Ulubione przysmaki Waszych milusińskich ;)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sophie270
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 1:48 am

Ulubione jedzonko

Post autor: sophie270 »

moje dwie bestie kochane to za makrele wędzoną dają wszystko. wszelkie ciasteczka pojawiające się w ich polu widzenia są zagrożone. zasadniczo lubią wszystko, nie są wybredne, ale makrela przebija wszystko inne. a i jeszcze płatki kukurydziane oczywiście, najlepiej pomieszane z rodzynkami :thumbleft:
Aloha
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 24, 2006 11:43 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Aloha »

Spacja uwielbia groszek konserwowy.Wydaje mi się,że gdyby dostała całą puszkę,to też by zjadła ;) . Pozatym jednym z jej ulubionych przysmaków jest serek tostowy i ewentualnie jakieś mięsko.Ogólnie jest wszystkożerna,tylko za cytrusami nie przepada.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Elly »

Moje szaleją za kukurydzą, dla niej zrobią chyba wszystko :D Lubią rosołek, kubusia, migdały, ziemniaki, jabłka. Uwielbiają kaszę gryczaną, w sumie to stoi na równi z kukurydzą, no moze troszeczkę nizej :P Ser to tez jeden z ulubionych przysmaków, ale niestety nie mozna tak często dawać.

Aloha, i słusznie, ze nie przepada, bo nie powinny jesc cytrusów :)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: sachma »

[quote="Elly"]Lubią rosołek[/quote]

tego to bym raczej NIGDY nie podawala szczura.. przerciez to tluste i doprawione :?
Obrazek
Cfany
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 9:35 am

Ulubione jedzonko

Post autor: Cfany »

czy lubia jesc zupy??
POLSKA!!!!!!!!!!!!!
cynamonova
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 14, 2005 2:17 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: cynamonova »

Moje na początku, jak tylko dałam im własnoręcznie zrobione kolby oszlały ze szceścia a teraz pełna ignorancja... i dziki, nieopanowany szał na widok RYŻU Z KURCZAKIEM (takie bez przywpraw gotowany dla piesa)...
A co do zupy... po wejściu do gara z gorącą zupą już nie są zainteresowane ciekłymi przysmakami... chociaż czasem :hihi:
CynamoNoVa
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: turybiusz »

Elly napisał/a:
Lubią rosołek


tego to bym raczej NIGDY nie podawala szczura.. przerciez to tluste i doprawione
Rosołek od czasu do czasu nie zaszkodzi, dobry jest zwłaszcza dla chorujących szczurków, ale oczywiście pod warunkiem, że nie jest doprawiony. Ja swoim gotowałam czasem trochę rosołku bez przypraw.
...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: sachma »

rosolu nawet nie polecaja dla chorych ludzi... jest ciezko strawny.. a organizm wycieczony choroba nie powinien wysylac sie nad trawieniem...

moje czasem dostaja wywar.. jak im gotuje miesko z warzywkami do dostaja troche tej wody.. ale rosolem tego nazwac nie mozna.. nie jest tluste, bo miesko zawsze chudziutkie dostaja.
Obrazek
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Ulubione jedzonko

Post autor: viridjam »

moja z zadziwiajaca predkoscia pochlaniala:

-chrupki kukurydziane
-makaron
-pasztet (na co nie pozwalalam ale mama jej "po kurasiu" dawala :hihi: )
-ziemniaczki
-banany
-sucharki
-BOOOB (tak jak wlascicielka zreszta :D )

nie przepadala za to za kolbami i w ogole ciezko ja bylo przekonac do "niedomowego" jedzonka

za to dziwi mnie ze tak slodycze dajecie , slyszalam ze niezbyt to dobre dla szczurakow :drap:
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Mikulinka »

Moje szczury najbardziej przepadają za wszelkiego rodzaju wyrobami kukurydzianymi, ale nie pogardzą także mięskiem, gotowanym ryżem, waflami ryżowymi, świeżymi warzywami (tu przodują brokuły, marchew i sałata), owocami zarówno świeżymi, jak i suszonymi (banany, jabłka), jogurtami, kaszą gryczaną, białym serem...i z pewnością smakuje im jeszcze wiele innych produktów spożywczych, o których zapomniałam napisać:) Muszę dodać, że moi podopieczni niespecjalnie lubią kaszki dla małych dzieci i gerberki...wszystko inne prawdopodobnie mogłyby wcinać bez żadnych ograniczeń:)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Elly »

Łeeej, no wiadomo ze codziennie im rosolu nie daje ^^ :D raz kiedys i to na nie calej lyzeczce, a są dwie szczury :) Do listy dopisuje jeszcze gerberki :]
Ostatnio zmieniony czw mar 02, 2006 12:23 am przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
halcia
Posty: 20
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:40 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: halcia »

moja czarnota jest wybredna jak francuski piesek i w zwiazku z tym bardz szczuplutka,a jej wspollokatorka wcina jak leci,ostatnio zauwazylam,ze ubytek farby na mojej scianie jakby sie powiekszyl :zakochany: mam w zwiazku z tym pewne podejrzenia.. :khihi:
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Mikulinka »

Jeszcze jedną rzecz chciałabym dopisać do listy, a mianowicie makaron...zarówno gotowany, jak i surowy ;)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
flower
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 4:46 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: flower »

Moje szczurki uwielbiaja:
-twarog,
-kapuste,
-miesko,
-mleko,
:D
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Dory »

A moja ostatnie szczurcia miała dość nietypowe kulinarne gusta, bo uwielbiała cebulę [ale tylko cukrową]. Dowiedziałam się o tym gdy mi ją kiedyś sciągnęła z kanapki... :roll:
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”