[USZY] trzepanie, problemy z poruszaniem sie

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[USZY] trzepanie, problemy z poruszaniem sie

Post autor: falka »

Ehhhhhhhhhhh... trzeba było poczekać spokojnie jeden dzień i iść do dobrej pani doktor, a nie panikować. Pani szczurcię obmacała po główce, uszach, zmierzyła temperaturę i stwierdziła, że szczuras na chorego nie wygląda. Powiedziała, że może tak się zachowywać przez te krosty, co ma na ryjku (też mi to przeszło przez myśl, ale jakoś mi później wyleciało) i dała mi maść. Wczoraj rano i wieczorem smarowanko, a dziś rano już jest duuuuuużo lepiej, szczurek trochę skacze i jest dużo żywszy. Poranne smarowanie przebiegło już z uszczerbkiem dla moich dłoni tzn. Iset jak zwykle dzielnie walczyła o wolność :wink: . Krosty nadal nie wiem od czego są, czy to alergia, czy to grzybica, ale maść bardzo ładnie je wyleczyła poprzednio (cały kark w krostach). Tylko nadal się stukam w czółko, że poszłam do tej durnej kliniki :roll: .
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[USZY] trzepanie, problemy z poruszaniem sie

Post autor: limba »

widzisz jakiego masz madrego szczura ze nie chciala jesc tego paskudztwa :wink:
ciesze sie ze z mala lepiej :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[USZY] trzepanie, problemy z poruszaniem sie

Post autor: falka »

Dzięki limba :* mam nadzieję, że całkiem odzyska apetyt do Gwiazdki, bo czekają na nią pyszności pod choinką :D .

jagas, dzięki za wszystkie rady, troszkę się nauczyłam, mam nadzieję, że się nie przyda mi nigdy ta wiedza ;).

Nisia, jak widzisz konsultacja telefoniczna była w tym wypadku bez sensu, ale dzięki za radę :).
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] trzepanie, problemy z poruszaniem sie

Post autor: ESTI »

No widzisz...:wsciekly3: ale nam stracha narobilas. ;)
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[USZY] trzepanie, problemy z poruszaniem sie

Post autor: falka »

Wróciliśmy od rodziny znad morza i Iset ostro wzięła się za zwiedzanie swojego terenu :). Nadal nie ma apetytu, pewnie przez maść, którą zlizuje, ale bardzo bardzo chętnie biega, skacze i wspina się. Dostałam od Mikołaja aparat i pokażę Wam krostę, o którą było tyle krzyku :O!

Obrazek

Jaka bidulka wychudzona jest...
Afia
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 14, 2009 9:57 am

Re: [USZY] trzepanie, problemy z poruszaniem sie

Post autor: Afia »

witam mam straszny problem... otóż mam szczurcie w podeszłym wieku (2,5 roku) do wczoraj zachowywała się normalnie, biagała po pokoju, z oczywistą sobie ciekawością zwiedzała wszystkie kąty. Ogólnie nic nie wskazywało na to, że coś się dzieje niedobrego. Wczoraj jeszcze rano wyszła na chwilę z domku ale raczej wolała zostać w środku... Zaniepokoiło mnie to, ponieważ Nigra jest bardzo towarzysim szczurem i nie lubi siedzieć sama. Kiedy wzięłam ją na ręce, prawie się przez nie przelała:( do dziś chodzi z przekrzywioną główką i wciąż ma problemy z równowagą, ale wcale nie traci apetytu. Czytałam na forum, że to może być zapalenie ucha albo guz... nie znam niestety dobrego weta od małych zwierzątek w miejscu, gdzie aktualnie jestem, bo przyjechałam tu na wakacje. Wiem natomiast jak ważne jest dobranie odpowiedniego weterynarza dla ogonków, bo już nie raz byłam świadkiem błędu w sztuce lekarskiej... Czy możecie coś doradzić? czy powinnam spodzewać się najgorszego?? i co najważniejsze- czy ona cierpi? :( nie chcę żeby ją to bolało, aczkolwiek nie potrafię się zdobyć na to, by za moją decyzją została uśpiona... jest dla mnie wszystkim... Z resztą nie tylko dla mnie, bo wielu ludzi zaraziłam miłością do sczurów właśnie za sprawą Nigrozynki... doradźcie coś proszę.... :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [USZY] trzepanie, problemy z poruszaniem sie

Post autor: Paul_Julian »

Napisz gdzie jesteś , będziemy szukac w okolicy, może jakiś wet gdzieś jest.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Afia
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 14, 2009 9:57 am

Re: [USZY] trzepanie, problemy z poruszaniem sie

Post autor: Afia »

jestem w okolicach Żywca w górach... byłam z nią dziś u jednego weta i dzwoniłam do specjalistki od gryzoni, która jest także panią profesor i wykłada anatomię na mojej uczelni;) wet dał jej kortyzol i witaminy i kazał czekać do pon... według pani prof. dobrze, że jej to podał. Mówi, że podczas zapalenia, z ucha wydobywa się wydzielina. Także kazała czekać... Fakt faktem już po 1,5 godz od zastrzyku Nigra zaczęła prostować główkę:) ciągle jest słaba i się zatacza, ale już sama przychodzi do mnie na ręce :} kazali uważać, żeby się nie odwodniła więc daje jej arbuza i ogórka, bo wodę ze strzykawki mi wypluwa:/ kupiłam jej też gerberki bo to jednak pożywne jedzonko :) jestem dobrej myśli :) ze względu na wiek mojej dziewczynki staram się być gotową na najgorsze, ale jednak ciągle wierzę, że po raz kolejny wszystkich nas oszukała (wcześniej 2 razy miała czyraka a byłam pewna, że to guz:P )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”