Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Sky »

Pazurki to rzeczywiście kiepska sprawa. Nie obcinam swoim, ale lubią na mnie włazić, a potem cały dekolt podrapany... I jak tu się atutami chwalić :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Entreen »

Sky pisze:Pazurki to rzeczywiście kiepska sprawa. Nie obcinam swoim, ale lubią na mnie włazić, a potem cały dekolt podrapany... I jak tu się atutami chwalić :P
::) skądś to znam... cała jestem podrapana i rodzina na biedne szczury wyrzeka, że mam ich nie brać, bo potem wyglądam, jakbym się z kotem biła... :D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Afera »

Też nie lubię pazurków. Nie lubię też gryzienia szafek, stołu, kabli i przewodów.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: gosja1 »

Nie lubię tego, że kiedy tylko otworzę szafę, a szczury są na wybiegu to automatycznie szczury są w szafie. Nie lubię potem z szafy wyjmować kawałków suchego chleba, granulatu, innych smakołyków lub zabawek. I ten ich wzrok, kiedy zaglądam do szafy i tam siedzą.. "no jak to... to nie wolno tutaj?". Dobrze, że nie gryzą ciuchów (na razie)
Drażniące jest oczywiście sikanie pod siebie, ale to już standard :P Dopóki nie sikają na mnie to przeżyję.
No i wkurza mnie niesamowicie, kiedy mam po myciu wlosów turban na głowie i szczur wejdzie do środka turbanu, i nijak się go pozbyć.
A poza tym zawsze nie podoba mi się kiedy podgryzają mi świeżo pomalowane paznokcie :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: aneczkaa »

Lepiej uważaj na ciuchy, ja wczoraj pochwaliłam moje szczury, że nie gryzą sputnika, a pół godziny później usłyszałam odgłos zębów zatapianych w plastik ::)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: gosja1 »

No cóż, to prawda. Ich nie można zbyt wcześnie chwalić. Zabrałam je kiedyś do rodziców, bo wyjeżdżaliśmy na dłużej i nie było ich komu zostawić. Miałam wiele obaw, bo mama zwierzęta lubi, ale do szczurów była uprzedzona. Szybko jednak je pokochała i podrzucała im smakołyki, kiedy nie patrzyłam. Opowiedziałam jej, jakie to są grzeczne i jak grzecznie gryzą co najwyżej kartonowe pudełka, jeśli takowe napotkają. A i to miały robić rzadko. Nie minęło kilka godzin, a mała menda (w sumie on jest bardziej chętny do podgryzania) zabrała się za kabel zasilający od laptopa mojej mamy. Nowego laptopa ::) dobrze, że tylko odgryzł trochę izolacji. Dobrze, że mama nie potrafi się długo gniewać na żadne zwierzęta. Szybko jednak pokazały jej, że to nie był jednorazowy wybryk. Jeden schował się pod szafę (nigdy wcześniej tego nie robił, ale spodziewam się, że w nowym miejscu czegoś się przestraszył) i przez 3 godziny próbowałyśmy go stamtąd wykurzyć. Bez skutku. Drugi natomiast, milusi dumboś ganiał za mamą i usilnie chciał się z nią zaprzyjaźnić, w czym nie byłoby nic złego, gdyby nie to, że kiedy już mu zaufała i zaczęła go głaskać, brać na ręce, to przy najbliższej nadarzającej się okazji użarł ją w palec i obraził się na cały świat.
Po tym wszystkim niestety mama nie wytrzymała i stanowczo zażądała zamknięcia szczurów. Żeby sobie porozmyślały nad sobą w klatce.
Nie wiem czy te rozmyślania coś dały, bo na uwieńczenie naszego wyjazdu, radośnie zasikały jakąś kartkę leżącą na jednej z półek. A zazwyczaj leją poza klatką tylko sporadycznie. (za to w klatce już wszędzie: pod siebie, na półkach, do jedzenia, na siebie..)
Oj, za to wszystko bardzo ich nie lubię :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
CandyFunny
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 03, 2011 9:38 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: CandyFunny »

