Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pin3ska »

Ja ostatnio mialam 3 podejscie do Rat Nature. Dosypałam do tego, co standardowo jest w miseczkach... Efekt? Wszystko zjadły, a Rat Nature zostało, mimo, ze obie karmy były pomieszane...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: tamiska »

Moje z rat nature i z innych karm nie jedza tych chrupek kolorowych... wysypuja z miski, dlatego przerzucilam sie na premium complete menu bo tam nie ma tego tylko zborza warzywa owoce itd. i wcinaja bardzo :)
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Karmy POLECANE

Post autor: anathema22 »

A ja mam problem z jedzeniem przez moje ogony dobrych karm i chyba suchej w ogóle :( Kupiłam im najpierw Prestige i potem stopniowo mieszałam z Rat Complite. O ile sam Prestige jeszcze trochę jadły to zmieszanego prawie w ogóle nie ruszają. To już trwa ponad tydzień. Odpuścić i wrócić do ziaren, z których jadły tylko dynię, słonecznik, płatki i orzeszki?
Pytam, ponieważ bardzo mi zależało na wprowadzeniu zbilansowanej karmy. Mam szczura, który z powodu przyjmowanych leków musi oszczędzać wątrobę i pani wet wykluczyła wiele ziaren.
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nakasha »

Skoro nie chcą Rat Complete, ale jadły Prestige, to może wróć do Prestige?

Naszym też Rat Complete nie smakuje, ale za to Rat Nature wsuwają aż się im uszy trzęsą ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Karmy POLECANE

Post autor: anathema22 »

Obie te karmy znikają w porównywalnym tempie, czyli baaardzo powoli. Spróbuję jeszcze im kupić Rat Nature, ale wydaje mi się, że oni protestują przeciwko formie granulatu:(
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nakasha »

Ale Rat Nature to nie jest granulat. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: merch »

rat nature bardzo mi sie nie podoba i moim szczrom tez nie
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Karmy POLECANE

Post autor: anathema22 »

Jeśli nie granulat to raczej odpada. Czy są jeszcze jakieś dobre karmy w tej formie? Nie chcę wracać do ziaren, bo znowu zjedzą tylko swoje ulubione, a resztę wyrzucę. Ziarna, płatki, suszone owoce dostają na wybiegach jako przysmak, a zależy mi na tym, żeby w klatce miały pokarm pełnowartościowy. Czy to naprawdę kwestia upodobań czy ja nauczyłam ich złych nawyków? Moje szczurki mają już rok i osiem miesięcy.
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: merch »

Xtravital
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Mycha »

Kro Kant Bogeny. Czasem jest w Kakadu w Dominikańskiej we Wrocławiu, ale trzeba się naszukać.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Karmy POLECANE

Post autor: zalbi »

anathema22 pisze:ale wydaje mi się, że oni protestują przeciwko formie granulatu:(
anathema22 pisze:Jeśli nie granulat to raczej odpada. Czy są jeszcze jakieś dobre karmy w tej formie?
Jedno przeczy drugiemu..


XtraVital ewidentnie jest ok, u mnie pochłaniany w całości
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Karmy POLECANE

Post autor: anathema22 »

Dzięki za rady, na pewno wypróbuję Xtravital:) A co do przeczenia, to może niejasno się wyraziłam. Chłopakom granulat się nie podoba, ale mi na nim zależy głównie ze względów zdrowotnych, więc mam nadzieję, że się przekonają;)
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: merch »

e sa zbilansowane karmy bez granulatu
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Akka »

Co do jedzenia dla koszatniczek to myślę że jest ona zupełnie inaczej zbilansowane - ponieważ koszatniczki bardzo często zapadają na cukrzyce i wszelkie dodatki zawierające jakikolwiek cukier muszą być ograniczone. Karma koszatniczek składa się głownie ze zbóż.
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Karmy POLECANE

Post autor: fenomenalna90 »

A ja ostatnio odkryłam Karmę Tropifit - Rat.
I jakoś tą nieźle wcinają w porównaniu do poprzednich. No i duży plus za foliowane zamykanie opakowanie chroniące przed utlenianiem. No i przybliżając skład: suszone jabłko, banan, rodzynki + pszenica, jęczmień, owies, słonecznik, lucerna, sorgo czerwone, kukurydza, płatki kukurydzy, marchewka, chleb świętojański, płatki grochu, kardi, groch, suszone buraki, fasola. Czego chcieć więcej? xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”