi moczowe...
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: pyla »

ol.- wolalabym zeby od razu usunieto guza, ale wetka powiedziala ze guz jest b. duzy i siega zewn. drog rodnych. Do wczoraj guz sie nie powiekszyl, ale yez nie zmalal:( we wtorek bedzie wizyta i bedziemy rozmawiac. Do tego Kreska zostala pod opieka mojej siostry, nie wiem jak sie zachowuje wiec dodatkowy stres:( ttrzymajcie kcuki dalej i jesli sa jakies rady to poprosze:)
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: ol. »

Pylu, prawdę mówiąc, mimo, że bardzo byśmy tego chcieli, są niewielkie szanse, że guz po antybiotyku się zmniejszy..
Myślę, że powinnaś być przygotowana jednak na opcję operacji, a jeśli twór jest niebezpiecznie położony i duży to najlepiej żeby podjął się tego wet z doświadczeniem, i w miarę możliwości jednak z wziewką.
Czy wet coś więcej mówiła o prawdopodobnym charakterze tego guza, czy to gruczolak czy coś innego ? Gruczolaka bym cięła nie zastanawiając się, żeby nie urósł jeszcze większy, jeśli to coś niedookreślonego (bo usytuwanie nasuwa jeszcze inne podejrzenie, aczkolwiek wcale być nie musi) można jeszcze spróbować theranecron, ale też bardziej jako przygotowanie do zabiegu niż realne leczenie. Kiedy mają przyjść wyniki biopsji ?


Pyla, wierzę, że sobie z tym poradzicie, boście twarde kobiety :)
A dzisiaj - moc buziaków dla Kreski ode mnie i od Biesia :-*
Zaś chłopcom - sto lat, zdrowia i wszystkiego najlepszego z okazji roczku !
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: majulina »

Ja tez życze ZDRÓWKA szczxurkiewiczom:D bedzie dobrze, musi byc:D
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: pyla »

ol. poczekam do wtorku, wtedy bede podejmowac decyzje. Poki co staram sie myslec pozytywnie.
majulina- dzieki:)
z weselszych wiesci- wczoraj byly urodziny "mojej" pierwszej pietnastki a jutro urodziny drugiej:D jutro bedzie przyjecie;)
(i moze dluzszy post, bo poki co pisze z komorki)
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: pyla »

Zgodnie z przewidywaniem Kresce zalecona została wizyta we wro u dra Piaseckiego.
A z weselszych wieści: Fiona, Czarnuch i Złamasek skończyli roczek:) Są już dorosłymi szczurami;) Fiona ma tyle energii, co młody szczurek. Wszędzie jej pełno,wciąż posiada zdolność teleportacji - lewą ręką ściągam ją z szafki, ledwo się wyprostuję, a ona już po mojej prawej :D (co bywa irytujące, zwłaszcza podczas gotowania).
Złamasek ostatnio zrobił się strachliwy. Da się pogłaskać, ale wystarczy głośniejszy dźwięk i już go nie ma. Czarnuch mnie toleruje. dopóki daję jeść, jest ok ;)- niczego więcej ode mnie nie chce. Wobec Złamaska nie jest agresywny, dopóki ten go nie zaczepia. Na szczęście krew się już nie leje, zdarzają się piski i kopniaki, ale no cóż, to faceci ;)
Aha- Kreska dzięki (przez?) wizytom u tych "złych i obcych" doceniła mnie jako schronienie. Nie wyrywa się, włazi pod bluzę i na szyję. Jedyny "plus" tych wizyt :/
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: ol. »

O ja podła, toć chłopcom życząc o Fionce całkowicie zapomniałam :-\
Niech więc teraz będą najlepsze życzenia dla panny dzierlatki, niech pomyka tak zwinna i radosna w każde kolejne jej święto :-*

Za Kreskę kciuki trzymam zaciśnięte i czekam na dobre wieści :)
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: pyla »

Dotarliśmy wczoraj do dra Piaseckiego i... Kreska miała (tak- miała!) gruczolaka. Doktor popatrzył, błyskawicznie zdiagnozował po godzinie już miałam (nieco oszołomionego) szczurka bez ogromnej guli na brzuszku :D
Niestety Kropka też ma gruczolaka, ale jest duuużo mniejszy i w mniej kłopotliwym miejscu, więc załatwimy go po wypłacie ;)
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: ol. »

Świetnie, że Kreska już bez guza ! Wygłaskaj ją serdecznie ode mnie i stanowczo zakaż podobnej produkcji na przyszłość ;)
Kropce życzę równie bezproblemowego pozbycia się niechcianego tworu, jak siostra :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: unipaks »

Szybkiej i udanej rekonwalescencji życzę Kresce, i żeby słynne koronkowe szwy pana doktora pozostały na miejscu ile trzeba :) A Kropce, by twór nie ruszał ze wzrostem; najlepiej niech zniknie! :P ::)
Dla roczniaków życzenia wszystkiego najszczurszego, ja i dziewczyny ślemy buziaczki! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: Eve »

To już rok ? Matko kochana ale leci ten czas. Kreseczce szybkiego powrotu do pełnej sprawności a i Kropce buziaka ! :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: pyla »

Wciąż jestem w szoku, że tak szybko poszło z Kreską:) Niestety mój kaszel i katar trochę mi przeszkadzały w głaskaniu i tuleniu, ale teraz będę to nadrabiać ;)
Dziękujemy za życzenia :) Kropce wprawdzie guzek nie schodzi, ale też nie rośnie. Z obawą patrzę na resztę rozrabiaków, ale póki co nic się nie dzieje (tfu tfu przez lewe ramię)
(i ten bezcenny tekst "kolegi"- co za poświęcenia dla jednego szczura skoro mam ich aż pięć :-\ )

Teraz poczekamy na ściągnięcie szwów (Kreska jest b. grzeczna i nic nie tyka) i dalej do przodu ;) mam nową wizję wystroju klatki i zaraz się za to wezmę i zdjęcia jakieś cyknę :)

Jeszcze raz dzięki za pozytywną energię :*
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Bimbaskowo ;)

Post autor: pyla »

Kropka wspina się po pustej klatce Obrazek
Kropa z łupem ;D Obrazek
i wyżerka: Kreska Obrazek Fiona Obrazek
Kropka w "jadalni" Obrazek
chłopkai : co się dzieje? Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
(nie lubią pozować, dlatego tylko takie zdjęcia:( )
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”