gosja1 pisze:No cóż, to prawda. Ich nie można zbyt wcześnie chwalić. Zabrałam je kiedyś do rodziców, bo wyjeżdżaliśmy na dłużej i nie było ich komu zostawić. Miałam wiele obaw, bo mama zwierzęta lubi, ale do szczurów była uprzedzona. Szybko jednak je pokochała i podrzucała im smakołyki, kiedy nie patrzyłam. Opowiedziałam jej, jakie to są grzeczne i jak grzecznie gryzą co najwyżej kartonowe pudełka, jeśli takowe napotkają. A i to miały robić rzadko. Nie minęło kilka godzin, a mała menda (w sumie on jest bardziej chętny do podgryzania) zabrała się za kabel zasilający od laptopa mojej mamy. Nowego laptopa ::) dobrze, że tylko odgryzł trochę izolacji. Dobrze, że mama nie potrafi się długo gniewać na żadne zwierzęta. Szybko jednak pokazały jej, że to nie był jednorazowy wybryk. Jeden schował się pod szafę (nigdy wcześniej tego nie robił, ale spodziewam się, że w nowym miejscu czegoś się przestraszył) i przez 3 godziny próbowałyśmy go stamtąd wykurzyć. Bez skutku. Drugi natomiast, milusi dumboś ganiał za mamą i usilnie chciał się z nią zaprzyjaźnić, w czym nie byłoby nic złego, gdyby nie to, że kiedy już mu zaufała i zaczęła go głaskać, brać na ręce, to przy najbliższej nadarzającej się okazji użarł ją w palec i obraził się na cały świat.
Po tym wszystkim niestety mama nie wytrzymała i stanowczo zażądała zamknięcia szczurów. Żeby sobie porozmyślały nad sobą w klatce.
Nie wiem czy te rozmyślania coś dały, bo na uwieńczenie naszego wyjazdu, radośnie zasikały jakąś kartkę leżącą na jednej z półek. A zazwyczaj leją poza klatką tylko sporadycznie. (za to w klatce już wszędzie: pod siebie, na półkach, do jedzenia, na siebie..)
Oj, za to wszystko bardzo ich nie lubię :P
hehe niezłe urwiskI :) ojj charakterne sa szczuraski ;d
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: mikanek »

a ja nie lubię jak psują mi ulubione czy drogie rzeczy- jakiś czas temu pozbawiły mnie depilatora za 200 zł, wczoraj dostało się moim kochanym japonkom z koralikami-żyłka została przecięta i teraz but nijak się nadaje do chodzenia...nie lubię jak wspinają się gdzieś wysoko , skąd mogą spaść i poważnie się uszkodzić; nie lubię jak łażę w krótkich spodenkach a któryś szczur akurat już teraz musi na rączki i wbija mi w łydkę pazury...
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: KITEgirl »

od dziś nie lubię jak wciągają do koszyka zasłonkę i robią z niej sito. ciekawe kiedy mama zauważy i jaka awantura będzie? ^^
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: atomówka »

A ja już zaczynam mieć dość ataków kierowanym na moje torebki (uwielbiam moje torebki.. :( ) szczególnie przez jedną z moich szczurzyc i nie lubię tego, że właśnie ta sama gryzie też mnie, a ja nie umiem sobie z nią poradzić ??? No nie lubię..
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Daithver »

u mnie jedna ze szczurek ( maluszek - dopiero połtora miesiąca ma ) już zdążyła przez noc przeciągnąć sobie kawałek ręcznika przez kratki i zrobić z niego strzępy :P takie małe a jakie kreatywne 8)
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: gosja1 »

Moje denerwują mnie jeszcze tym, że uważają, że jeśli coś jest otwarte, to trzeba tam wejść. (torebka, pudełko, torba podróżna, wcześniej wspomniana szafa...). najlepiej jeszcze zanieść tam wszystkie smakołyki. albo coś ukraść.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Sky »

oj to u mnie było zniszczeń co nie miara ;) Kiedyś miał Cookie jeszcze sam klatkę przy zasłonce, to chciałam zasłonić, patrzę, obcięta zasłonka do połowy... Potem już w dużej klatce wciągały mi ciuchy, które leżały na krześle obok. Tak pozbyłam się dwóch drogich bluz i paru innych rzeczy. Raz Cookie wlazł mi do szafki z książkami, to później miałam niezłe wycinanki na rogach. Zawsze też muszę uważać na kable przy klatce, bo mi pogryzły już z 3 pary słuchawek.
Osprzętu z klatki nigdy nie gryzły, wolą moje rzeczy ;p
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Daithver »

A co będą swoje niszczyć ;D z moimi jest to samo, co otwarte to trzeba ryjka włożyć. Pół biedy jak to moje, ale jak czyjeś to jest problem :P
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: smeg »

Wczoraj zgubiłam 2 zł i byłam bardzo zdziwiona, bo leżało normalnie na biurku. Dzisiaj znalazłam je w klatce :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”