[Wyposażenie] Jakie półki?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Pięterko

Post autor: Azi »

Ja moim położyłam dośc grubą szmatkę, ktorą niestety ściagały, ale i na to znalazłam sposob, poprzyszywałam zatrzaski do boków szmatki i zwyczajnie przypinam ją pomiędzy pręcikami. Dziewczyny na poczatku bardzo chciały ją zabierać do domku, ale teraz sie uspokoiły i szmatka po prostu sobie lezy, a one mogą chodzi po miękkim. Zrobiłam dwa komplety - na zmianę i przy każdym sprzataniu, ten zużyty piorę.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Pięterko

Post autor: Vella »

Kładłam chłopakom tekturę na drewnianych półeczkach. Wsiąkał w nią mocz, ale drewno było chronione. Dużo łatwiej jest nawet codziennie wymienić kawałek kartonu niż szorować drewnianą półkę. Zwłaszcza gdy nie jest lakierowana i łatwo nasiąka [fuj].
Równie dobrą ochroną może byc dla metalowych półeczek.

A szmatki, czy to bawełniane, frotte czy polarowe, swoją drogą. Zawsze się przydają :)



Genialne póleczki robię z ...parapetu z tworzywa sztucznego. Właściwa grubość i szerokość, ładny kolor i nawet zagięcie z jednej strony bardzo się przydaje - nie tak łatwo zrzucić domek czy coś innego z półki ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
luiza
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 30, 2006 6:39 pm
Kontakt:

Pięterko

Post autor: luiza »

To ja się podzielę swoją nowością, bo zamierzam pozmieniać w klatce. Półeczka i drabinka zrobiona z pleksji, ok. 0,4cm. Latwo się wyjmuje i myje. Oto ona , półka
Szemrane disco, pełza po chodnikach.
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Pięterko

Post autor: Dory »

O rany... jakie to śliczne :lol2: Mnie też by się coś takiego przydało, ale z moim talentem... khekhem... wolę nie próbować.

Zrobiłabyś niezły interes na takich półeczkach 8)
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Pięterko

Post autor: Vella »

luiza - ślicznie to jest zrobione.
Muszę więc przemyśleć sposób mocowania. Miało być na druciki, ale może pokombinuję z takimi zaczepami jak u Ciebie.



Ale schodków Canalie nie potrzebuje, między pólkami będzie plastikowa rura. Szeroka, nawet jak szczurcia podrośnie i utyje to nie ma mowy by utknęła ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
luiza
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 30, 2006 6:39 pm
Kontakt:

Pięterko

Post autor: luiza »

Ja też tego sama nie robiłam, tylko bardzo miły Pan Złota Rączka ode mnie z pracy! :D
Szemrane disco, pełza po chodnikach.
Koperek
Posty: 95
Rejestracja: śr cze 28, 2006 11:44 am

Pięterko

Post autor: Koperek »

luiza, świetny pomysł, własnie się z mamą zastanawiamy co włożyc miedzy te pręty, bo na materiale który jest zrobiła sobie ubikacje i już nie schodzi do kuwety, tylko czasem jak zgłodnieje a zapasy w hamaku się skończyły, po jedzenie, do miseczki :roll:
"...bo cuda się zdarzają, nie wielkie lecz te małe tylko tego nie dostrzegamy, bo nie chcemy a powinniśmy"

Niusia 11.2005 - 29.03.2007 Mój kochany Aniołku [*]
Obrazek
Awatar użytkownika
Orvokki
Posty: 97
Rejestracja: sob gru 30, 2006 9:50 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

[Wyposazenie] - Z czego pi?terka?

Post autor: Orvokki »

Chcę kupić większą klatkę dla mojej małej i chciałabym zrobić tam pięterka.
Oglądałam zdjęcia Waszych klatek i ktoś tam napisał, że pięterko zrobione z drewna to zły pomysł bo wchłania mocz.
No ale z czego w takim razie to zrobić? Przecież np. na półce z jakiegoś plastiku będą kałuże moczu, a nawet jeżeli wrzuciłabym na nie siano to szczur by wyrzucił.
Ostatnio zmieniony wt sty 09, 2007 2:48 pm przez Orvokki, łącznie zmieniany 1 raz.
Chily (*), Rurka (*), Śnieżka (*), Gwiazdka(*), Moka(*), Karmelek
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: sue »

To trzeba pilnowac i wycierac, zobacz w spisie tresci, tam masz pewnie gdzies o pieterkach i wszelkiego rodzaju 'dodatkach' do klatek ;]
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: L. »

ja mam z drewna i jest oka.
Poszukajna forum jakich lakierów do drewna uzywali inni :) wystarczy ze 2-3 razy polakierowac i kłopot z głowy.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Marcysia. »

ja mam z drewna, i chociaż nie zbyt często się zdaża żeby na nien sikały, to i tak musze je czymś polakierować, ale myślę że z drewna są ok. :D
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: limba »

A ja jak zawsze polecam plastikowe deski do krojenia. Drucikiem trzeba w rogach wytopic dziurki, zamocowac i mamy poleczki, wygodne dla ogonow i latwe do sprzatania.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Agata »

[quote="limba81"]A ja jak zawsze polecam plastikowe deski do krojenia. Drucikiem trzeba w rogach wytopic dziurki, zamocowac i mamy poleczki, wygodne dla ogonow i latwe do sprzatania.[/quote]
Podpisuję się pod tym wszystkimi rękami, nogami i ogonami. ;) Kobiety maja w klatce trzy białe deski do krojenia, zamontowanie to była kwestia docięcia ich i wywiercenia otworów, a sprzątanie jest o wiele łatwiejsze. Klatka siup! do wanny szczotka, płyn do naczyń i szorujemy. Polecam!
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Ratata »

Limba81, A-g-a-t-a, mogłybyście wkleić fotki tych deseczko - półeczek?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: limba »

Te piekne niebieskie :D

Obrazek

Ta na ktorej lezy Klus (czarna kapturka) to polka zrobiona z szuflady do kuwety.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”