[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: ESTI »

Shurka, posluchaj - to zawsze sie tak zaczyna. Zazwyczaj zaczyna sie od chrumkania zwanego "gadaniem" i nieleczone prowadzi do zapalenia pluc i smierci.
Ja nie twierdze, ze u Twojego szczurka tak wlasnie bedzie, ale nie bagatelizowalabym takiego stanu.
Obrazek
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Shurka »

Dobrze więc. Jeszcze dzisiaj idę do weta. Od razu zaszczepię moje piesiątka :hihi:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Nisia »

[quote="ESTI"]Zazwyczaj zaczyna sie od chrumkania zwanego "gadaniem" i nieleczone prowadzi do zapalenia pluc i smierci. [/quote]
Nawet jeśli nie do zapalenia płuc, to, nie leczone właściwie, może dac kiepskie efekty. Patrz, moja mała...

Moim zdaniem wet powinien: osłuchać płuca i zrobić rtg. Jesli nic nie wyjdzie to może warto podać steryd (np. Dexafort) - i tylko steryd. Jesli podziała to może to być alergia. No i do tego Vibovit i inhalacje (Scano ani Echnacei nie, bo one ze sterydem się wykluczają).
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: ESTI »

[quote="Nisia"](Scano ani Echnacei nie, bo one ze sterydem się wykluczają).[/quote]
Mozesz rozwinac?
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Nisia »

O raju, niezbyt. W skrócie - Scano i Echinacea są immunostymulatorami, zaś sterydy blokuja działanie immunologiczne (stąd podatność na zakażenia, szczególnie grzybami, podczas leczenia sterydami), bo tak musi być ze wzgledu na skuteczność ich działania. Choc sterydy działaja troche przeciwzapalnie.

Sądze, że Arbor potrafi dobrze to wytłumaczyć.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: ESTI »

Pytam, bo pierwsze slysze, zeby odradzac podawanie scanomune podczas kuracji sterydowej. :?
Zaden wet mi tego nie odradzal szczerze mowiac - dlatego moje zdziwienie.
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Nisia »

Mnie odradziła najpierw Wojtyś. Potem, kiedy mała została ustawiona na Encortonie, profilaktycznie spytałam Magdę Lewandowską. I potwierdziła, że Scano przy sterydzie niekoniecznie, trzeba najpierw skonsultowac z lekarzem prowadzącym.
Bielecki też za pierwszym razem odradzał Scano.
Ostatnio zmieniony pt cze 16, 2006 12:52 pm przez Nisia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: krwiopij »

Bo to nie ma żadnego szkodliwego działania, tylko steryd po prostu "znosi" działanie immunostymulatora. Przynajmniej w pewnym stopniu.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Nisia »

Krwiopijko, Scano, czy Echnicea nie może działać szkodliwie. Jest tak jak mówisz - steryd znosi działanie immunostymulatora, ale też immunostymulator moze znosić działanie sterydu.
A w tym momencie kuracja sterydowa chyba może tracić sens :drap:
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Shurka »

zmienię wasz temat rozmowy ( a może tylko przerwę na chwilkę? :drap: :hihi: ) i powiem, że...: byłam u weta! Zbadała małe i okazało się że nic im nie jest. Rzeczywiście, słychać pochrumkiwania, jednak zdaniem Pani Wet, występują one na podłożu nerwowym oraz przez nadpobudliwość (mała skacze, biega i nie wiadomo co jeszcze robi :hihi: ). Mówi że jak mała ma dopiero pół roczku, to możliwe że po prostu dojrzewa. Płucka jej rosną i cała ona razem z nimi też. A serduszko podobno bije idealnie! Bez zarzutów! :hihi: Moje silne maleństwo :flex: :zakochany: a powiem szczerze, że już zaczynałam się obawiać, choć przez skórę czułam, że nic jej nie jest.
Troszkę głupio mi się później zrobiło, kiedy wet zaczął badać Nuśkę-białaskę... :oops: Ta ogoniasta 'dama' zsikała się ze strachu i zalała cały stół, a na pożegnanie wypuściła jeszcze na nim bobka :oops:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Nisia »

[quote="Shurka"]Mówi że jak mała ma dopiero pół roczku, to możliwe że po prostu dojrzewa. Płucka jej rosną i cała ona razem z nimi też.[/quote]
Jasne... Gdyby tak było, to wszyscy tu obecni by to zauważali. A jakos nikt nie zauważył.

Viss ma teraz malutką (ok. 2 miesięcy), która tez gada. Poleciała do Bieleckiego (po wizytach u innych wetów). Bielecki skłania się ku alergii. Shurka, gdybym mogła cos zasugerowac, to tez bym sugerowała alergię.
Zacznij od podstaw - zmiana ściółki, BARDZO częste sprzątanie (aby nie spała we własnych siuśkach), wywal sianko i trociny.
Alergia to nie tylko kichanie. To może byc też gadanie. A z tym nie ma żartów.
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Shurka »

Nisia, moje maleństwa mają żwirek (Benek), bo trociny zawiodły i mała miała świąd od nich. Wet nie wykluczył również alergii. Sprzątańsko robię praktycznie codziennie, a hamaczek zmieniam raz na tydzień na nowy i czyściutki.
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Nisia »

A czemu wet wykluczył alergię? Sorki, ale spotkałam sie z opiniami, że "szczur nie może miec alergii", co jest bzdurą.

A co do Benka. U Viss też on się nie sprawdza.
Wydaje mi się, że uczulenia na Benka są możliwe, choć rzadkie.
Może byc tez coś innego. Nowego dezodorantu używasz, jakis nowy zapach w powietrzu (np. lakier)? A moze kupiłas bluzkę z tworzywa sztucznego?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: ESTI »

Zwirek tez pyli i ja od niego tez odchodze...
Obrazek
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] charczenie i kichanie

Post autor: Shurka »

[quote="Nisia"]A czemu wet wykluczył alergię?[/quote]

[quote="Shurka"]Wet nie wykluczył również alergii[/quote]

Odpowiadam na Twoje pytanie ;) Wet NIE wykluczył ;)

[quote="Nisia"]A co do Benka. U Viss też on się nie sprawdza.
Wydaje mi się, że uczulenia na Benka są możliwe, choć rzadkie[/quote]

W takim razie co proponujesz na ściółkę? od chusteczek bardzo śmierdzi, w siano i trociny też bawić się nie będę, to podłoże kokosowe jest drogie i jest go mało, a Benek, jak mówisz może uczulać małą. Więc co robić?
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”